۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

رفت و آمد در مسکو

مسکو شهری بزرگ در قسمت غربی کشور پهناور روسیه است . جاذبه های مسکو از بناهای تاریخی گرفته تا مراکز تفریحی بسیار متنوع هستند و گردشگران برای بازدید از تمامی ان ها باید با همراه داشتن نقشه مسکو کوتاه ترین مسیر و همچنین مناسب ترین وسیله برای رفت و آمد در مسکو را انتخاب کنند . از آنجایی که مسکو عنوان پایتخت سرزمین تزارها را یدک می کشد در آن تدابیر ویژه ای برای حمل و نقل درون شهری و حتی برون شهری اندیشیده شده است .

رفت و آمد در مسکو
رفت و آمد در مسکو

حمل و نقل شهری در مسکو

گردشگران برای گشت و گذار در مسکو می توانند از مترو ، اتوبوس ، تراموا ، مونوریل ، مینی بوس ، اتوبوس برقی ، تاکسی و … استفاده کنند . در واقع مسکو دارای یکی از پیشرفته ترین سیستم حمل و نقل عمومی است که هر کدام از موارد ذکر شده در مقابل دریافت کرایه سرویس دهی مناسبی برای شهروندان و مسافران دارند . در ادامه به بررسی سیستم حمل و نقل شهری مسکو پرداخته شده است .

حمل و نقل شهری در مسکو
حمل و نقل شهری در مسکو

متروی مسکو

متروی مسکو که یکی از بهترین ها در جهان می باشد با 12 خط و بیش از 200 ایستگاه مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین راه رفت و آمد در مسکو می باشد . متروی شهر مسکو همه روزه از ساعت 5:30 صبح کار خود را آغاز نموده و تا 1 بعد از نیمه شب فعالیت دارد . این مترو با 339.1 کیلومتر طول ، در رده پنجم طولانی ترین متروهای جهان قرار گرفته است . از آنجایی که قدمت احداث اولین خط مترو در مسکو به سال 1935 برمی گردد هم اکنون برخی از ایستگاه ها جزئی از جاذبه های گردشگری مسکو به شمار می ایند . برای استفاده از این نوع سیستم حمل و نقل باید بلیت مغناطیسی را از باجه های بلیت فروشی ایستگاه ها تهیه کنید .

متروی مسکو
متروی مسکو

اتوبوس و اتوبوس برقی

اغلب اتوبوس های فعال در مسکو صبح ها از ساعت 5:30 کار خود را آغاز نمود و تا ساعت 1 بعد از نیمه شب اماده سرویس دهی هستند . البته چند مسیر وجود دارد که به صورت 24 ساعته در دسترس می باشند . با اینکه هزینه استفاده از اتوبوس مقرون به صرفه است اما گاهی با توجه به ترافیک مسکو با تاخیر در ایستگاه ها حاضر می شوند .

تراموا

در مسکو چندین مسیر تراموا وجود دارد که امروزه استفاده از آن به سبب وجود مترو در مرکز شهر رواج ندارد .

مینی‌بوس یا مارشروتکا

مینی بوس ها نیز همانند اتوبوس ها مسیرها و سیستم شماره گذاری مشخصی دارند . کرایه مینی بوس ها بر طبق مسافتی که طی می کنند متفاوت است . مبلغ کرایه (معمولا 50 روبل) یا در هنگام پیاده شدن به صورت نقدی به راننده پرداخت می شود و یا از کارت برای پرداخت کرایه استفاده می شود .

مونوریل

مونوریل مسکو دارای یک خط 4.7 کیلومتری با 6 ایستگاه است . فاصله زمانی بین دو مونوریل در ایام پیک 15 دقیقه و در ایام عادی 25 دقیقه است . این سیستم در مقایسه با مترو بسیار کند عمل می کند .

تاکسی

یکی دیگر از راه های رفت و آمد در شهر مسکو استفاده از تاکسی است که در زمان ترافیک و شلوغی شهر انتخاب عاقلانه ای نیست . اگر برای سفر درون شهری خواستید از تاکسی استفاده کنید بهتر است از قبل در مورد کرایه به توافق برسید و حتما پول خرد به همراه داشته باشید .

خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید