۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ ، آخرین کاخ نئوکلاسیک امپراتوری ساخته شده در پایتخت فرهنگی روسیه

کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ ، آخرین کاخ نئوکلاسیک امپراتوری ساخته شده در پایتخت فرهنگی روسیه
امتیاز 4 از 1 رای

شهر رویایی سنت پترزبورگ به سبب موقعیتش در منتهی الیه شمال غربی روسیه و مجاورت خلیج فنلاند در میان مردم روسیه با لقب پنجره ای به اروپا شناخته می شود . این شهر دارای کاخ های مجلل و زیبائی است که از زمان امپراتوری روسیه و حکومت تزارها باقی مانده اند . امروزه این کاخ ها از برترین جاذبه های سنت پترزبورگ به شمار می آید . برخی از کاخ های سنت پترزبورگ تغییر کاربری داده و به عنوان موزه فعالیت می کنند . برخی دیگر نیز به مقر سازمان های دولتی و سیاسی روسیه تبدیل شده اند . کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ Mariinsky Palace Saint Petersburg یکی از کاخ های دیدنی دومین شهر بزرگ روسیه است که از نیمه اول قرن نوزدهم به یادگار مانده است . مارینسکی آخرین کاخ نئوکلاسیک امپراتوری ساخته شده در سنت پترزبورگ می باشد .

کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ
کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ

موقعیت کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ

در سفر به سنت پترزبورگ کاخ مارینسکی می تواند یکی از مکان هایی باشد که گردشگران از آن بازدید می کنند . کاخ مارینسکی یا کاخ ماری سنت پترزبورگ در بخش جنوبی میدان سنت اسحاق در بخش تاریخی شهر واقع شده و فاصله اندکی تا کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ دارد . این کاخ با موقعیتی استثنایی در نزدیکی اصلی ترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ قرار گرفته است . لذا گردشگران تور سنت پترزبورگ می توانند با یک بار سفر به این منطقه از کاخ مارینسکی و جاذبه های اطرافش دیدن کنند .

معروف ترین کاخهای سنت پترزبورگ
معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ

تاریخچه کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ

همانگونه که می دانید موزه ها و کاخ های سنت پترزبورگ از اصلی ترین جاذبه های این شهر هستند . کاخ مارینسکی شهر سنت پترزبورگ بنایی به جای مانده از قرن نوزدهم میلادی است که با استفاده از سبک نئوکلاسیک امپراتوری احداث شده است . ساخت این کاخ در سال ۱۸۳۹ میلادی به دستور امپراتور نیکولای اول آغاز شد و تا سال ۱۸۸۸ میلادی ادامه داشت . هدف نیکولای اول از ساخت این کاخ اهدا نمودن آن به دخترش ماریا به عنوان هدیه ازدواج وی با ماکسیمیلین ، نوه ناپلئون بناپارت و دوک آلمانی بود . نیکولای یکم طراحی این کاخ را بر عهده معمار اندرو اشتاکن اشنیدر (Andrey Stackensneider) گذاشت .

جاذبه های گردشگری روسیه
جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

این کاخ بعد از احداث تا سال ۱۸۸۴ جز دارایی های مارینا نیکولاونا Maria Nikolaevna محسوب می شد . اما در سال ۱۸۸۴ توسط الکساندر سوم خریداری شد و این بار به عنوان مقر شورای دولتی امپراطوری روسیه شروع به فعالیت نمود . بعد از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه این کاخ به جایگاه شورای عمومی روسیه تبدیل شد و زیر نظردولت موقت فعالیت نمود . این کاخ تا بعد از جنگ جهانی دوم متعلق به شورای لنینگراد بود . در ادامه فعالیت های کاخ مارینسکی روسیه باید گفت که این کاخ از سال ۱۹۹۴ به بعد به عنوان مجلس قانونگذاری سنت پترزبورگ انتخاب شده است .

کاخ Mariinsky روسیه
Mariinsky Palace Saint Petersburg

اطلاعاتی درباره کاخ مارینسکی روسیه

  • آدرس کاخ مارینسکی سنت پترزبورگ : St Isaac’s Square, 6, Sankt-Peterburg, Russia, 190107
  • موقعیت Mariinsky Palace Saint Petersburg : مرکز تاریخی شهر
  • سال شروع ساخت : ۱۸۳۹ میلادی
  • تاریخ تکمیل کاخ مارینسکی در سنت پترزبورگ : ۱۸۴۴ میلادی
  • نزدیک ترین ایستگاه های مترو به کاخ Mariinsky سنت پترزبورگ : ایستگاه های Gostiny Dvor و Nevsky Prospekt
  • ساعت بازدید از کاخ مارینسکی شهر سنت پترزبورگ : کاخ برای بازدید عموم باز نیست

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید