۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

کوه شخارا گرجستان

امتیاز به مطلب

گرجستان یک کشور عمدتا کوهستانی در منطقه اوراسیاست . در واقع حدود 80 درصد از وسعت این کشور زیبا و توریستی را کوهستان ها و تپه ماهورها اشغال نموده اند . در سرزمین گرجی ها کوه ها و قله های مختلفی وجود دارد که از جاذبه های گرجستان به شمار می ایند . کوه شخارا گرجستان Shkhara Georgia مرتفع ترین نقطه این کشور و از معروف ترین کوه های گرجستان است که در منطقه سوانتی در امتداد مرزهای کشور روسیه واقع شده است . کوه شخارا در فاصله 88 کیلومتری شمال شهر کوتائیسی یکی از بزرگترین شهرهای گرجستان قرار گرفته است .

کوه شخارا گرجستان
کوه شخارا گرجستان

ویژگی های کوه شخارا گرجستان

قله شخارا که در قسمت مرکزی محدوده کوه بزرگ قفقاز در جنوب شرقی کوه البروس Mount Elbrus ، بلندترین کوه اروپا واقع شده از اوشگولی ، یکی از زیباترین شهرهای گرجستان قابل مشاهده است . شخارا با 5201 متر ارتفاع ، سومین قله مرتفع اروپا بعد از کوه البروس 5642 متری و کوه دیخ-تاو 5205 متری است . برای صعود به کوه قله شخارا مسیرهای مختلفی وجود دارد . چهره شمالی این کوه که در سمت روسیه واقع شده با 1500 متر بلندی شامل چندین مسیر صعود دشوار کلاسیک است که از نوع صعودهای سخت کوهنوردی در اروپا محسوب می گردند .

Shkhara Georgia
Shkhara Georgia

قله شخارا در سمت روسیه در منطقه بزنگی که 65 کیلومتر شرق کوه البروس را شامل می شود قرار گرفته و متراکم ترین کلکسیون از قله های بلند و بزرگترین سیستم یخبندان در منطقه قفقاز می باشد . سمت گرجستان کوه شخارا برای صعود راحت تر است . مسیر صعود از روستای اوشگولی آغاز می گردد . اولین صعود به قله شخارا گرجستان به سال 1888 میلادی برمی گردد . این صعود از طریق مسیر خط الراس شمال شرقی که هنوز هم از ساده ترین مسیرها به شمار می اید توسط تیم بریتانیا / سوئیس انجام شده است . لازم به ذکر است که بهترین زمان صعود به کوه شخارا ژوئن تا سپتامبر است . با شروع ماه سپتامبر آب و هوای این منطقه خراب تر و سرد تر شده و برای صعود مناسب نمی باشد . کوهنوردان حرفه ای با شرکت در تور گرجستان می توانند به این منطقه سفر کنند .

جاذبه های گردشگری گرجستان
جاذبه های گردشگری گرجستان
جاذبه های طبیعی گرجستان
جاذبه های طبیعی گرجستان
قله شخارا گرجستان
قله شخارا گرجستان
کوه شخارا در گرجستان
کوه شخارا در گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید