۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

کلیسای اسمولنی سنت پترزبورگ

بیش از نیمی از جمعیت سنت پترزبورگ را مسیحیان تشکیل می دهد . از زمان بنیانگذاری سنت پترزبورگ در سال 1703 میلادی تا کنون در این شهر کلیساهای متعددی ساخته شده تا به عنوان مکانی برای عبادت و انجام مراسمات مذهبی مورد استفاده قرار گیرند . کلیسای اسمولنی سنت پترزبورگ smolny cathedral saint petersburg یکی از کلیساهای ارتدوکس روسی موجود در این شهر روسیه است که با معماری جذاب ، گنبدهای خیره کننده و نمای خارجی آبی و سفید رنگ چشم ها را به خود خیره می سازد . اسمولنی را می توان یکی از زیباترین کلیساهای سنت پترزبورگ دانست . این کلیسا در ساحل رودخانه نوا در منطقه Ploschad Rastrelli واقع شده و امروزه یکی از شگفت انگیزترین کلیساهای باروک سنت پترزبورگ می باشد . به گردشگران تور سنت پترزبورگ توصیه می گردد در سفر به این شهر حتما از اسمولنی دیدن کنند .

کلیسای اسمولنی سنت پترزبورگ
کلیسای اسمولنی سنت پترزبورگ

کلیسای اسمولنی از زیباترین بناها و برترین جاذبه های سنت پترزبورگ است . این کلیسای زیبای ارتدوکس روسی در سال 1748 به دستور ملکه الیزابت به عنوان یک صومعه و کلیسا طراحی و پایه ریزی شد و کار ساخت ان تا سال 1764 ادامه داشت . بارتولومیو راسترلی ایتالیایی که از معروف ترین معماران آن زمان به شمار می آمد ساخت این کلیسا را بر عهده گرفت . لازم به ذکر است که راسترلی معمار بناهای زیبا و معروفی چون کاخ کاترین ، گرند پالاس در پترهوف و کاخ زمستانی در سنت پترزبورگ نیز بوده است . برج ناقوس این کلیسا به گونه ای طراحی شده بود که اسمولنی را به بلندترین ساختمان سنت پترزبورگ تبدیل کند . اما با مرگ ملکه الیزابت در سال 1762 این طرح نا تمام ماند و در مراحل تکمیلی نیز این هدف هیچ زمان محقق نشد . 

smolny cathedral saint petersburg
smolny cathedral saint petersburg

کاترین کبیر بعد از اینکه بر تخت سلطنت نشست معمار راسترلی را برای اتمام طرح فراخواند اما این معمار دعوت کاترین کبیر را رد کرد و از به عهده گرفتن کار سر باز زد . سرانجام در سال 1835 میلادی ساخت این ساختمان توسط واسیلی استاسوف به پایان رسید و در 22 جولای همان سال نیز کلیسا وقف شد . کلیسای اسمولنی در سنت پترزبورگ دارای سه محراب است که اصلی ترین ان ها به قیامت و رستاخیز و محراب های دیگر نیز St. Mary Magdalene و Righteous Elizabeth اختصاص داده شده است .

کلیسای اسمولنی در سنت پترزبورگ
کلیسای اسمولنی در سنت پترزبورگ

کلیسای اسمولنی روسیه در سنت پترزبورگ به دستور مقامات شوروی در سال 1923 بسته شد . بعد از این سال اسمولنی به عنوان یک مکان متروکه رها شد . این روند ادامه داشت تا اینکه در سال 1982 میلادی با توجه تصمیمات اتخاذ شده این کلیسا به موزه شهر و محلی برای میزبانی از نمایشگاه ها و کنسرت ها تبدیل شد . اخیرا در سال 2015 میلادی اسمولنی به کاربری اصلی خود بازگشت و به عنوان یک کلیسای ارتدوکس روسی فعالیت خود را از سر گرفت . لازم به ذکر است که دانشکده جامعه شناسی ، علوم سیاسی و روابط بین الملل در ساختمان های اطراف این کلیسا واقع شده اند .

صومعه اسمولنی سنت پترزبورگ
صومعه اسمولنی سنت پترزبورگ

در ساخت کلیسای زیبای اسمولنی سنت پترزبورگ از سبک باروک و از ترکیب رنگ های سفید و آبی برای نمای خارجی آن استفاده شده که جذابیتی فوق العاده و شگفت انگیز به آن بخشیده است . اگر زمان سفرتان به سنت پترزبورگ با شب های سفید همزمان بود حتما از این کلیسا دیدن کنید چرا که در این شب های خاص اسمولنی درخششی عجیب و رویایی دارد .

 

اطلاعاتی درباره کلیسای اسمولنی سنت پترزبورگ

  • آدرس کلیسای اسمولنی سنت پترزبورگ : pl Rastrelli 3/1, St Petersburg, Russia
  • وب سایت کلیسای smolny سنت پترزبورگ : http://www.smolnyspb.ru/
  • ساعت بازدید از کلیسای معروف اسمولنی سنت پترزبورگ : از ساعت 7 صبح تا 8 عصر و بازدید از برج ناقوس از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر
  • قیمت بلیط بازدید از برج ناقوس صومعه اسمولنی سنت پترزبورگ : 200 روبل
  • نزدیک ترین ایستگاه مترو به کلسیای اسمولنی سن پترزبورگ : ایستگاه Chernyshevskaya
زیباترین کلیساهای روسیه
زیباترین کلیساهای سنت پترزبورگ
کلیساهای معروف سنت پترزبورگ
معروف ترین کلیساهای سنت پترزبورگ
کلیسای اسمولنی smolny سنت پترزبورگ
کلیسای اسمولنی smolny سنت پترزبورگ
کلیسای smolny سنت پترزبورگ
کلیسای smolny سنت پترزبورگ

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید