۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

آنچه که باید درباره فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور بدانیم

سنگاپور کشوری است حدودا ۷۱۹ کیلومتر مربعی که از یک سرزمین اصلی و بیش از ۶۰ جزیره تشکیل شده است . این کشور مدرن و پیشرفته یکی از قطب های اقتصادی و گردشگری منطقه جنوب شرقی آسیا و حتی جهان است . هر ساله مسافران زیادی به نیویورک آسیا سفر می کنند تا از امکانات فوق العاده این کشور استفاده نموده و از جاذبه های بی نظیرش دیدن کنند . کشور توریستی سنگاپور در زمینه حمل و نقل نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته به طوری که در حال حاضر دارای یکی از برترین فرودگاه های جهان و صدها مسیر هوایی و دریایی متنوع به شهرها و کشورهای مختلف می باشد . فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور سالانه میلیون ها مسافر و بار را جابجا می کند که از این حیث یکی از پرترددترین ها در جهان به شمار می آید . در ادامه با فرودگاه سنگاپور بیشتر آشنا می شویم .

فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور

معرفی فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور

فرودگاه بین المللی سنگاپور در سال ۱۹۸۱ میلادی راه اندازی شده و دارای امکانات رفاهی فوق العاده ای است . این فرودگاه از نوع فرودگاه های همگانی و نظامی بوده و مالک آن دولت سنگاپور می باشد . این فرودگاه در انتهای شرقی سنگاپور در فاصله حدودا ۱۷ کیلومتری شمال شرقی مارینا بی واقع شده و از زمان تاسیس تا کنون موفق به اخذ ده ها جایزه از موسسات مختلف بین المللی شده است . فرودگاه کشور سنگاپور یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل در آسیای جنوب شرقی است . همچنین این فرودگاه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان از حیث جابجایی مسافر و بار به شمار می آید . این فرودگاه ۱۳ کیلومتر مربعی پایگاه اصلی خطوط هوایی سنگاپور ایرلاینز ، سنگاپور ایرلاینز کارگو ، سیلک ایر ، تایگر ایر ، جت استار آسیا و شرکت هوایی BOC است .

فرودگاه چانگی سنگاپور
پلان فرودگاه چانگی سنگاپور

این روزها فرودگاه چانگی سنگاپور به بیش از ۱۰۰ خط هوایی از ۴۰۰ شهر و حدود ۱۰۰ کشور در نقاط مختلف جهان سرویس دهی دارد . لازم به ذکر است که هر هفته در حدود ۷۲۰۰ پرواز (یک پرواز در هر ۸۰ ثانیه) در فرودگاه چانگی سنگاپور یا به زمین می نشیند و یا به هوا بر می خیزد که آمار قابل توجهی است .این فرودگاه چندین سال متوالی از طرف اسکای ترکس به عنوان برترین فرودگاه جهان انتخاب شده است . در این انتخاب عواملی چون امکانات رفاهی ، محل سرویس های بهداشتی ، تسلط کارکنان فرودگاه به زبان ، ترمینال مسافری ، مراکز خرید ، پاکیزگی ، راحتی مسافران ، وجود حمام در فرودگاه و کیفیت خدمات رسانی دخیل بوده اند .

فرودگاه سنگاپور
عکس فرودگاه سنگاپور

اطلاعات فرودگاه سنگاپور

 • نام لاتین فرودگاه سنگاپور : Singapore Changi Airport
 • کد یاتا فرودگاه کشور سنگاپور : SIN
 • کد ایکائو فرودگاه بین المللی سنگاپور : WSSS
 • ارتفاع فرودگاه از سطخ دریا : ۷ متر
 • موقعیت فرودگاه : انتهای شرقی سنگاپور در فاصله ۱۷ کیلومتری شمال شرقی خلیج مارینا
 • فاصله هوایی تا تهران : ۶۵۹۸ کیلومتر – ۸ ساعت و ۴۲ دقیقه
 • سال تاسیس فرودگاه چانگی سنگاپور : ۱۹۸۱ میلادی
 • آمار جابجایی مسافر در سال ۲۰۱۷ میلادی : بیش از ۶۲ میلیون نفر
فرودگاه بین المللی سنگاپور
فرودگاه بین المللی سنگاپور

ترمینال های مسافری فرودگاه بین المللی سنگاپور

فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور دارای ۴ پایانه مسافری است که به شکل U در کنار یکدیگر قرار گرفته اند . در حال حاضر ترمینال های فرودگاه چانگی (در مجموع) ظرفیت پذیرش ۸۵ میلیون مسافر در سال را دارا می باشند . پایانه های مسافری فرودگاه چانگی و موقعیت آن ها به شرح ذیل می باشد :

 • ترمینال شماره ۱ : این ترمینال در سال ۱۹۸۱ راه اندازی شده و در انتهای شمالی قرار گرفته است . این ترمینال دارای امکاناتی چون فروشگاه ، رستوران ، استخر ، باغ گل ها ، باغ کاکتوس و … می باشد .
 • ترمینال شماره ۲ : این پایانه مسافری در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده و در منتهی الیه شرقی واقع شده است .
 • ترمینال شماره ۳ : سومین ترمینال فرودگاه چانگی سنگاپور در سال ۲۰۰۸ در انتهای غربی افتتاح شده است . این پایانه به سبب دارا بودن ۲۰۰ گونه گیاهی به ترمینال سبز معروف است .
 • ترمینال شماره ۴ : جدیدترین پایانه فرودگاه است که در سال ۲۰۱۷ در قسمت جنوبی راه اندازی شده است .

نکته : ترمینال شماره ۵ فرودگاه بین المللی کشور سنگاپور نیز با ظرفیت ۵۰ میلیون مسافر در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی به بهره برداری خواهد رسید .

Singapore Changi Airport
Singapore Changi Airport

راه های دسترسی به فرودگاه چانگی سنگاپور

گردشگران تور سنگاپور و دیگر مسافران برای دسترسی به فرودگاه چانگی چندین راه پیش رو دارند که از مهمترین آن ها می توان به تاکسی ، قطار و اتوبوس اشاره نمود .

فرودگاه چانگی کشور سنگاپور
فرودگاه چانگی کشور سنگاپور
فرودگاه های برتر جهان
فرودگاه های برتر جهان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید