۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

سیتی گاردن صوفیه بلغارستان

یکی دیگر از جاذبه های صوفیه که توجه گردشگران را بخود جلب می کند ، سیتی گاردن صوفیه می باشد . این پارک بین مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار است . جوان ها و شطرنج بازهای آماتور ، عصرها به برگزاری مسابقه های دوستانه می پردازند . این پارک عمومی که 24 ساعته باز است در نزدیکی تئاتر ملی ایوان وازوف ، موزه هنر ملی و مجسمه رقصنده زن قرار دارد . در تور صوفیه برای آشنایی با فرهنگ مردم بلغارستان می توانید به این پارک سری بزنید .

سیتی گاردن صوفیه بلغارستان
سیتی گاردن صوفیه بلغارستان

در سالهای آخر حکومت عثمانی یعنی سال 1872 بود که شرایط ساخت سیتی گاردن صوفیه فراهم شد . چند سال بعد و در سال 1878 ، پس از استقلال بلغارستان و انتخاب شهر صوفیا بعنوان پایتخت کشور ، به دستور فرماندار شهر ، نسبت به گسترش و بازسازی اقدام شد . آنتونین کولار معمار معروفی بود که اقدام به طراحی قسمت های مختلف پارک کرد و گیاهان متنوع و جدید به فضای سبز پارک اضافه شد . این باغ در ابتدا به نام باغ السلند دوم به افتخار تزار روسی الکساندر دوم ، که جنگ جنگ شوروی روسیه را در سال های 1877 تا 78 آغاز کرد و به استقلال بلغارستان منجر شد ، نامگذاری شد . سیتی گاردن در بلوار شهرداری و در قسمت قدیمی شهر صوفیه قرار دارد .

سیتی گاردن صوفیه
سیتی گاردن صوفیه

سیتی گاردن صوفیه که حدود 150 سال قدمت دارد و مربوط به قرن نوزدهم میلادی ست ، برای پیک نیک و یا قدم زدن بسیار مناسب است . دسترسی به این پارک بسیار راحت است و تقریبا در مرکز شهر قرار دارد . این پارک از شمال به بلوار Tsar Osvoboditel ، از غرب به خیابان شاهزاده الکساندر باتنبرگ و از جنوب به خیابان جوزف ولادیمیروویچ گورکو محدود می شود . فضای سبز این پارک بسیار زیبا و روحیه بخش می باشد . همچنین این پارک داری یک کافی شاپ است که برای صرف نوشیدنی و قهوه به گردشگران تور بلغارستان پیشنهاد می شود .

Sofia City Garden
Sofia City Garden

اطلاعات سیتی گاردن صوفیه :

  • آدرس سیتی گاردن : 1000 Sofia Center, Sofia, Bulgaria
  • ساعات کار سیتی گاردن : 24 ساعته

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید