۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

قلعه سرخ یا لال قلعه، بنای نمادین دهلی

زمانی که همه به خواب می روند، هندوستان بیدار می شود.. این جمله تاریخی استقلال هند از دولت بریتانیا را نشان می دهد و قلعه سرخ را به عنوان یک بنای سیاسی معرفی می کند که هر سال در آنجا روز استقلال کشور را جشن می گیرند. قلعه سرخ یا لال قلعه، بنای نمادین دهلی در پایتخت هند همواره مورد توجه اقوام مختلف در طول سالیان بوده است و گردشگران تور هند که علاقمند به تاریخ و سیاست هستند، باید ازینجا بازدید کنند.

 

تاریخ قلعه سرخ

در سال 1638، شاه جهان، امپراطور مغول، پایتخت امپراطوری خود را از آگرا، به یک شهر تازه تاسیس در دهلی به نام شاه جهان آباد تغییر داد. همراه با ساختن این شهر جدید با ساختن قلعه سرخ یا همان لال قلعه پایه های حکومت خود را محکم ساخت. ساخت این دیوار بزرگ با ماسه های قرمز رنگ، حدود یک دهه به طول انجامید. این قلعه حدود 200 سال محل اقامت امپراطورها بوده است. آخرین امپراطور بهار الدین شاه ظفر در 1837 در اینجا کشته شد و نتوانست مرزهای خود را گسترش دهد.

دیدنی های هند
قلعه سرخ

معماری

معماری قلعه سرخ با مصالحی انجام شد که توسط مغولان به هند آورده شد. این معماری نشانگر هنر مغول در این زمینه می باشد که تلفیقی از سنت های فارسی، تیموری و هندو ست. همانند بسیاری از قلعه های مغول، اتاقهای مهمی مثل دیوان آیام(سالن عمومی)، دیوان خاص(سالن خصوصی) در اینجا برای بازدید ارائه می شود.

مجموعه رد فورت که شامل کاخ شاه جهان و سالمگره می شود توسط سازمان تحقیقات باستانی هند اداره می شود.در سال 2007 اینجا از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود.

جاذبه های دیدنی دهلی
لال قلعه

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید