۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

موزه استالین در شهر گوری گرجستان

امتیاز به مطلب

در بسیاری از کشورها پیش آمده که خانه و محل زندگی اشخاص مهم و معروف بعد از مرگشان به موزه تبدیل شود . در گرجستان نیز این اتفاق برای خانه ژوزف استالین رهبر اتحاد جماهیر شوروی رخ داده است . موزه استالین در شهر گوری گرجستان ، در زادگاه این شخصیت مهم راه اندازی شده است . در موزه استالین Stalin Museum Gori اشیا و لوازم متعلق به ژوزف استالین به نمایش در آمده است . این موزه با اینکه نسبت به دیگر جاذبه های گرجستان سابقه ای طولانی ندارد اما مورد توجه واقع شده و سالانه مورد بازدید هزاران گردشگر قرار می گیرد .

موزه استالین در شهر گوری گرجستان
موزه استالین در شهر گوری گرجستان

موزه استالین یکی از معروف ترین جاذبه های گوری گرجستان است . گوری از زیباترین شهرهای گرجستان ، در ایالت شیدا کارتلی در فاصله 68 کیلومتری شمال غرب تفلیس واقع شده است . در سال 1957 میلادی بود که این موزه به صورت رسمی به استالین اختصاص داده شد . بعد از حدود 32 سال با فروپاشی شوروی و استقلال گرجستان این موزه تعطیل شد اما در سال های بعد دوباره بازگشایی شد . با اینکه گرجی ها ظلم های استالین را فراموش نمی کنند و خاطره خوبی از این شخص ندارند اما وسایل و اشیا متعلق به این دیکتاتور شوروی را به خوبی حفظ نموده اند . تختخواب استالین ، حوله بید خورده ، وسایل شخصی ، لباس های نظامی و پوتین های استالین از جمله اقلامی هستند که گردشگران تور گرجستان در این موزه خواهند دید . همچنین این موزه میزبان تمامی فعالیت های استالین مانند نامه ها ، عکس ها و … می باشد .

Stalin Museum Gori
Stalin Museum Gori

در محوطه این موزه کالسکه راه آهن شخصی استالین نیز نگهداری می شود . این کالسکه یک واگن سبز رنگ به وزن 83 تن است که از سال 1941 میلادی به بعد برای سفرهای استالین مورد استفاده قرار گرفته است . استالین با این واگن به منظور شرکت در یک کنفرانس به تهران نیز سفر کرده است . شاید برایتان جالب باشد که بدانید استالین در یک کلبه چوبی در سال 1878 متولد شده و بعد در سن چهار سالگی به ساختمان کنونی موزه منتقل شده است . کلبه ای که استالین در آن متولد شده امروزه تخریب شده است .

موزه های معروف گرجستان
معروف ترین موزه های گرجستان

مشخصات موزه استالین در شهر گوری گرجستان

  • آدرس موزه استالین گرجستان : Stalin Ave, Gori, Georgia
  • تلفن موزه استالین در گوری گرجستان : 599489787 – 995+
  • وب سایت موزه استالین گوری : http://stalinmuseum.ge/
  • ساعت بازدید از موزه ژوزف استالین گرجستان : این موزه همه روزه باز است . در تابستان ها از ساعت 10 صبح تا 6 عصر و در زمستان ها از ساعت 10 صبح تا 5 عصر می توان از این موزه بازدید کرد .
  • سال تاسیس موزه استالین در گرجستان : 1957 میلادی
موزه استالین در گرجستان
موزه استالین گرجستان
جاذبه های گرجستان
موزه Stalin گرجستان
موزه استالین در شهر گوری گرجستان
موزه استالین در شهر گوری گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید