۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه سوچی

تاریخچه سوچی برای علاقه مندان به تاریخ موردی نیست که به راحتی بتوانند از کنارش گذر کنند . این شهر قدمتی هزاران ساله دارد و روزهای پر تلاطمی را پشت سر گذاشته است . امروزه شهر سوچی در کرانه های دریای سیاه و دامنه کوه های قفقاز از موقعیتی استثنایی برای گردشگری برخوردار است و در سال های اخیر به میزان قابل توجهی بر تعداد گردشگران تور سوچی افزوده شده است . به جرات می توان گفت اغلب پیشرفت های سوچی در زمینه صنعت توریسم در دهه اخیر بعد از تصاحب میزبانی المپیک زمستانی 2014 اتفاق افتاده است . با لذت سفر همراه باشید تا در مورد پیشینه این شهر بیشتر بدانید .

تاریخچه سوچی
تاریخچه سوچی

تاریخچه سوچی

سوچی که امروزه مقصدی محبوب برای گردشگران در روسیه محسوب می گردد در گذشته قلمرو زندگی قبایل کوه نشین قفقاز بوده و در گذر قرن ها بارها به تصرف امپراتوری هایی چون یونان باستان ، لازیکا ، رومی ها ، آبخازیان و عثمانیان در آمده است . سوچی قدمتی هزاران ساله دارد و نشانه هایی از تمدن های پیشین در آن باقی مانده است از جمله این آثار تاریخی می توان به سنگ نبشته های عصر برنز و معابد بیزانس قرون وسطی اشاره نمود .

این سرزمین در سال 1829 میلادی ، بعد از جنگ میان روس ها و ترک های عثمانی به تصرف امپراتوری روسیه درآمد . بعدها در سال 1838 چندین قلعه در سوچی ساخته شده تا از ان در برابر هجوم دشمنان محافظت گردد . در سال های اولیه قرن بیستم توجهات به سمت سوچی به عنوان یک تفرجگاه ساحلی جلب گردید و قبل از انقلاب 1917 روسیه لقب شهر به آن اعطا شد . بعد از پیروزی بلشویک ها در جنگ های داخلی ، با صرف زمان و هزینه سوچی در زمینه های مختلف چون جاده های جدید ، سالن های نمایش و تئاتر ، پارک ها ، هتل ها و تفریحگاه های جدید پیشرفت نمود و روز به روز بر جمعیت آن افزوده گردید .

تاریخچه شهر سوچی
تاریخچه شهر سوچی

در سال 1961 میلادی ، سوچی و مناطق اطراف آن با هم ادغام شدند و سوچی بزرگ را که امروزه با بیش از 140 کیلومتردرازا طویل ترین شهر اروپا می باشد تشکیل دادند . بعد از فروپاشی شوروی ، سوچی به عنوان استراحتگاه ساحلی رییس جمهور روسیه انتخاب شد . بعد از اینکه در سال 2007 سوچی توانست میزبانی المپیک زمستانی 2014 را از آن خود کند ساخت و سازهای حجیمی در آن آغاز شد که این شهر را به یک مقصد توریستی فوق العاده تبدیل نمود .

خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید