۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

دریاچه نوریگلی باتومی ، جاذبه ای زیبا و دیدنی در پایتخت تابستانی گرجستان

باتومی شهری ساحلی در کرانه های دریای سیاه و جنوب غربی گرجستان است که تا شهر تفلیس حدود 375 کیلومتر فاصله دارد . با اینکه باتومی از نظر وسعت شهری کوچک محسوب می گردد اما موقعیت آن ، وجود جاذبه های گردشگری متنوع و امکانات مناسب گردشگری موجب شده این شهر به یکی از توریستی ترین و زیباترین شهرهای گرجستان تبدیل گردد . دریاچه نوریگلی باتومی Nuri Geli Lake Batumi ، جاذبه ای زیبا و دیدنی در پایتخت تابستانی گرجستان است که با موقعیتی مناسب در مرکز شهر و همچنین زیبائی های چشم نواز مورد توجه بومیان منطقه و گردشگران تور گرجستان واقع شده است . دریاچه نوریگلی شهر باتومی مکان مناسبی برای قایق رانی و ماهیگیری می باشد .

دریاچه نوریگلی باتومی
دریاچه نوریگلی باتومی

ابعاد و ویژگی های دریاچه نوریگلی باتومی

دریاچه نوریگلی یکی از جاذبه های باتومی است . این دریاچه که در مرکز شهر و در میان پارک رویایی و شگفت انگیز 6 می در باتومی واقع شده حدود 5.5 هکتار وسعت دارد . دریاچه زیبای نوریگلی به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی باتومی و زیباترین دریاچه های دیدنی گرجستان در محدوده شهری واقع شده و تا دریای سیاه حدود 140 متر فاصله دارد . نوریگلی که توسط آب های زیرزمینی تغذیه می گردد حدود 7 الی 8 متر عمق دارد . آنانی که تور باتومی تابستان را برای سفر انتخاب می کنند می توانند از زیبائی های این دریاچه و پارک 6 می باتومی لذت برده و علاوه بر استشمام هوای سالم و تازه ، تفریحاتی مانند قایق سواری ، ماهیگیری ، دوچرخه سواری و … را تجربه کنند .

Nuri Geli Lake Batumi
Nuri Geli Lake Batumi

دریاچه نوریگلی گرجستان توسط یک کانال کوچک به دریای سیاه مرتبط می باشد . در این دریاچه گونه های مختلف ماهی وجود دارد که علاقه مندان را به ماهیگیری ترغیب می کند . از دیگر جاذبه هایی که در نزدیکی دریاچه نوریگلی باتومی واقع شده اند می توان به آکواریوم باتومی ، دلفیناریوم باتومی و باغ وحش باتومی اشاره نمود . این دریاچه با آبی زلال و تمیز در فصول مختلف از زیبائی خاص و فوق العاده برخوردار می باشد . جذابیت های پارک 6 می و دریاچه نوریگلی موجب شده بسیاری از خانواده های گرجی این مکان را برای پیکنیک و دورهمی های دوستانه خود انتخاب کنند . 

جاذبه های گردشگری گرجستان
برترین جاذبه های گردشگری باتومی
دریاچه نوریگلی در گرجستان
دریاچه نوریگلی در باتومی
جاذبه های طبیعی گرجستان
جاذبه های طبیعی باتومی

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید