۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه سنت پترزبورگ

تاریخچه سنت پترزبورگ
امتیاز به مطلب

شهر سنت پترزبورگ در زمره شهرهای جوان روسیه قرار می گیرد چرا که این شهر چند سالی است که سیصدمین سالگرد تاسیس و بنیانگذاری خود را پشت سر گذاشته است . جاذبه های سنت پترزبورگ متنوع و زبانزد بوده و باعث شهرت این شهر در جهان شده اند . اگر تور سنت پترزبورگ را برای بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی انتخاب نموده اید پیشنهاد می گردد قبل از سفر در مورد تاریخچه سنت پترزبورگ مطالعه ای هر چند اندک داشته باشید تا با داشتن پیش زمینه ، سفر لذت بخش تر و وقایع روی داده در این شهر ملموس تر گردد .

تاریخچه سنت پترزبورگ
تاریخچه سنت پترزبورگ

تاریخچه سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ از زمان احداث در سال 1703 میلادی در شمال غربی روسیه و کنار خلیج فنلاند شاهد اتفاقات متعددی بوده است . این شهر به دستور پیتر کبیر ، توسط کارگران روسی و اسرای جنگی ساخته شده و طراحی آن بر عهده تعدادی از معماران فرانسوی و ایتالیایی بوده است . نام این شهر به احترام یکی از حواریون حضرت مسیح (ع) ، پطرس مقدس ، سنت پترزبورگ انتخاب شد و چند بار در گذر سال ها تغییر یافت اما بعد از فروپاشی شوروی دوباره به نام ابتدایی خود خوانده شد .

چند سال بعد از بنیانگذاری سنت پترزبورگ ، در سال 1712 پیتر کبیر پایتخت روسیه را از مسکو به این شهر منتقل نمود . استارت اولیه انقلاب روسیه در سنت پترزبورگ زده شد و بعد از آن به سرعت تمامی این سرزمین پهناور را درگیر نمود . بعد از آغاز جنگ جهانی اول نام پتروگراد برای این شهر انتخاب شد و تا سال 1924 با همین نام خوانده می شد . بعد از انقلاب 1917 روسیه لنین در این شهر به قدرت رسید و دوباره پایتخت را به مسکو منتقل نمود . بعد از مرگ لنین نام سنت پترزبورگ به لنینگراد تغییر یافت .

تاریخچه شهر سنت پترزبورگ
تاریخچه شهر سنت پترزبورگ

در جریان جنگ جهانی دوم شهر توسط نازی ها و فنلاندی ها محاصره شد که این حصر حدود 900 روز به طول انجامید . در این مدت شهر بارها بمباران شد و عده زیادی از مردم بر اثر حملات و گرسنگی جان خود را از دست دادند اما تسلیم نشدند . بعد از پایان این محاصره شهر مورد بازسازی قرار گرفت و به یکی از زیباترین شهرهای اروپا تبدیل شد . پس از فروپاشی شوروی و در جریان انتخابات ریاست جمهوری بیش از 50 درصد مردم خواستار بازگرداندن نام اولیه ، سنت پترزبورگ ، بودند که این تغییر به صورت رسمی در سال 1991 صورت پذیرفت .

خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید