۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

بهترین و زیباترین جزایر مالزی

سرزمین مالزی دارای جزایر کوچک و بزرگ فراوان می باشد . سواحل مالزی با داشتن ویژگی های کم نظیری مانند صخره های مرجانی ، دریای شفاف و… از جذابیت خاصی برخوردار است.در این مطلب توضیحاتی در مورد معروف ترین جزایر مالزی به گردشگران تور مالزی می دهیم .

جزیره پانگکور

پانگکور به معنای زیبا می باشد . جزیره ی پانگکور همانطور که از اسمش پیداست دارای چشم انداز بسیار زیبا و تماشایی می باشد . سواحل معروف این جزیره Niphah، خلیج Teluk Belanda، Pasir Bogak و خلیج مرجانی می باشد . تفریحات متنوعی برای گردشگران وجود دارد مانند جت اسکی ، قایق موزی ، شنا ، ماجراجویی در جنگل وکوهپیمایی . در نزدیکی این جزیره جزیره ی کوچک دیگری به نام پانگکور لائوت قرار دارد که یکی از استراحتگاه های تجملاتی مالزی می باشد.

بهترین و زیباترین جزایر مالزی
بهترین و زیباترین جزایر مالزی


جزیره کاپاس

کاپاس یعنب پنبه ای . این نام با توجه به سواحل سفید و نرم این جزیره توسط مردم محلی گذاشته شده است.  به دلیل وجود آب های آرام و زیبا در این جزیره غواصان مختلفی به آن سفر می کنند.

بهترین و زیباترین جزایر مالزی
بهترین و زیباترین جزایر مالزی


پنانگ

این جزیره در مسیر تجارت دریایی قرار گرفته و از نظر تاریخی بسیار با ارزش می باشد . به همین دلیل به مروارید شرق آسیا معروف شده است. این جزیره با فرهنگ های گوناگون و غذاهای بی نظیر و همچنین میراث فرهنگی در دنیا معروف شده است . در این جزیره قدم زدن و کالسکه سواری برای تماشای شهر جورج تاون تاریخی ، قصرهای باشکوه ، ساختمان های استعماری و معابد بی نظیر بسیار پرطرفدار است. تفریحات متنوعی در این جزیره برای گردشگران تور پنانگ وجود دارد مانند خرید کردن ، اسب سواری ، سوار شدن در ماشین کابلی و ….

جزیره تنگول

در گذشته این جزیره ی زیبا خالی از سکنه بوده اما در حال حاضر چندین هتل در آن ساخته شده است. سواحل سفید در کنار جنگل ای استوایی این جزیره را تشکیل داده اند. و برای قواصان و ماهی گیران بسیار عالی می باشد.


جزیره سیپادان

این جزیره که در سواحل شرقی مالزی بورنئو قرار گرفته بهشتی برای قواصان حرفه ای می باشد. این منطقه گونه های فراوان و عجیبی از آبزیان را در خود جای داده است مانند انواع لاکپشت های رنگین کمانی ، ماهی های صخره ای و کوسه های سرچکشی .در حال حاضر سیپادان به منطقه ی حفاظت شده تبدیل شده و اقامتگاه های آن تعطیل شده است . اما قواصان می توانند از آبهای آن عبور کنند.

جزیره سیپادان
جزیره سیپادان


جزیره مابول

در سواحل جنوب شرقی صباح جزیره ی کوچکی به نام مابول قرار دارد . که دارای درختان نارگیل ، شن های سفید و آب های فیروزه ای می باشد . این منطقه برای قواصانکف دریا بسیار مناسب می باشد . این جزیره یکی از ذخایر جهان در زندگی دریایی می باشد. و آبزانی مانند عقرب ‌ماهیان، ماهی مرکب، قورباغه ‌ماهی، سپیداج گاوماهیان و حلزون صدف‌دار در آن زندگی می کنند. روستاها و خانه های کاهگلی در این جزیره یکی از جاذبه ها برای گردشگران می باشد.

جزیره مابول
جزیره مابول


جزیره ردانگ

این جزیره در سواحل شرقی مالزی قرار گرفته و از بزرگترین جزایر آن منطقه می باشد. این جزیره با شن های سفید و آبهای روشن خود معروف شده است. در اطراف صخره های مرجانی این جزیره گونه هایی مانند ماهی نمو ، نوزاد کوسه ، و عروس های دریایی زندگی می کنند. این جزیره یکی از محبوب ترین مقاصد برای قواصی می باشد. گردشگرانی که به قواصی علاقه مندند در این جزیره کمبود امکانات قواصی را نخواهند داشت. همچنین مسیرهای پیاده روی برای گردش در جنگل وجود دارد.

جزیره ردانگ
جزیره ردانگ


جزیره تیامون

یکی از زیباترین جزایر جهان جزیره ی تیامون می باشد که در سال 1958 فیلم جنوب اقیانوس آرام در این جزیره ساخته شده . با وجود توسعه فراوان در این جزیره هنوز زیبایی های طبیعی و حیات جانوری خود را حفظ کرده است . گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند می توانند جنگل نوردی ، تماشای مزرعه لاکپشت ها ، شنا در زیر آبشارها و تماشای فرهنگ مردم روستاها را تجربه کنند.
 

جزیره تیامون
جزیره تیامون


جزایر پرهنتیان

این جزایر که در نزدیکی مرز تایلند می باشند برای مسافرانی که تصمیم دارند سفری مقرون به صرفه داشته باشند مناسب است. دو جزیره ی اصلی در این منطقه بسار و کسیل می باشند. در این جزایر زیباترین سواحل مالزی را می توانید ببینید . دارای اقامتگاه های ارزان قیمت می باشد و برای قواصی بسیار مناسبب است. گردشگران می توانند در جنگل های استوایی این مناطق گردش کنند.

جزایر پرهنتیان
جزایر پرهنتیان


لنکاوی

یکی از معروف ترین و توریستی ترین مناطق مالزی لنکاوی می باشد . لنکاوی مجمع الجزایر می باشد که از 99 جزیره تشکیل شده است . جاذبه های لنکاوی بسیار فراوانند مانند کوه ها ، جنگل های انبوه ، سواحل زیبا ، تالاب های مانگرو می باشد علاوه بر اینها تفریحات فراوانی برای گردشگران وجود دارد و از پرطرفدارترین تفریحات آن سواری برماشین کابلی و رفتن به Gungung Mat Chinchang می باشد و از آنجا راه رفتن بر روی پل آسمان و تماشای منظره ی کل منطقه و تایلند می باشد .  از دیگر جاذبه های آن مزرعه برنج ، آکواریوم لنکاوی و …. می باشد.

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید