۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

ناسی لماک غذای ملی مالزی

ناسی لماک غذای ملی مالزی
امتیاز به مطلب

ناسی لماک از برنج نارگیلی ، دانه ها ، تخم مرغ آپز و تکه های ماهی تشکیل شده است . این غذای ساده از آن دسته غذاهایی مالزی می باشد که در اکثر سفره های مردم مالزی به چشم می خورد و دارای تاریخچه می باشد .
در مورد تاریخچه ی غذای ناسی لماک باید گفت زمانی که مردم مالزی زمان های طولانی بر روی مزارع کار می کردند باید غذایی می خوردند که هم خوشمزه و هم مقوی باشد . ترکیب برنج و روغن وماهی و دانه ها بهترین ایده برای غذای خوشمزه و مقوی می باشد . ناسی لماک از اینجا آغاز شد . با توجه به مواد تشکیل دهنده این غذامتوجه توجه مردم محلی به این غذا خواهید شد. امروزه در اکثر رستوران های مالزی این غذا وجود دارد .
برنج استفاده شده در این غذا برنج سفید ساده به همراه شیره ی نارگیل بخار پز شده می باشد . در واقع شیره ی نارگیل همان سانتان یا لماک می باشد که با زنجبیل ترکیب شده و طعم بسیار لطیفی دارد.

ناسی لماک غذای ملی مالزی
ناسی لماک غذای ملی مالزی

سمبل یکی از مواد تشکیل دهنده این غذا می باشد که در واقع سس فلفلی است که در گوشه بشقاب گذاشته می شود. به دلیل اینکه مردم مالزی از نژادهای مختلف هستند ادویه های بسیار خاصی دارند که در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. در سمبل ادویه های مختلفی ریخته می شود که طعم آن را خاص و خوشمزه می کند.
دانه های روغنی سرخ شده، ماهی، خیار و تخم مرغ آبپز اینها نیز جزو این غذای خوشمزه می باشند و این غذا را کامل می کنند . شاید برخی افراد کنار هم قرار گرفتن این مواد را نامعقول بدانند اما باید بخاطر داشته باشید که ناسی لماک بدون حتی یکی از این مواد بی ارزش است.
لازم به ذکر است که این غذای ارزان و ساده ای می باشد که در همه نقاط مالزی وجود دارد . این غذا را می توانید در دکه های خیابانی و یا لوکس ترین رستوران های مالزی پیدا کنید.

ناسی لماک غذای ملی مالزی
ناسی لماک غذای ملی مالزی

با گذشت زمان ادویه هایی که در ناسی لماک استفاده می شود کمی تغییر کرده و هر خانواده در مالزی ممکن است کمی متفاوتر از خانواده دیگر آن را تهیه کند. مطمئن باشید هر نوع آن را امتحان کنید بسیار از آن لذت برده و به غذای ثابت سفره های شما تبدیل خواهد شد.

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید