۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

آب و هوای سوچی

امتیاز به مطلب

موقعیت سوچی در قسمت شرقی دریای سیاه ، امکانات مناسب گردشگری و آب و هوای مساعد سبب شده تا این شهر یکی از مقاصد محبوب توریست ها در کشور روسیه باشد . منطقه سوچی بزرگ شامل دو قسمت ساحلی و کوهستانی است لذا اقلیم آب و هوایی در هر منطقه متفاوت از دیگری است . به طور مثال منطقه کراسنایا پولیانا از قسمت ادلر سردتر می باشد . آب و هوای سوچی در ارتفاعات پایین تر از نوع نیمه گرمسیری مرطوب است بدین معنی که دارای تابستان هایی گرم و طولانی و زمستان هایی معتدل و کوتاه مدت می باشد .

آب و هوای سوچی
آب و هوای سوچی

طولانی بودن تابستان های سوچی سبب شده تا در بیشتر روزهای سال این شهر مملو از گردشگرانی باشد که برای لذت بردن از انواع تفریحات تور سوچی را انتخاب کرده اند . با توجه به سردسیر بودن روسیه اغلب افراد تصور می کنند که تمام نقاط روسیه تابستان هایی کوتاه و زمستان هایی طولانی دارند . اما اینطور نیست و بخش کوچکی از این کشور پهناور دارای اقلیم کاملا متفاوت از دیگر بخش ها می باشد . سوچی جز این منطقه خوش آب و هواست .

آب و هوای شهر سوچی
آب و هوای شهر سوچی

در مورد آب و هوای سوچی بیشتر بدانیم

دمای متوسط ​​سالانه سوچی در طول روز و شب به ترتیب 18.4 و 11 درجه سانتیگراد است و میزان بارش سالانه حدود 1700 میلیمتر می باشد . در سردترین ماه های سال – ژانویه و فوریه – میانگین دمای روزانه به 10 درجه ، متوسط دمای شبانه به 3 درجه و دمای آب دریای سیاه به 9 درجه می رسد . حال اینکه در گرم ترین ماه های سال – جولای و آگوست – این ارقام به ترتیب 25 تا 29 درجه ، 20 درجه و 25-24 درجه می باشد . توجه داشته باشید که در شهر سوچی سالانه حدود 2200 ساعت آفتاب می تابد که با شهر مسکو تفاوت قابل توجهی دارد .

فصل بهار در سوچی معمولا از ماه مارس آغاز می شود و تا ماه می ادامه دارد . همچنین فصل تابستان با بازه ای طولانی از ماه می تا ماه اکتبر ادامه دارد . در واقع تابستان فصل پرگردشگر سوچی محسوب می گردد . لازم به ذکر است که در ماه های سپتامبر و اکتبر به دلیل بازگشایی مدارس از تعداد گردشگران کاسته می شود . در این دو ماه ، آب دریا گرم است ، هوا بسیار داغ نیست و در خیابان ها گردشگران زیادی به چشم می نمی خورد لذا این بازه زمانی از نظر خلوتی و قیمت مناسب اقامتگاه ها و تفریحات می تواند بهترین زمان سفر به سوچی باشد .

فصل پاییز که با اواخر اکتبر فرا می رسد گرم است اما با روزهای ابری و بارانی همراه می شود . زمستان در سوچی نیز ملایم می باشد و گردشگران علاقه مند به ورزش های زمستانی می توانند به این شهر سفر کنند . بالاترین دمای ثبت شده برای سوچی مربوط به سال 2000 میلادی است که در آن سال دمای هوا تا 39.9 درجه بالا رفت . رکورد کمترین دما نیز با 13.4- درجه مربوط به سال 1892 می باشد .

[wppwhtr2 id="RSXX1430"]
خط ویژه روسیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۴ ۹

سفارتخانه روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر : لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو- شماره 39

تلفن : 66701161 - 66701162

فکس : 66701652

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید