۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

معرفی 14 شهر کوچک و جذاب در روسیه – قسمت دوم

امتیاز به مطلب

روسیه بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع وسعت و بالغ بر 144 میلیون نفر جمعیت دارد . این کشور دارای 11 منطقه زمانی است و پایتخت و بزرگترین شهر آن مسکو می باشد . زبان رسمی سرزمین تزارها ، روسی به علاوه 30 زبان رسمی در مناطق مختلف روسیه است . کشور پهناور روسیه با ایالت ها ، فدرال ها و شهرهای بزرگ و کوچک مقصدی محبوب برای سفر است . در روسیه در کنار شهرهایی مانند مسکو ، سنت پترزبورگ ، سوچی و کازان شهرهای کوچک متعددی وجود دارد که با جاذبه ها و ویژگی های خاص خود می توانند برای گردشگران تور روسیه جذاب باشند . در این مقاله قصد داریم به ارائه قسمت دوم معرفی 14 شهر کوچک و جذاب در روسیه بپردازیم . با ما همراه باشید .

بخوانید : معرفی 14 شهر کوچک و جذاب در روسیه – قسمت اول

معرفی 14 شهر کوچک و جذاب در روسیه
معرفی 14 شهر کوچک و جذاب در روسیه

 

معرفی 14 شهر کوچک و جذاب در روسیه – قسمت دوم

 

8 . اوستاشکوف

اوستاشکوف Ostashkov در 199 کیلومتری غرب شهر Tver در ساحل جنوبی دریاچه سلیگر واقع شده است . این شهر کوچک روسیه مملو از بناها و ساختمان هایی زیبا به سبک نئوکلاسیک می باشد . اوستاشکوف شهری ارام با خیابان های یکدست و منظم است که با داشتن جاذبه های مختلف مانند کلیساهای ژیتنی کلویستر متعلق به قرن 18 ، کلیسای صعود مریم مقدس ساخته شده در اواخر قرن 17 ، دریاچه سلیگر و صومعه نیلوف در نزدیکی جزیره استولبی ساخته شده در قرن 16 و یکی از بزرگترین ها در روسیه به مقصدی ایده آل برای سفر تبدیل شده است .

شهرهای کوچک و دیدنی روسیه
شهرهای کوچک و دیدنی روسیه

9 . سورتاوالا

سورتاوالا Sortavala یکی دیگر از دیدنی ترین شهرهای کوچک روسیه است که در جمهوری کارلیا ، در نوک شمالی دریاچه لادوگا و در نزدیکی مرز دو کشور روسیه و فنلاند واقع شده است . این شهر تا قبل از جریان جنگ جهانی اول جزئی از سوئد بود اما بعد از این نبرد جهانی به خاک روسیه ملحق شد . سورتاوالا که در سال 1632 میلادی به دست سوئدی ها تشکیل شده نزدیک ترین شهر به مجمع الجزایر خیره کننده والام با صومعه های تاریخی در قسمت شمالی دریاچه لادوگا می باشد . جدا از جذابیت این مجمع الجزایر 50 جزیره ای که دسترسی به آن ها با قایق از شهر آسان است سورتاوالا محل خوبی برای نمونه برداری از فرهنگ کارلیایی و چشیدن غذاهای خوشمزه مانند شیرینی های کالیتکی است .

توریستی ترین شهرهای روسیه
دیدنی ترین شهرهای روسیه

10 . روستوف

شهر روستوف Rostov در فاصله 202 کیلومتری شمال شرق مسکو در ساحل دریاچه نرو واقع شده است . این شهر با قدمتی که به سال 832 میلادی بر می گردد یکی از شهرهای توریستی روسیه می باشد . روستوف جزئی از حلقه طلایی روسیه بوده و جاذبه های متعددی برای دیدن دارد . به طوری که این شهر را به سبب داشتن جاذبه ها و ابنیه تاریخی مختلف به موزه روباز تشبیه کرده اند .

14 شهر کوچک و جذاب در روسیه
14 شهر کوچک و جذاب در روسیه

11 . شلیسلبورگ

شلیسلبورگ Shlisselburg در فاصله 35 کیلومتری شرق سنت پترزبورگ در سر رودخانه نوا واقع شده است . این شهر در سال 1702 میلادی به دستور پیتر کبیر ساخته شده است . شلیسلبورگ (در زبان آلمانی به معنی قلعه کلید) دارای یک بخش قدیمی یا اولد تاون است که با کلیساهای تاریخی قرن هجدهمی اش از سایت های میراث جهانی یونسکو می باشد . همچنین قلعه سنگی اورشک بنایی به جای مانده از قرن چهاردهم و جاذبه های روسیه است که به عنوان یکی دیگر از سایت های میراث جهانی یونسکو در شهر شلیسلبورگ انتخاب شده است .

نقشه شهرهای روسیه
نقشه کامل شهرهای روسیه

12 . کیریلوف

کیریلوف Kirillov در استان ولوگدا در فاصله 129 کیلومتری شمال غرب شهر ولوگدا واقع شده است . این شهر با قدمتی که به سال 1397 میلادی بر می گردد دارای جاذبه ها و اماکن دیدنی متنوعی است که از جمله آن ها می توان به صومعه کیریلو بلوزرسکی و کلیسای صعود مریم مقدس اشاره نمود . علاوه بر جاذبه های تاریخی و کلیساهای متعدد ، طبیعت این شهر نیز در فصول گرم بسیار دیدنی و فوق العاده است .

شهرهای توریستی روسیه
شهرهای توریستی روسیه

13 . اوگلیچ

اوگلیچ Uglich با وسعتی کمتر از 27 کیلومتر مربع شهری تاریخی در استان یاروسلاول روسیه در کنار رودخانه ولگا است . تاریخ تشکیل این شهر به سال 937 میلادی بر می گردد هر چند که اولین بار در سال 1148 میلادی از آن یاد شده است . کرملین اصلی ترین جاذبه شهر اوگلیج است . همچنین در این شهر کلیساهای مختلفی وجود دارد که از زیباترین ان ها می توان به کلیسای قرن هفدهمی صعود مریم مقدس اشاره نمود .

دیدنی های روسیه
جاذبه های گردشگری روسیه

14 . سویازشک

سویازشک Sviyazhsk جزیره ای کوچک در محل تلاقی رودخانه های ولگا و سویاگا در جمهوری تاتارستان است که با یک جاده به سرزمین اصلی متصل می گردد . این شهر در سال 1551 میلادی به عنوان یک قلعه در مدت زمانی 4 هفته ای بنا شد . البته قطعات آن در شهر اوگلیچ ساخته شد و از طریق رودخانه ولگا به این مکان منتقل شد . این جزیره در زمان محاصره کازان در سال 1552 میلادی به پایگاه نظامی ارتش روسیه تبدیل شد . این شهر با وسعت 3.25 هکتار دارای چندین جاذبه تاریخی و دیدنی است که از مهم ترین ان ها می توان به صومعه Macarius of Unzha و کلیسای صعود مریم مقدس Assumption Cathedral با تعدادی از نمونه نقاشی های دیواری متعلق به مذهب ارتدوکس شرقی اشاره نمود . لازم به ذکر است که این کلیسا در سال 2017 میلادی به لیست سایت های میراث جهانی یونسکو اضافه گردیده است .

14 شهر کوچک و جذاب در روسیه
14 شهر کوچک و جذاب در روسیه

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید