۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه سنت پترزبورگ

امتیاز به مطلب

شهر سنت پترزبورگ در زمره شهرهای جوان روسیه قرار می گیرد چرا که این شهر چند سالی است که سیصدمین سالگرد تاسیس و بنیانگذاری خود را پشت سر گذاشته است . جاذبه های سنت پترزبورگ متنوع و زبانزد بوده و باعث شهرت این شهر در جهان شده اند . اگر تور سنت پترزبورگ را برای بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی انتخاب نموده اید پیشنهاد می گردد قبل از سفر در مورد تاریخچه سنت پترزبورگ مطالعه ای هر چند اندک داشته باشید تا با داشتن پیش زمینه ، سفر لذت بخش تر و وقایع روی داده در این شهر ملموس تر گردد .

تاریخچه سنت پترزبورگ
تاریخچه سنت پترزبورگ

تاریخچه سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ از زمان احداث در سال 1703 میلادی در شمال غربی روسیه و کنار خلیج فنلاند شاهد اتفاقات متعددی بوده است . این شهر به دستور پیتر کبیر ، توسط کارگران روسی و اسرای جنگی ساخته شده و طراحی آن بر عهده تعدادی از معماران فرانسوی و ایتالیایی بوده است . نام این شهر به احترام یکی از حواریون حضرت مسیح (ع) ، پطرس مقدس ، سنت پترزبورگ انتخاب شد و چند بار در گذر سال ها تغییر یافت اما بعد از فروپاشی شوروی دوباره به نام ابتدایی خود خوانده شد .

چند سال بعد از بنیانگذاری سنت پترزبورگ ، در سال 1712 پیتر کبیر پایتخت روسیه را از مسکو به این شهر منتقل نمود . استارت اولیه انقلاب روسیه در سنت پترزبورگ زده شد و بعد از آن به سرعت تمامی این سرزمین پهناور را درگیر نمود . بعد از آغاز جنگ جهانی اول نام پتروگراد برای این شهر انتخاب شد و تا سال 1924 با همین نام خوانده می شد . بعد از انقلاب 1917 روسیه لنین در این شهر به قدرت رسید و دوباره پایتخت را به مسکو منتقل نمود . بعد از مرگ لنین نام سنت پترزبورگ به لنینگراد تغییر یافت .

تاریخچه شهر سنت پترزبورگ
تاریخچه شهر سنت پترزبورگ

در جریان جنگ جهانی دوم شهر توسط نازی ها و فنلاندی ها محاصره شد که این حصر حدود 900 روز به طول انجامید . در این مدت شهر بارها بمباران شد و عده زیادی از مردم بر اثر حملات و گرسنگی جان خود را از دست دادند اما تسلیم نشدند . بعد از پایان این محاصره شهر مورد بازسازی قرار گرفت و به یکی از زیباترین شهرهای اروپا تبدیل شد . پس از فروپاشی شوروی و در جریان انتخابات ریاست جمهوری بیش از 50 درصد مردم خواستار بازگرداندن نام اولیه ، سنت پترزبورگ ، بودند که این تغییر به صورت رسمی در سال 1991 صورت پذیرفت .

خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید