۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

صومعه روژن بلغارستان

صومعه روژن بلغارستان
امتیاز به مطلب

اگر تور بلغارستان را برای بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور انتخاب کرده اید ، با تهیه لیستی از دیدنی ها ، میتوانید برنامه ریزی خوبی برای بازدید از اماکن مختلف داشته باشید . جاذبه های گردشگری بلغارستان شامل آثار تاریخی ، موزه ها و تفریحات این کشور است که در میان ، آثار تاریخی و بناهای قدیمی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد . یکی از این بناهای تاریخی Rozhen monastery Bulgaria می باشد . این بنا در واقع یک صومعه قدیمی ست که از قرن سیزدهم میلادی به یادگار مانده است . در اینجا بیشتر با این بنای تاریخی آشنا می شوید .

صومعه روژن بلغارستان
صومعه روژن بلغارستان

صومعه روژن در کوچکترین شهر بلغارستان ، یعنی ملنیک قرار دارد . در سفر به بلغارستان زمانی را به بازدید از شهر ملنیک اختصاص دهید . این شهر در ۲۰ کیلومتری شمال مرز بلغارستان و یونان در جنوب غربی کوه های پیرین واقع شده است . در این شهر کوچک معماری و شکل ساختمان ها جذاب بوده و برخی از آن ها از ارزش تاریخی و فرهنگی برخوردار می باشند . نوشیدنی های شهر ملنیک در دنیا شهرت دارند و نوشیدنی های ملنیک بسیار خاص و خوش طعم می باشد . ملنیک در ارتفاع ۴۴۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد  و در کل دارای آب و هوایی مدیترانه ای می باشد .

صومعه روژن در بلغارستان
صومعه روژن در بلغارستان

صومعه روژن ملنیک و در جنوب غربی بلغارستان در استان بلاگووگراد واقع شده است . این صومعه مربوط به قرون وسطی بلغاری است و در آن با نقاشی های ارزشمندی بچشم میخورد . اولین ساختمان از صومعه روژن در بلغارستان در نیمه اول قرن سیزدهم بنا شد و در سال ها و قرن های بعد بر وسعت آن افزوده شد . کلیسای صومعه روژن قبل از قرن ۱۵ بنا شده و در ۱۵۹۷ نقاشی شده است که برخی از این نقاشی ها با مراقبت های بسیار تا به امروز حفظ شده اند . در سال ۱۶۱۱ نمای جنوبی رنگ آمیزی شد و با آتش گرفتن صومعه بین سال های ۱۶۶۲ و ۱۶۷۴ کتابخانه این مجموعه از بین رفت و بیشتر ساختمان های آن آسیب دید تا اینکه بالاخره در طی قرن بعد (۱۷۳۲-۱۷۱۵) با کمک های مالی بلغاری های ثروتمند از سراسر کشور این صومعه مورد بازسازی اساسی قرار گرفت . در حال حاضر این صومعه از جاذبه های گردشگری بلغارستان است .

شهر ملنیک بلغارستان
شهر ملنیک بلغارستان

آدرس صومعه روژن بلغارستان : ۲۸۲۰, Bulgaria

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید