۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

طبیعت زیبای کیش در نخلستان های کیش

امتیاز به مطلب

جزیره ی کیش دارای اب و هوای گرمسیری می باشد که پوشش گیاهی آن نیز گرمسیری است . برخی مناطق در این جزیره دارای بوته ها و درختان کم پشت است و برخی مناطق نیز دارای درختان نخل از نوع رزک، زرد، دیری، شکر می باشند. این درختان نخل حدود 10 تا 20 متر ارتفاع دارند. نخلستان های کیش از معروف ترین دیدنی های کیش می باشند که هر گردشگری از تماشای آنها لذت می برد.

گفته شده است که درخت نخل خصوصیاتش شبیه به انسان می باشد شاید به همین دلیل است که برای شمارش آن از کلمه ی نفر استفاده می کنند. در پاراگراف های بعدی مهم ترین نخلستان های کیش را معرفی می کنیم . میتوانید در تور کیش تیر ماه شرکت کرده و از جاذبه های این جزیره ی زیبا لذت ببرید.

طبیعت زیبای کیش در نخلستان های کیش
طبیعت زیبای کیش در نخلستان های کیش


نخلستان باغ بهشت

در سالهای گذشته یکی از مهم ترین مشاغل پرورش درخت نخل بوده . این نخلستان که از زمان های گذشته به جا مانده است یکی از زیباترین نخلستان ها در جزیره می باشد . که در محله ی سفین واقع شده است . امروزه این نخلستان ها به جاذبه ی گردشگری تبدیل شده و مسافران فراوانی از آن دیدن می کنند. در هنگام غروب خورشید این نخلستان دارای زیبایی چندین برابری است و برای عکس گرفتن بسیار مناسب است .

در سالهای اخیر سازمان منطقه ی آزاد کیش با هدف افزایش فضای سبز در جزیره نخلستان های جوان و متعددی در کیش ایجاد کرده است.

طبیعت زیبای کیش در نخلستان های کیش
طبیعت زیبای کیش در نخلستان های کیش

مجموعه درخت سبز

در جنوب شرقی کیش و در کنار شهر باستانی حریره نخلستانی به مساحت 60 هکتار وجود دارد . که دارای فضایی زیبا و دل انگیز است . مجموعه ی درخت سبز کیش نخلستانی شگفت انگیز می باشد که به صورت مصنوعی ایجاد شده است . نخل های این نخلستان در سال 71 کاشته شده اند . علاوه بر درختان نخل درختانی مانند تمر هندی کهور، کنار، لور، گز، کاسیکا، اوکالیپتوس، ابریشم مصری نیز در این نخلستان وجود دارد. گردشگران علاوه بر بازدید از شهر حریره می توانند در این نخلستان زیبا استراحت کرده و از تماشای درختان زیبا لذت ببرند .

طبیعت زیبای کیش در نخلستان های کیش
طبیعت زیبای کیش در نخلستان های کیش


مجموعه مرجان

یکی از نخلستان های جزیره ی کیش نخلستان مرجان می باشد که مساحت آن حدود 15 کیلومتر می باشد . منظره ی این نخلستان بسیار چشم نواز و زیباست .

نخلستان غروب کیش

در نزدیکی کشتی یونانی کیش و در غرب جزیره کیش نخلستان 25 هکتاری قرار دارد که با 3000 درخت نخل خودنمایی می کند. به دلیل غروب های زیبای این نخلستان به نخلستان غروب معروف شده .
نخلستان طلوع کیش

این نخلستان که در شرق جزیره کیش واقع شده 15 کیلومتر می باشد که سازمان توصعه فضای سبز کیش آن را ساماندهی کرده است .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید