۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

غذاهای مالزی

امتیاز به مطلب

بهتر است قبل از سفر به مالزی با فرهنگ و آداب غذایی مردمان این کشور آشنا شویم و در سفر با تور مالزی بدانیم با چه غذاهایی روبرو خواهیم شد.در واقع خوراکی ها در مالزی به ترکیبی از روش های سنتی و مدرن است و همچنین مردم مالزی برای خوردن غذا آداب بسیار متنوعی دارند که به دلیل تنوع فرهنگی در این کشور می باشد.

غذاهای مالزی
غذاهای مالزی

مردم مالزی به سه قوم تقسیم می شوند: مالایی، چینی و هندی که هر کدام فرهنگ خاص خور را دارند که در غذاهایشان نیز تاثیر گذاشته است. لازم به ذکر است که گروه های مختلف دیگری نیز در این سرزمین زندگی می کنند که از اوراسیا هر ساله به مالزی مهاجرت می کنند و هر کدام سبک غذاهای خودشان را دارند. در حقیقت در مالزی فرهنگ غذایی مختلف مانند چینی، هندی، تایلندی، هلندی، مالایی را شاهد هستیم . که در کنار هم می باشند. اما برخی از مواد غذایی که در مالزی بیشتر از همه کاربرد دارند را معرفی می کنیم.

غذاهای مالزی
غذاهای مالزی

فلفل تند: به طور کلی موادی که طعم تند می دهند مانند سیر، زنجبیل، پیاز خشک، انواع فلفل تند در غذاها بسیار استفاده می کنند.

نارگیل: شاید جالب باشد که بدانید که مالزیایی ها از تمام قسمت های نارگیل برای طبخ غذا استفاده می کنند. مثلا از آب آن برای سوپ و پخت برنج.

سس سویا:در بسیاری از غذاهای مالزیایی سس سویا استفاده می شود.

گیاهان: بسیاری از گیاهان برای طبخ غذا استفاده می شوند و برخی از آنها محبوب تر است مانند سنبل هندی، انواع ساقه ها، برگ درختان گوناگون .

برنج: همانند بسیاری از کشورهای آسیایی در مالزی نیز برنج زیاد استفاده می شود.که انواع روش های پخت دارد. که پرطرفدارترین آن طبخ برنج با نارگیل است.

غذاهای مالزی
غذاهای مالزی
خط ویژه مالزی
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۱

سفارتخانه مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر : راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : شهرک غرب – فاز 4– بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی ، کوچه دوم، پلاک 25

تلفن : 88072444

فکس : 88078716

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید