۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

آب و هوای سنت پترزبورگ

شهر بندری سنت پترزبورگ با موقعیتی مناسب در شمال غربی روسیه ، از اهمیت تجاری ، اقتصادی ، گردشگری و … زیادی برخوردار بوده و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند . یکی از اقدامات ضروری قبل از تعیین زمان سفر به سنت پترزبورگ آگاهی از شرایط آب و هوایی آن است . در این شهر با توجه به پوزیشن 60 درجه شمالی آن تنوع فصلی زیادی در طول روز وجود دارد . در واقع آب و هوای سنت پترزبورگ از نوع قاره ای مرطوب است و تابستان های آن گرم ، مرطوب و کوتاه و زمستانهایش سرد ، مرطوب و طولانی می باشد .

آب و هوای سنت پترزبورگ
آب و هوای سنت پترزبورگ

درباره آب و هوای سنت پترزبورگ بیشتر بدانیم :

آب و هوای شهر سنت پترزبورگ نزدیک به آب و هوای هلسینکی است هر چند که این شهر در فصل زمستان سردتر و در تابستان به علت موقعیت شرقی اش گرم تر است . میانگین حداکثر دما در ماه جولای 23 درجه سانتیگراد است و میانگین حداقل دما در ماه فوریه 8.5- درجه سانتیگراد می باشد . برای این شهر در طول موج گرمایی که در تابستان سال 2010 در نیمکره شمالی رخ داد دمای 37.1 به ثبت رسیده که یک رکورد محسوب می گردد . همچنین 39.5- درجه سانتیگراد کمترین دمایی است که سنت پترزبورگ به خود دیده این سرمای شدید در سال 1883 اتفاق افتاده است .

آب و هوای شهر سنت پترزبورگ
آب و هوای شهر سنت پترزبورگ

متوسط دمای سالانه پایتخت فرهنگی روسیه 5.8 درجه است . رودخانه نوا که در محدوده شهر جاری است در نوامبر-دسامبر یخ زده و در ماه آپریل یخ های آن شکسته می شود . از دسامبر تا مارس سنت پترزبورگ به طور میانگین 118 روز پوشیده از برف است که در ماه فوریه عمق برف به 19 سانتی متر می رسد . همچنین دوره یخبندان در این شهر حدود 135 روز طول می کشد .

میانگین بارندگی سالانه در سراسر شهر متغیر است اما به طور متوسط میزان آن در سال ​​660 میلی متر می باشد و بیشترین میزان بارش مربوط به اواخر تابستان است . این شهر در سال حدود 165 روز ابری دارد و رطوبت هوا در آن به طور متوسط 78% می باشد .

ژوئن به دلیل رخداد پدیده شب های سفید فصل پرگردشگر سنت پترزبورگ محسوب می گردد . ماه های جولای و آگوست گرم ترین ماه های سال هستند و باران به صورت رگبار در این بازه زمانی اتفاق می افتد لذا همراه داشتن چتر و بارانی الزامی است .

[wppwhtr2 id="RSXX0091"]
خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید