۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه مسکو

امتیاز به مطلب

مسکو یک شهر تاریخی در غرب روسیه است که از زمان پایه گذاری تا کنون قرن های پر اتفاقی را پشت سر گذاشته است . بهتر است گردشگران قبل از سفر به این شهر در مورد تاریخچه مسکو و رخدادهای متعددی که در آن روی داده مطالعه داشته باشند تا با چشمی باز به این شهر سفر کنند . این شهر که قلب تپینده سرزمین تزارها محسوب می گردد گزینه های متعددی برای دیدن و تجربه کردن دارد . جاذبه های مسکو بسیار متنوع و دیدنی هستند که مجموعه کاخ کرملین سرامد دیگر جاهای دیدنی این شهر می باشد . مسکو دارای 4 فرودگاه بین المللی است که اکثر گردشگران تور مسکو از طریق فرودگاه شرمتیوو وارد این شهر می شوند . متروی مسکو یکی از قدیمی ترین ، عمیق ترین و طولانی ترین خطوط متروی شهری در جهان می باشد .

تاریخچه مسکو
تاریخچه مسکو

تاریخچه مسکو

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید نام شهر مسکو از نام رودخانه مسکوا که در کنار شهر جریان دارد گرفته شده است . تاریخ پایه گذاری مسکو به سال 1147 میلادی بر می گردد . این شهر در گذر زمان بارها مورد هجوم دول دیگر قرار گرفته که بعد از هر بار ویرانی دوباره بازسازی و سرپا شده است . مسکو بعد از تاسیس تا قرن 14 میلادی وسعت کمی داشت اما بعد از ان بر مساحت شهر افزوده شد تا اینکه امروزه با بیش از 2500 کیلومتر مربع یک کلانشهر پر جمعیت در اروپا و جهان به شمار می آید .

تاریخچه شهر مسکو
تاریخچه شهر مسکو

چند سال بعد از پایه گذاری مسکو ، شاهزاده یوری به منظور محافظت از این شهر تازه تاسیس دستور ساخت حصاری چوبی در اطراف شهر را صادر نمود . اولین هجوم از دشمنان از طرف قوم مغول در نیمه اول قرن سیزدهم اتفاق افتاد در طی این جریان ساکنان شهر کشته شدند و شهر با خاک یکسان گشت . بعد از بازسازی مسکو به سرعت پیشرفت نمود و برای قرن های متوالی ، تا زمانی که سنت پترزبورگ به دستور پیتر کبیر در سال 1703 میلادی تاسیس گردد پایتخت سرزمین پهناور روسیه شد .

از ابتدای قرن هجدهم تا سال 1918 میلادی سنت پترزبورگ عنوان دار پایتختی روسیه بود اما یک سال بعد از انقلاب 1917 روسیه ، دولت پایتخت را از این شهر به مسکو منتقل نمود . ناپلئون و سربازانش در سال 1812 میلادی وارد مسکو شدند و کاخ کرملین را برای استقرار انتخاب نمودند اما در شب ورود آنان آتش مسکو را در بر گرفت . ناپلئون و سربازانش فقط یک ماه در مسکو دوام آورند و با تجربه سرمای سخت زمستان های مسکو مجبور به ترک این شهر شدند .

خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید