۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

غذاهای تایلند

امتیاز به مطلب

غذای تایلندی یکی از عوامل موثر در صنعت گردشگری تایلند است . طعم های عجیب و غریب و رایحه های بی نظیر ، غذاهای تایلندی را در صف اول انتخاب گردشگران آورده است . امکان ندارد در خیابان قدم بزنید ولی طعم و عطر غذاها شما را به رستوران های تایلند نکشاند . در اینجا به معرفی معروفترین غذاهای تایلند پرداخته ایم . با ما همراه باشید .

غذاهای تایلند
غذاهای تایلند

غذاهای تایلند

غذاهای تایلندی به خاطر تندیشان شناخته شده اند ، به طور مثال Som Tam (یک سالاد پاپایا تند) شهرت بسیاری دارد . در واقع ، راز غذای تایلندی ، تعادل پنج طعم دهنده است : ترش ، شیرین ، شور ، تلخ و تند . برخی از غذاهای تایلندی ترکیبی دقیق از تمام این طعم هاست . تام یوم گونگ ، که ترش و تند است و اغلب با مارمالاد یا برنج زرد سرو می شود . برنج همیشه بخشی از یک وعده تایلندی است .

به علاوه بسیاری از گیاهان و ادویه جات مورد استفاده در غذای تایلندی ، سس ماهی است که اغلب به شیوه مشابه استفاده از نمک در غذاها استفاده می شود . گیاهخواران باید این موضوع را در نظر بگیرند و هنگام انتخاب مواد غذایی در تایلند مراقب باشند و مطمئن شوند که از سس ماهی استفاده نشده است .

غذاهای تایلند
غذاهای تایلند

طعم غذاهای تایلندی هم در غذاهای اصلی و هم در دسرها منحصر به فرد است . در سفر به تایلند به هر شهری که رفتید غذایشان را امتحان کنید . طعم غذاها در بخش های مختلف با هم تفاوت دارند . در شمال تایلند معمولا از برنج چسبنده استفاده می کنند ، Nam Prik (سبزیجات تند چیلی) ، سبزیجات تازه و سوپ ، وعده های غذایی تایلندی در شمال شرقی می باشند که به خاطر ظروف تند و ترش و پلو Ra (سس ماهی تخمیر شده) معروف هستند ، در حالی که غذاهای سنتی جنوب تایلند بخاطر گیاهان و ادویه جات شهرت دارند .

 

خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید