۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

آب و هوای مسکو

امتیاز به مطلب

مسکو یکی از کلانشهرهای شمالی و سرد بر روی زمین است و آب و هوای قاره ای مرطوب بر آن حاکم می باشد . سفر به مسکو اغلب با مساعد و مطلوب شدن هوا افزایش می یابد . آب و هوای مسکو به گونه ای است که تابستان ها در این شهر گرم و نسبتا مرطوب و زمستان ها سرد و طولانی است . در فصل تابستان دمای هوای این شهر بین 10 تا 35 درجه سانتیگراد در نوسان است و دما در زمستان های مسکو معمولا از 25- سانتیگراد پایین تر و از 5 درجه بالاتر نمی رود . این شهر به طور متوسط سالانه 1731 ساعت آفتاب به خود می بیند که کمترین ساعات مربوط به ماه دسامبر با 8% و بیشترین زمان متعلق به ماه های می تا آگوست با 52% می باشد .

آب و هوای مسکو
آب و هوای مسکو

گرم ترین ماه های سال در مسکو ژوئن ، جولای و آگوست هستند در این بازه زمانی دمای هوا 20 تا 26 درجه سانتیگراد است . اما با رخ دادن امواج گرمای ماه های می تا سپتامبر ، این دما گاهی به 30 درجه نیز می رسد . این امواج ممکن است گاهی تا دو هفته شرایط آب و هوایی مسکو را تحت تاثیر قرار دهند . در فصل زمستان میانگین دمای هوا 10- درجه است هر چند تقریبا در هر زمستان این شهر دوره هایی از گرما وجود دارد که دمای هوا در روز را به بالای صفر می رسانند . اما در دوره های سرد نیز دمای شب به زیر 30- درجه سقوط می کند.

آب و هوای شهر مسکو
آب و هوای شهر مسکو

در مورد آب و هوای مسکو بیشتر بدانیم :

دمای هوای شهر مسکو به طور قابل توجهی بالاتر از حومه آن است . اگر قصد دارید در تابستان و زمستان به مسکو سفر کنید باید بدانید که تابستان های مسکو از روزهای میانی ماه می آغاز شده و تا روزهای ابتدایی سپتامبر طول می کشد . زمستان های این شهر نیز با شروع ماه نوامبر خودنمایی کرده و تا آخر ماه مارس سرمای خود را به رخ همگان می کشد . بارندگی در مسکو به طور مساوی در طول سال توزیع می شود که میزان متوسط آن ​​707 میلیمتر می باشد .

به جز ماه های می تا سپتامبر که گاهی طوفان در مسکو رخ می دهد سرعت وزش باد در این شهر از 6 متر بر ثانیه تجاوز نمی کند . اولین برف در روزهای پایانی سپتامبر می بارد اما در روزهای میانی نوامبر تا اوایل آپریل برف بر روی زمین نشسته و شهر را سفیدپوش می کند . از نظر بسیاری از گردشگران تور مسکو بهترین زمان سفر به پایتخت سرزمین تزارها اواخر بهار و اوایل پاییز است چرا که در این زمان علاوه بر مساعد بودن آب و هوا چندین جشنواره و فستیوال جالب در این شهر برگزار می گردد .

[wppwhtr2 id="RSXX0063"]
خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید