۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

رفت و آمد در سوچی

امتیاز به مطلب

بعد از مطالعه تاریخچه سوچی متوجه خواهید شد که این شهر بعد از فروپاشی شوروی و گرفتن میزبانی المپیک زمستانی 2014 پیشرفت های قابل توجهی را تجربه نموده است به طوری که در سال های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری محبوب در روسیه تبدیل شده است . گردشگران عزیز برای جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر و همچنین بازدید از جاذبه های سوچی باید مناسب ترین روش رفت و آمد در سوچی را انتخاب کنند تا زمان و هزینه های سفرشان مدیریت شود . برای گشت و گذار در این شهر توریستی نقشه سوچی را فراموش نکنید .

رفت و آمد در سوچی
رفت و آمد در سوچی

سیستم حمل و نقل در سوچی

سوچی بزرگ از چهار منطقه سوچی مرکزی ، لازاروسکو ، خستا و ادلر تشکیل شده که هر کدام دارای جاذبه های گردشگری متنوعی می باشند . گردشگران برای جابجایی بین مناطق سوچی بزرگ و گردش در ناحیه مرکزی می توانند از قطار ، اتوبوس ، مارشروتکا ، تاکسی ، قایق ، اتومبیل کرایه ای و دوچرخه استفاده کنند . در مسافت های اندک پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که می توان از زیبائی های مسیر لذت برد .

قطار

طول 145 کیلومتری سوچی بزرگ سبب شده سیستم حمل و نقل ریلی یکی از مناسب ترین روش ها برای سفر در مناطق مختلف باشد . با مدرن شدن و بهبود یافتن خدمات قطارهای سوچی استقبال از سفرهای ریلی افزایش یافته است . بلیت قطار با توجه به منطقه انتخابی برای سفر ، نوع قطار (الکتریکای روسی یا مدرن) و مسافت طی شده متفاوت است . به طور مثال گردشگران برای یک حرکت معمولی الکتریکا از سوچی به لازاروسکو باید 45 روبل بپردازند اما برای بلیط قطار پر رفت و آمد مدرن باید با توجه به درجه آن 200-100 روبل هزینه کنند .

رفت و آمد در سوچی
رفت و آمد در سوچی

اتوبوس و مارتروشکا

استفاده از اتوبوس و مارتروشکا از پرکاربردترین و مقرون به صرفه ترین روش های سفر در مناطق مختلف سوچی می باشد . این شهر واگن برقی و تراموا ندارد و سیستم حمل و نقل اتوبوسی آن در مسیرهای مختلف فعالیت می کند . اکثر مردم سوچی و تعدادی از گردشگران این شهر برای سفر در بین مناطق مختلف سوچی بزرگ از این سیستم حمل و نقل استفاده می کنند .

تاکسی

در سوچی نیز همانند دیگر مناطق روسیه برای گرفتن تاکسی کافی است در کنار خیابان بایستید و دست تکان دهید فوری چند تاکسی و مسافرکش در مقابلتان ظاهر می شوند . در این شهر رانندگان انگلیسی صحبت نمی کنند و کم پیش می آید راننده مسلط به زبان انگلیسی به پستتان بخورد . کرایه ها در این شهر متفاوت است و بسته به مسیر زیاد و کم می شود بهتر است قبل از سوار شدن در مورد مبلغ کرایه با راننده به توافق برسید . تاکسی زرد جدید ، تاکسی کاپریز ، تاکسی کروز ، تاکسی نیکا و تاکسی سوچی از معتبرترین اعضا ناوگان تاکسیرانی سوچی هستند .

اتومبیل کرایه ای

اگر برای رفت و آمد در سوچی قصد دارید اتومبیل کرایه کنید باید توجه داشته باشید که سبک رانندگی در این شهر از دیگر مناطق روسیه آشفته تر است و دلیل ان تاثیر خون جنوب است . فرهنگ رانندگی در این منطقه شبیه رانندگی در ترکیه و یونان است . مسئله دیگر این است که سوچی مخصوصا بخش مرکزی شهر از نظر پارکینگ فقیر است و گاهی رانندگان جایی به جز ایستگاه اتوبوس و مناطق عابر پیاده برای پارک خودرو خود نمی یابند .

قایق

خدمات منظم حمل و نقل دریایی از سوچی مرکزی به مناطق دیگر در سال 2005 به دلیل ناوگان فرسوده و تخریب اسکله های محلی متوقف شد . به احتمال زیاد این ناوگان در چند سال آینده فعالیت خود را از سر خواهد گرفت .

دوچرخه

در شهر سوچی خدمات کرایه دوچرخه فراهم شده و توریست ها برای گردش در شهر می توانند از این امکان بهره ببرند .

خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید