۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

تجربه ای لذت بخش در حمام های سولفور تفلیس

اگر به دنبال مقصدی ایده آل با بناهای قدیمی و جاذبه های تاریخی متنوع برای سفر هستید تفلیس می تواند گزینه ای مناسب باشد . حمام های سولفور تفلیس Tbilisi Sulphur Baths از جمله جاذبه های تاریخی این شهر دو و نیم میلیون نفری است که به سبب خواص درمانی چشمه های آبگرم ، قدمت و نوع معماری شان مورد توجه گردشگران و اهالی بومی تفلیس واقع شده اند . حمام های سولفور غالبا از سبک معماری شرقی برخوردار بوده و دارای سقفی گنبدی به شکل نیم دایره می باشند . توجه داشته باشید که در میان سقف گنبدی شکل این حمام های زیر زمینی دریچه هایی به منظور ورود نور به فضای داخلی تعبیه شده است . به گردشگران پیشنهاد می گردد در سفر به تفلیس با مراجعه به حمام های گوگردی از خواص درمانی چشمه های آبگرم بهره مند گردند .

حمام های سولفور تفلیس
حمام های سولفور تفلیس

حمام های سولفور و محله حمام ها را می توان یکی از معروف ترین جاذبه های تفلیس دانست . در پایتخت گرجستان حمام های سولفور متعددی وجود دارد که اغلب آن ها در کرانه سمت راست رودخانه کورا در تفلیس قدیم در محله آبانتوبانی Abanotubani ساخته شده اند . قدمت حمام های گوگردی تفلیس به قرن های 17 تا 19 میلادی بر می گردد . امروزه برخی از این حمام های قدیمی با انجام عملیات بازسازی فعال بوده و پذیرای گردشگران و بومیان منطقه می باشند . افراد با مراجعه به محله حمام های قدیمی تفلیس و حمام های سولفور می توانند از حواص درمانی چشمه های آبگرم استفاده نموده و به استراحت بپردازند . همچنین امکان بهره مندی از ماساژ نیز در این حمام ها فراهم می باشد . 

Tbilisi Sulphur Baths
Tbilisi Sulphur Baths

در حمام های سولفور گرجستان از هیچ وسیله ای برای گرم کردن استفاده نمی شود بلکه آب گرم مورد استفاده در آن کاملا طبیعی بوده و از دل زمین بیرون می آید . آبی که در این حمام ها جاری است دارای گوگرد و مواد معدنی بوده و با درجه حرارتی بین 30 تا 40 درجه سانتیگراد از سال های دور تا کنون از این آبگرم برای درمان بسیاری از بیماری ها و ناراحتی ها مانند بیماری های پوستی و درد مفاصل استفاده می شده است . حمام های Sulphur تفلیس از جنبه تاریخی ، سرگرمی و درمانی بسیار مهم و ارزشمند می باشد به طوری که الکساندر دوما و الکساندر پوشکین در نوشته های خود از محله قدیمی حمام های تفلیس و حمام های سولفور یاد کرده اند .

محله حمام های قدیمی گرجستان
محله حمام های قدیمی تفلیس

معروف ترین حمام های سولفور تفلیس

نام تفلیس با توجه به وجود چشمه های ابگرم مختلف در این شهر و نزدیکی آن ، بر پایتخت گرجستان نهاده شده است . همانگونه که بیان شد در تفلیس حمام های سولفور متعددی وجود دارد که برخی از آن ها به سبب قدمت ، سبک معماری و تعلق داشتن به شخصی خاص معروف شده اند . یکی از زیباترین حمام های سولفور در تفلیس حمام اربیلیانی است . این حمام که به حمام آبی معروف است دارای مناره های زیبا ، پنجره های نوک تیز و کاشی های آبی بوده و بخش داخلی آن با سرامیک های سفید و موزائیک های سبز پوشیده شده است . از دیگر حمام های معروف و قدیمی سولفور در تفلیس می توان به حمام محله ارتاجالای اشاره نمود که با قدمتی مربوط به زمان صفویه و کاشی کاری های متعلق به همان دوران به حمام شاه عباس معروف شده است .

حمام های معروف و قدیمی سولفور در گرجستان
حمام های معروف و قدیمی سولفور در تفلیس

ایراکلی از دیگر حمام های گوگردی تفلیس است که از قدیمی ترین ها در این شهر به شمار می آید . این حمام در گذشته متعلق به خانواده سلطنتی و شاهزاده های گرجی بوده است . ببتو (BEBOTOV ) ، سومباتو (SUMBATOV) و زوبالو (ZOBALOV) از دیگر حمام سولفورهای معروف و قدیمی تفلیس می باشند که بازدید از آن ها به گردشگران تور تفلیس توصیه می گردد .

حمام های گوگردی تفلیس
حمام های گوگردی تفلیس
حمام های قدیمی گرجستان
حمام های قدیمی تفلیس
برترین جاذبه های گردشگری گرجستان
برترین جاذبه های گردشگری تفلیس

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید