۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

کاخ مرمر سنت پترزبورگ ، نمونه ای برجسته از سبک نئوکلاسیک روسی

شهر زیبا و دیدنی سنت پترزبورگ در بازه زمانی حدودا ۲۰۰ ساله پایتخت روسیه و مرکز حکومت تزارهای مختلف بوده است . به همین سبب در این شهر بزرگ کاخ های مجلل و باشکوهی ساخته شده تا محلی برای اقامت تزارها و خانواده آنان باشد . کاخ های سنت پترزبورگ از ارزش تاریخی و فرهنگی برخوردار بوده و امروزه یکی از برترین جاذبه های روسیه به شمار می آیند . یکی از این قصرهای دیدنی و زیبا کاخ مرمر سنت پترزبورگ Marble Palace Saint Petersburg نام دارد . این کاخ یادگاری به جای مانده از قرن هجدهم میلادی است که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده و یکی از اولین کاخ های بنا شده به این سبک در کشور پهناور روسیه به حساب می آید . کاخ مرمرین سنت پترزبورگ در حال حاضر زیر مجموعه موزه دولتی روسی بوده و آثاری ارزشمند متعلق به هنرمندان به نام را به نمایش گذاشته است .

کاخ مرمر سنت پترزبورگ
کاخ مرمر سنت پترزبورگ

معماری و تاریخچه کاخ مرمر سنت پترزبورگ

کاح مرمر یا مجموعه کاخ های ماربل سنت پترزبورگ در مدت زمانی ۱۷ ساله بنا شده است . ساخت این کاخ در سال ۱۷۶۸ میلادی آغاز شده و در سال ۱۷۸۵ به اتمام رسیده است . معمار این کاخ زیبا آنتونیو رینالدی Antonio Rinaldi ایتالیایی بوده که بنایی زیبا به سبک نئوکلاسیک خلق نموده است . برای نمای خارجی و حتی داخلی کاخ ماربل سنت پترزبورگ از سنگ های طبیعی استفاده شده است . جالب است بدانید که نام این کاخ نیز براساس مصالح به کار رفته در ساخت آن – بیش از سی نوع سنگ مرمر مختلف – انتخاب شده است . مجموعه کاخ های ماربل از جاذبه های سنت پترزبورگ بوده و سالانه گردشگران زیادی به منظور تماشای معماری باشکوه و تزئینات داخلی کاخ و همچنین بازدید یکی از شعبات موزه دولتی روسی سنت پترزبورگ از این مجموعه دیدن می کنند .

معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ
معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ

مصالح طبیعی به کار رفته در ساخت این کاخ زیبا و باشکوه از معادنی که در نزدیکی دریاچه های لادوگا و اونگا واقع شده اند استخراج شده و به این مکان منتقل شده اند . همچنین سنگ مرمرهایی که در این کاخ به چشم می خورد از کشور ایتالیا وارد خاک روسیه شده و در این کاخ استفاده شده اند . بعد از به اتمام رسیدن کار ساخت و ساز این مجموعه بر سر در آن کتیبه ای که بر روی آن عبارت ساختمان قدردانی درج شده نصب گردید . در بالای کاخ نیز یک برج ساعت مابین دو تندیس وفاداری و سخاوت تعبیه شده است .

مجموعه کاخ های ماربل سنت پترزبورگ
مجموعه کاخ های ماربل سنت پترزبورگ

فضای داخلی مجموعه کاخ های ماربل سنت پترزبورگ

علاوه بر سبک معماری جذاب ، این کاخ از طراحی داخلی لوکس و باشکوه نیز برخوردار می باشد . دکوراسیون سنگی فضای داخلی کاخ می تواند برای هر گردشگر تور سنت پترزبورگ شگفت انگیز باشد . در این کاخ از مجسمه های زیبا و نقاشی های دیواری فوق العاده برای تزئین استفاده شده است . تمامی مجسمه های موجود در کاخ مرمر شهر سنت پترزبورگ علی الخصوص آن هایی که در پلکان اصلی کاخ تعبیه شده اند مفاهیمی از اعتدال شب و روز پاییزی و بهاری ، شجاعت و بردباری را به تصویر می کشند . همچنین در این کاخ مجسمه هایی از صبح ، بعد از ظهر ، غروب و شب به نمایش در آمده که نمادی از کودکی ، جوانی ، بلوغ و پیری محسوب می گردند .

برترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ
برترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

اطلاعاتی درباره کاخ مرمرین سنت پترزبورگ

  • آدرس کاخ مرمر سنت پترزبورگ : Millionnaya St, 5/1, Sankt-Peterburg, Russia, 191186
  • ساعت بازدید از کاخ موزه مرمر سنت پترزبورگ : این کاخ موزه سنت پترزبورگ سه شنبه ها تعطیل است . پنج شنبه ها از ساعت ۱ بعد از ظهر تا ۹ شب پذیرای علاقه مندان و گردشگران تور سنت پترزبورگ است و در دیگر روزهای هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز می باشد .
  • قیمت بلیط کاخ مرمر روسیه : برای بزرگسالان ۳۰۰ روبل و برای دانش آموزان ۱۵۰ روبل می باشد .
  • نزدیک ترین ایستگاه مترو به کاخ مرمر در سنت پترزبورگ : ایستگاه متروی نوسکی پروسپکت
کاخ های مجلل روسیه
کاخ های مجلل روسیه
Marble Palace Saint Petersburg
Marble Palace Saint Petersburg
کاخ مرمر سنت پترزبورگ ، نمونه ای برجسته از سبک نئوکلاسیک روسی
کاخ مرمر سنت پترزبورگ ، نمونه ای برجسته از سبک نئوکلاسیک روسی

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید