۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

آب و هوای مالزی

امتیاز به مطلب

کشور مالزی برخلاف کشور ایران که 4 فصل است در تمام مدت سال دارای آب و هوایی یکنواخت می باشد. و در این کشور فصل تابستان با دمایی حدود حداکثر ۳۴ درجه و حداقل ۲۴ درجه و با رطوبت بالا (80%) حاکم است. این کشور از نظر اروپاییان کشوری بسیار مطلوب است که آنها را از زمستان های سرد و ابری بدون نور خورشید نجات می دهد. در این مطلب به توضیحات مختصری در مورد آب و هوای مالزی می پردازیم تا در سفر با تور مالزی بهترین زمان را انتخاب کنید.

آب و هوای مالزی
آب و هوای مالزی

مالزی کشوری است که آب و هوایی قابل پیش بینی دارد. از صبح درجه حرارارت تا ظهر 32 درجه بالا می رود و تا بعد از ظهر همین درجه حرارت باقی می ماند. دمای هوا در شب های مالزی تا حدود 23 درجه پایین می آید. و در کل سال این چرخه تغییری نمی کند.

در ماه های آپریل تا اکتبر اب و هوای استوایی مالزی در معرض بادهای باران آور جنوب غربی می باشد.و در ماه های اکتبر تا فوریه معرض بادهای موسمی باران آور جنوب غربی در این زمان ها شدت نور خورشید کاهش می یابد.

آب و هوای مالزی در تابستان
آب و هوای مالزی در تابستان

 

در میان کشورهای جهان مالزی رتبه ی 6 را از نظر بارندگی دارد. و اکثر روزهای این کشور بارانی می باشد. اما بارانهای آن طولانی نیست و به سرعت پایان می یابد. لازم به ذکر است که مناطق کوهستانی مالزی دارای اب و هوای خنک تری نسبت به دیگر مناطق آن می باشد.

 

[wppwhtr2 id="MYXX0008"]
خط ویژه مالزی
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۱

سفارتخانه مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر : راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : شهرک غرب – فاز 4– بلوار ایوانک – خیابان زرافشان شمالی ، کوچه دوم، پلاک 25

تلفن : 88072444

فکس : 88078716

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید