۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ ، گنجینه ای ارزشمند از آثار تاریخی ، فرهنگی و هنری جهان

اگر قصد دارید با تور روسیه همراه شده و به سنت پترزبورگ ، دومین شهر بزرگ سرزمین تزارها سفر کنید حتما از موزه های این شهر دیدن کنید . موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ The State Hermitage Museum Saint Petersburg با داشتن آثار هنری و فرهنگی متعدد متعلق به دوره های مختلف تاریخ یکی از غنی ترین کلکسیون های موجود در جهان به شمار می اید . در نظر بسیاری از گردشگران این موزه از معروف ترین و برترین جاذبه های گردشگری روسیه است . در موزه آرمیتاژ آثاری به نمایش درآمده که در کمتر موزه ای می توان نمونه ای مشابه آن را یافت . کلمه آرمیتاژ فرانسوی بوده و به معنای مکان خلوت می باشد . جمع آوری اثار و اشیا موجود در این موزه از سال 1764 میلادی همزمان با سلطنت کاترین کبیر آغاز شد و در گذر سال ها تکامل یافت .

موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ
موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ

موزه آرمیتاز به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه های سنت پترزبورگ از بخش های مختلفی تشکیل شده است . این کلکسیون ارزشمند و گنجینه نفیس با داشتن چیزی حدود 3 میلیون اثر هنری و فرهنگی از بزرگترین موزه های جهان می باشد . موزه آرمیتاژ دارای 1013653 اثر هنری ، 1125623 آثار وابسته به سکه شناسی ، 13982 سلاح و زره پوش ، 784395 آثار باستان شناسی و 212775 ایتم دیگر است که در نوع خود بی نظیر می باشد . از جمله آثار هنری موجود در این موزه می توان به انواع نشان ها ، لباس ها و جواهرات سلطنتی ، تابلوهای نقاشی ، مجسمه های قدیمی ، صنایع دستی ملل ، کوبلن ، مجموعه متنوعی از جواهرات و طلای باستانی متعلق به اروپای شرقی و آسیای غربی اشاره نمود .

The State Hermitage Museum Saint Petersburg
The State Hermitage Museum Saint Petersburg

آثار موجود در موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ مربوط به دوره های مختلف تاریخ بوده و در ان آثار ارزشمند امپرسیونیست ، گنجینه‌ های شرقی جذاب ، مجموعه‌ های نفیس با قدمتی متعلق به عصر حجر تا به امروز و غنی ‌ترین مجموعه‌ های جهان به نمایش گذاشته شده است . همچنین در این موزه آثار مختلفی از تمدن های مصر ، یونان ، رم ، هند و ایران در معرض دید عموم قرار داده شده که علاقه مندان می توانند در طی جریان موزه گردی در سنت پترزبورگ از آن ها دیدن کنند . پیکاسو ، ون دایک ، رامبراند ، رودن ، مونه ، سزان ، ون گوگ ، گوگن ، میکل آنژ ، لئوناردو داوینچی و روبنس از جمله هنرمندان معروفی هستند که آثار آنان در موزه آرمیتاژ نگهداری می شوند .

موزه های معروف سنت پترزبورگ
معروف ترین موزه های سنت پترزبورگ

کلکسیون های موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ

به گردشگران تور سنت پترزبورگ پیشنهاد می گردد در سفر به این شهر حتما از این موزه بزرگ دیدن کنند . موزه آرمیتاژ از مجموعه ها و کلیسون های مختلفی تشکیل شده که هر کدام با ویژگی های خاص می توانند برای علاقه مندان به هنر ، تاریخ و فرهنگ جذاب باشند . از جمله این کلکسیون ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • آثار باستانی مصر
 • آثار قدیمی کلاسیک
 • مجموعه هنرهای ماقبل از تاریخ
 • کلکسیون جواهرات و هنر تزئینی
 • رنسانس ایتالیا
 • هنرهای زیبای ایتالیایی و اسپانیایی
 • سالن شوالیه
 • هنرهای زیبای آلمان ، سوئیس ، بریتانیا و فرانسه
 • و …
موزه هرمیتج سنت پترزبورگ
موزه هرمیتاژ سنت پترزبورگ

ساختمان های مختلف موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ

آثار متعلق به موزه آرمیتاژ در ساختمان های مختلف نگهداری شده و به نمایش گذاشته شده اند . کاخ زمستانی سنت پترزبورگ ، ساختمان آرمیتاژ کوچک ، ارمیتاژ قدیمی ، ارمیتاژ جدید ، تئاتر ارمیتاژ ، کاخ منشیکوف و ساختمان ستاد کل ، هفت ساختمان متعلق به موزه دولتی آرمیتاژ سنت پترزبورگ می باشند که در قرن 18 و 19 میلادی توسط معمارانی معروف ساخته شده اند . اصلی ترین بنای اصلی این موزه کاخ زمستانی و یا وینتر پالاس سنت پترزبورگ است . این قصر مجلل و دیدنی به عنوان اولین اقامتگاه تزارهای روسی در میدان کاخ سنت پترزبورگ واقع شده و شاهکارهای نقاشی هنرمندان بزرگ جهان ، مجسمه های عتیقه قرون وسطی ، یافته های باستان شناسی از دوره های مختلف ، طلا و جواهرات ، سکه ها و مجموعه‌ای از آثار کشورهای شرقی همچون مصر ، ایران ، چین و تبت را به نمایش گذاشته است .

موزه دولتی آرمیتاژ روسیه
موزه دولتی آرمیتاژ سنت پترزبورگ

اطلاعاتی درباره موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ :

 • آدرس موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ : Russia, 190000, St Petersburg, Dvortsovaya Naberezhnaya 34
 • تلفن موزه هرمیتاژ سنت پترزبورگ : 8125713465 – 7+
 • سایت موزه آرمیتاژ : http://hermitagemuseum.org/wps/portal/hermitage/?lng=en
 • تعداد آثار موزه آرمیتاژ روسیه : حدود 3 میلیون
 • ساعت بازدید از موزه Hermitage سنت پترزبورگ : دوشنبه ها این موزه تعطیل است . چهار شنبه ها و جمعه ها از ساعت 10:30 صبح تا 21 شب – دیگر روزها از ساعت 10:30 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • قیمت بلیط موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ : 400 الی 700 روبل
پربازدیدترین موزه های سنت پترزبورگ
محبوب ترین موزه های سنت پترزبورگ
موزه ارمیتاژ آثاری هنری
موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید