۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

توصیه های بهداشتی مالزی

امتیاز به مطلب

بهتر است قبل از سفر به مالزی توصیه های بهداشتی مالزی را مطاله نمایید تا سفری مطمئن تر و سالم تر داشته باشد. یکی از مهم ترین مسائل که به گردشگران تور مالزی گفته می شود استفاده از آب آشامیدنی سالم است. هر چند آب لوله کشی در مالزی سالم است اما بهتر است از بطری های آب معدنی در این کشور که هزینه ی آن کم است و در هر کجا پیدا می شود استفاده کنید.

توصیه های بهداشتی مالزی
توصیه های بهداشتی مالزی

 

در سفر به مالزی سعی کنید از کلاه آفتاب گیر و یا کرم ضد آفتاب استفاه کنید تا به پوست شما که در معرض آفتاب و گرمای شدید است آسیبی نرسد. با اینکه بیماری مالاریا در این کشور کم است اما بهتر است پماد و حشره کش تهیه کنید که در اکثر فروشگاه های مالزی پیدا می شود. در برخی مواقع شاید متوجه ی تکان های خفیفی شوید که به دلیل حرکت گسل در اندونزی می باشد که خطرناک نیست .و دسپاچکی در این مورد بیهوده است.

بهداشت و درمان در کشور مالزی مطلوب می باشد و خدمات بهداشتی درمانی در این کشور با تعرفه های مقابل قبول انجام می شود. حتی می توانید به مراکز بهداشتی درمانی خصوصی که امکانات بیشتری دارند مراجعه کنید. همچنین به مسافران توصیه می شود بیمه مسافرتی داشته باشند چرا که در کاهش هزینه ها موثر است.

توصیه های بهداشتی مالزی
توصیه های بهداشتی مالزی

خدمات پزشکی در مالزی :

درهمه ی هتل ها و استراحت گاه ها در مالزی پزشگان مسلط به زبان انگلیسی وجود دارند که به اتاق شما مراجعه کرده و در صورت لزوم شما را تا بیمارستان محلی منتقل می کنند.

سرویس بهداشتی :

برای استفاده از سرویس بهداشتی عمومی در مالزی بهتر است از ره گذران بپرسید . برای آقایان Lelaki و خانم ها Perempuan. همچنین برای استفاده از این سرویس های بهداشتی باید پول پرداخت کنید که 20 رینگیت هزینه دارد و در صورت خواستن دستمال 30 رینگیت از شما گرفته می شود. همچنین بهتر است از سرویس های بهداشتی داخل هتل ها و یا فروشگاه های بزرگ استفاده کنید.

 

خط ویژه مالزی
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۱

سفارتخانه مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر : راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : شهرک غرب – فاز 4– بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی ، کوچه دوم، پلاک 25

تلفن : 88072444

فکس : 88078716

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید