۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه لنکاوی

امتیاز به مطلب

لنکاوی مجمع الجزایری است که حدود 100 جزیره را در برمی گیردکه دارای طبیعت منحصر به فردی از سواحل زیبا ،جنگل های استوایی سبز، کوهستان‌های فوق‌العاده بلند، آبشارهای جادویی، جنگل‌های بارانی دست‌نخورده و بکر، جزیره‌های آهکی، صخره‌های مرجانی است . بسیاری از توریست ها در جهان به فرهنگ تاریخ و مذهب مردم مالزی علاقه مندند در این مطلب به طور خلاصه تاریخ مردم لنکاوی را برای مسافران تور مالزی و تور لنکاوی بیان می کنیم.

تاریخ لنکاوی
تاریخ لنکاوی

در زبان محاوره ای مالایی لنکاوی به معنای عقاب قهوه ای می باشد. به دلیل تو در تو بودن جنگل های لنکاوی در گذشته مکان مناسبی برای دزدان دریایی بوده است.  یکی از معروف ترین افسانه های این جزیره افسانه دختر جوان و زیبا به نام mohsuri می باشد. ماهسوری دختر بسیار زیبایی بوده که در سال 1820 در این جزیره زندگی می کرده و دیگران به دلیل حسادت به وی به او تهمت می زنند و به خاطر گناه نکرده وی را با ضربات چاقو می کشند. اما به دلیل بی گناه بودن این دختر خون سفیدی از او جاری می شود ماهسوری این جزیره را تا 7 نسل بعد نفرین می کند تا رنج و بدبختی بکشند. در زمان سفر به این جزیره حتما از مقبره ی ماهسوری دیدن کنید.

تاریخچه لنکاوی
تاریخچه لنکاوی

در سال 1821 ارتش سیامی کداح را تصرف کرد و به جزیره ی لنکاوی حمله کرد. بعد از اولین یورش ارتش ساکنان محلی لنکاوی بعد از سوزاندن پادانگ ماتسریات تصمیم گرفتند آب های چاه را مسموم کنند اما با این وجود این ارتش در سال 1822 لنکاوی را فتح کرد. بعد از تصرف این جزیره رهبران ان کشته شدند و ساکنان محلی آن به بردگی گرفته شدند و عده ای نیز توانستند فرار کنند.سپس در سال 1837 تصرف جزیره از سیامی ها گرفته شد و به پادشاه گداح که تبعید شده بود در سال 1840 -1841 اجازه بازگشت داده شد.

تاریخچه لنکاوی
تاریخچه لنکاوی

همچنین در سال 1909 لنکاوی تحت تصرف بریتانیا در آمد. اما بعد از جنگ جهانی دوم دوباره سیام جزیره ی لنکاوی را به تصرف خود در آورد زیرا مالایا به تصرف ژاپی ها در آمده بود. به طور متمادی جزیره ی لنکاوی چندین بار مورد حمله ی دزدان دریایی قرار گرفت حکومت بریتانیا در سال 1945 تا 1946 جزیره را از وجود دزدان دریایی پاک کرد. و این جزیره تا استقلال مالایا در سال  1957  به تصرف بریتانیا بود. سپس مستقل شد و به توسط حاکم مالزی به جزیره ای توریستی تبدیل شد.

خط ویژه مالزی
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۱

سفارتخانه مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر : راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : شهرک غرب – فاز 4– بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی ، کوچه دوم، پلاک 25

تلفن : 88072444

فکس : 88078716

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید