۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

توصیه های پولی وگمرکی مالزی

امتیاز به مطلب

قبل از سفر به مالزی بهتر است توصیه های پولی وگمرکی مالزی را مطالعه کنید . تا سفری مطمئن و بی دردسر را در تور مالزی تجربه کنید.

قوانین گمرکی

کشور مالزی طی چند سال اخیر به سازمان تجارت جهانی پیوسته است به همین دلیل عوارض گمرکی بیش تر از 5000 قلم کالا را حذف نموده است. و به منظور تسهیل تجارت مواد اولیه وارداتی که برای تولید کالاهای صادراتی استفاده می شوند معاف از مالیات وارداتی  می باشند.

توصیه های پولی وگمرکی مالزی
توصیه های پولی وگمرکی مالزی

با توجه به اینکه کشور مالزی جزو اتحادیه آسه آن می باشد واردات کالا ها از کشورهای جزو این اتحادیه بین 0 تا 5درصد متغیر است. گشورهای برونئنی، سنگاپور، تایلند، اندونزی و فیلیپین نیز دارای چنین مقررات گمرکی می باشند.

کارخانه هایی که مواد اولیه برای تولید کالاهای صادراتی آنها در داخل کشور وجود ندارند و یا کیفیت مطلوبی ندارند واردات مواد اولیه معاف از مالیات گمرکی می باشند. همچنین در مورد تولید ماشین آلات که مواد اولیه آنها وارداتی است صدق می کند. در برخی موارد ممکن است این معافیت شامل شرکت هایی که کالاهایی تولید می کنند که برای بازارهای داخلی می باشد نیز بشود.

نرخ تعرفه های گمرکی برای مواد وارداتی 5،10 و15 درصد می باشد. و این مالیات گمرکی برای محصولاتی از قبیل آبجو سیگار از همه ی محصولات بیشتر است.کالاهایی که از مناطق آزاد به خارج صادر می شوند معاف از مالیات می باشند. چون مناطق آزاد خارج از محدودهگمرک قرار دارند کالاهای صار شده به آنها شامل عوارض می شود.

توصیه های پولی وگمرکی مالزی
توصیه های پولی وگمرکی مالزی

مالیات:

در بعضی از هتل ها ی مالزی 5 درصد به عنوان مالیات و 10 درصد برای حق سرویس از مسافران اخذ می شود . و همچنین در رستوران های معروف مالزی نیز 5 درصد مالیات و 10 درصد به عنوان حق سرویس از مهمانان گرفته می شود. اما کافی شاپ ها و خرده فروش ها هزینه ی اضافی از شما دریافت نمی کنند. در واقع کالاهای مورد نیاز گردشگران مانند : صنایع دستی، لوازم دوربین، وسایل ورزشی، آرایشی و دستگاه های برقی کوچک معاف از مالیات گمرکی می باشد اما برای خرید لباس و پوشاک باید درصد کمی مالیات بپردازید.

خط ویژه مالزی
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۱

سفارتخانه مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر : راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : شهرک غرب – فاز 4– بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی ، کوچه دوم، پلاک 25

تلفن : 88072444

فکس : 88078716

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید