۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

مهمترین قوانین سنگاپور برای مسافران

یکی از کارهایی که گردشگران قبل از سفر به سنگاپور باید انجام دهند آشنایی با مهمترین قوانین سنگاپور است . در این کشور اسیای جنوب شرقی برای برقراری نظم و امنیت قوانین مختلفی وضع شده که رعایت ان ها برای گردشگران و مسافران الزامی است . گاهی رعایت نکردن بایدها و نبایدهای سنگاپور جریمه های سنگینی به همراه دارد که سفر را به کام مسافران و گردشگران تلخ می کند . تعیین قوانین سختگیرانه از سوی دولت سنگاپور موجب شده این سرزمین به یکی از امن ترین و تمیزترین کشورهای جهان تبدیل گردد . در این مطلب لذت سفر به دانستی های سفر به سنگاپور و قوانین و نکاتی که در سفر به سنگاپور باید رعایت نمود پرداخته شده است . با ما همراه باشید تا با عجیب ترین و مهمترین قوانین سنگاپور برای مسافران آشنا شوید .

مهمترین قوانین سنگاپور برای مسافران
مهمترین قوانین سنگاپور برای مسافران

1 – جویدن آدامس در سنگاپور ممنوع است

ممنوعیت جویدن و همچنین خرید و فروش آدامس در سنگاپور یکی از عجیب ترین قوانینی است که از سوی مسئولان این کشور وضع شده است . این قانون که برای تمیزی چهره شهر تعیین شده برای موارد درمانی استثنا قائل شده است . بیشتر افراد آدامس را برای برطرف کردن بوی بد دهان خود ستفاده می کنند این افراد در شهر سنگاپور به جای آدامس می توانند از نعنا استفاده کنند . شاید برایتان جالب باشد که بدانید جویدن آدامس و همراه داشتن آن ممکن است 500 دلار جریمه داشته باشد .

دانستی های سفر به سنگاپور
دانستی های سفر به سنگاپور

2 – ریختن زباله بر روی زمین ممنوع

افرادی که در سنگاپور زباله های خود را به جای سلطل آشغال بر روی زمین می اندازند جریمه می شوند . از نظر گردشگران تور سنگاپور شاید عمل کردن به این قانون سخت باشد اما با کمی دقت می توان آنرا انجام داد . گاهی جریمه ریختن زباله بر روی زمین در سنگاپور 1000 دلار است . گاهی نیز فرد قانون شکن باید لباس مخصوص رفتگرها را پوشیده و در روز روشن به جمع آوری زباله در مکان های شلوغ بپردازد .

نکاتی که در سفر به سنگاپور باید رعایت نمود
نکاتی که در سفر به سنگاپور باید رعایت نمود

3 – صحبت کردن درباره سیاست و مذهب ممنوع

سنگاپور کشوری است چند ملیتی با مذاهب مختلف که تمامی قومیت ها و مذاهب با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند . صحبت کردن در مورد سیاست ، دین و نژاد در این کشور نوعی توهین تلقی می شود لذا بهتر است در ملاعام از صحبت درباره این موارد خاص و حساس پرهیز شود . 

بایدها و نبایدهای سفر به سنگاپور
بایدها و نبایدهای سفر به سنگاپور

4 – استفاده از سیفون را فراموش نکنید

کشیدن سیفون بعد از استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی از دیگر قوانینی است که در سفر به سنگاپور باید رعایت شود . در سرویس های بهداشتی سنگاپور تابلو هایی نصب شده که به افراد یادآوری می کند قبل از بیرون آمدن از سرویس سیفون را بکشند . تبعیت نکردن از این قانون و عمل نکردن به آن جریمه ای 150 دلاری برای فرد خاطی در بر دارد .

نکات ضروری سفر به سنگاپور
نکات ضروری سفر به سنگاپور

5 – خوردن و آشامیدن در ام آر تی ممنوع

از دیگر توصیه های مهم برای مسافران سنگاپور این است که در هنگام استفاده از ام آر تی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنند . طبق این قانون مسافران تا زمانی که در قطار و بر روی سکو هستند به هیچ وجه نباید غذا و آشامیدنی مصرف کنند حتی اگر خیلی گرسنه و یا تشنه باشند . با رعایت نکردن این قانون جریمه 500 دلاری شامل حال فرد نقض کننده قانون می شود .

مهمترین قوانین سنگاپور
مهمترین قوانین سنگاپور

6 – پاهای خود را نشان ندهید

اول از هر چیز بهتر است بدانید که نمایش دادن پاها عقوبت قانونی و جریمه خاصی ندارد . بلکه این موضوع ریشه در آداب و رسوم مردمان جنوب شرقی آسیا داشته و نمایش دادن پاها و یا اشاره به چیزی با پا نوعی توهین محسوب می شود . در صورت نپوشاندن پا و یا قرار دادن پا بر روی میز و یا مبل هیچ یک از مردم سنگاپور به منظور دوستی به سمت شما نمی ایند .

راهنمای سفر به سنگاپور
راهنمای سفر به سنگاپور

7 – سیگار کشیدن در مکان های عمومی ممنوع

سیگار کشیدن در مکان های عمومی یکی از کارهایی است که در سنگاپور باید از انجام ان خودداری کرد . در بسیاری از کشورهای جهان در مورد این موضوع قوانین مختلفی وضع شده است لذا این قانون سنگاپور را نمی توان عجیب و سختگیرانه دانست . جریمه سیگار کشیدن در ملاعام و مکان های عمومی 200 دلار می باشد . در سنگاپور مکان های خاصی برای سیگار کشیدن در نظر گرفته شده است پس بهتر است برای جلوگیری از جریمه شدن به این مکان ها مراجعه شود .

کارهایی که باید از انجام ان ها در سنگاپور خودداری کرد
از انجام این کارها در سنگاپور خودداری کنید

8 – وصل شدن به وای فای های بدون مرز ممنوع

از دیگر قوانینی که باید در سنگاپور رعایت کرد وصل نشدن به وای فای های بدون مرز است . چرا که در سنگاپور این کار یک نوع دزدی بوده و تبعات قانونی دارد . اگر اهل فضای مجازی هستید در سفر به سنگاپور بهتر است جستجوی خودکار وای فای را غیر فعال نموده و با اتصال به وای فای های رمزدار و پرداخت هزینه آن وارد دنیای مجازی شوید .

قوانین و نکات مهم برای مسافران سنگاپور
قوانین و نکات مهم برای مسافران سنگاپور

9 – اشاره کردن با انگشت به هر چیزی ممنوع

یکی از مهمترین نکات ضروری که گردشکران تور سنگاپور باید بدانند این است که در سنگاپور با انگشت سبابه به چیزی یا شخصی اشاره نکنند . این کار نوعی توهین و بی حرمتی محسوب شده و باعث ناراحتی سنگاپوری ها می شود .

عجیب ترین قوانین سنگاپور
قوانین عجیب سنگاپور

10 – عبور کردن از میان خیابان ممنوع 

از دیگر قوانین سنگاپور که رعایت آن ها به گردشگران توصیه می گردد عبور از خط عابر پیاده و مناطق تعیین شده می باشد . در سنگاپور عبور نکردن از خط عابر پیاده جرم محسوب می شود . پس به یاد داشته باشید برای عبور از خیابان با توجه به چراغ راهنمایی از روی خطوط معین عبور کنید .

مهمترین قوانین سنگاپور
مهمترین قوانین سنگاپور

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید