۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

آنچه که باید درباره فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور بدانیم

آنچه که باید درباره فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور بدانیم
امتیاز به مطلب

سنگاپور کشوری است حدودا ۷۱۹ کیلومتر مربعی که از یک سرزمین اصلی و بیش از ۶۰ جزیره تشکیل شده است . این کشور مدرن و پیشرفته یکی از قطب های اقتصادی و گردشگری منطقه جنوب شرقی آسیا و حتی جهان است . هر ساله مسافران زیادی به نیویورک آسیا سفر می کنند تا از امکانات فوق العاده این کشور استفاده نموده و از جاذبه های بی نظیرش دیدن کنند . کشور توریستی سنگاپور در زمینه حمل و نقل نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته به طوری که در حال حاضر دارای یکی از برترین فرودگاه های جهان و صدها مسیر هوایی و دریایی متنوع به شهرها و کشورهای مختلف می باشد . فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور سالانه میلیون ها مسافر و بار را جابجا می کند که از این حیث یکی از پرترددترین ها در جهان به شمار می آید . در ادامه با فرودگاه سنگاپور بیشتر آشنا می شویم .

فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور

معرفی فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور

فرودگاه بین المللی سنگاپور در سال ۱۹۸۱ میلادی راه اندازی شده و دارای امکانات رفاهی فوق العاده ای است . این فرودگاه از نوع فرودگاه های همگانی و نظامی بوده و مالک آن دولت سنگاپور می باشد . این فرودگاه در انتهای شرقی سنگاپور در فاصله حدودا ۱۷ کیلومتری شمال شرقی مارینا بی واقع شده و از زمان تاسیس تا کنون موفق به اخذ ده ها جایزه از موسسات مختلف بین المللی شده است . فرودگاه کشور سنگاپور یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل در آسیای جنوب شرقی است . همچنین این فرودگاه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان از حیث جابجایی مسافر و بار به شمار می آید . این فرودگاه ۱۳ کیلومتر مربعی پایگاه اصلی خطوط هوایی سنگاپور ایرلاینز ، سنگاپور ایرلاینز کارگو ، سیلک ایر ، تایگر ایر ، جت استار آسیا و شرکت هوایی BOC است .

فرودگاه چانگی سنگاپور
پلان فرودگاه چانگی سنگاپور

این روزها فرودگاه چانگی سنگاپور به بیش از ۱۰۰ خط هوایی از ۴۰۰ شهر و حدود ۱۰۰ کشور در نقاط مختلف جهان سرویس دهی دارد . لازم به ذکر است که هر هفته در حدود ۷۲۰۰ پرواز (یک پرواز در هر ۸۰ ثانیه) در فرودگاه چانگی سنگاپور یا به زمین می نشیند و یا به هوا بر می خیزد که آمار قابل توجهی است .این فرودگاه چندین سال متوالی از طرف اسکای ترکس به عنوان برترین فرودگاه جهان انتخاب شده است . در این انتخاب عواملی چون امکانات رفاهی ، محل سرویس های بهداشتی ، تسلط کارکنان فرودگاه به زبان ، ترمینال مسافری ، مراکز خرید ، پاکیزگی ، راحتی مسافران ، وجود حمام در فرودگاه و کیفیت خدمات رسانی دخیل بوده اند .

فرودگاه سنگاپور
عکس فرودگاه سنگاپور

اطلاعات فرودگاه سنگاپور

 • نام لاتین فرودگاه سنگاپور : Singapore Changi Airport
 • کد یاتا فرودگاه کشور سنگاپور : SIN
 • کد ایکائو فرودگاه بین المللی سنگاپور : WSSS
 • ارتفاع فرودگاه از سطخ دریا : ۷ متر
 • موقعیت فرودگاه : انتهای شرقی سنگاپور در فاصله ۱۷ کیلومتری شمال شرقی خلیج مارینا
 • فاصله هوایی تا تهران : ۶۵۹۸ کیلومتر – ۸ ساعت و ۴۲ دقیقه
 • سال تاسیس فرودگاه چانگی سنگاپور : ۱۹۸۱ میلادی
 • آمار جابجایی مسافر در سال ۲۰۱۷ میلادی : بیش از ۶۲ میلیون نفر
فرودگاه بین المللی سنگاپور
فرودگاه بین المللی سنگاپور

ترمینال های مسافری فرودگاه بین المللی سنگاپور

فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور دارای ۴ پایانه مسافری است که به شکل U در کنار یکدیگر قرار گرفته اند . در حال حاضر ترمینال های فرودگاه چانگی (در مجموع) ظرفیت پذیرش ۸۵ میلیون مسافر در سال را دارا می باشند . پایانه های مسافری فرودگاه چانگی و موقعیت آن ها به شرح ذیل می باشد :

 • ترمینال شماره ۱ : این ترمینال در سال ۱۹۸۱ راه اندازی شده و در انتهای شمالی قرار گرفته است . این ترمینال دارای امکاناتی چون فروشگاه ، رستوران ، استخر ، باغ گل ها ، باغ کاکتوس و … می باشد .
 • ترمینال شماره ۲ : این پایانه مسافری در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده و در منتهی الیه شرقی واقع شده است .
 • ترمینال شماره ۳ : سومین ترمینال فرودگاه چانگی سنگاپور در سال ۲۰۰۸ در انتهای غربی افتتاح شده است . این پایانه به سبب دارا بودن ۲۰۰ گونه گیاهی به ترمینال سبز معروف است .
 • ترمینال شماره ۴ : جدیدترین پایانه فرودگاه است که در سال ۲۰۱۷ در قسمت جنوبی راه اندازی شده است .

نکته : ترمینال شماره ۵ فرودگاه بین المللی کشور سنگاپور نیز با ظرفیت ۵۰ میلیون مسافر در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی به بهره برداری خواهد رسید .

Singapore Changi Airport
Singapore Changi Airport

راه های دسترسی به فرودگاه چانگی سنگاپور

گردشگران تور سنگاپور و دیگر مسافران برای دسترسی به فرودگاه چانگی چندین راه پیش رو دارند که از مهمترین آن ها می توان به تاکسی ، قطار و اتوبوس اشاره نمود .

فرودگاه چانگی کشور سنگاپور
فرودگاه چانگی کشور سنگاپور
فرودگاه های برتر جهان
فرودگاه های برتر جهان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید