۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

رفت و آمد در پاتایا

امتیاز به مطلب

یکی از چیزهای فوق العاده در تور پاتایا استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی خوب و واقعا ارزان قیمت و رفتن به اکثر نقاط شهر است . گشت و گذار در پاتایا آسان و ارزان است . در هر ساعتی از شبانه روز گرفتن تاکسی و موتورسیکلت راحت است . امکانات حمل و نقل و رفت و آمد در پاتایا بسیار منظم ، قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستند . 

رفت و آمد در پاتایا
رفت و آمد در پاتایا

رفت و آمد در پاتایا

آشنایی با وسایل حمل و نقل عمومی در پاتایا از ضروریات است  . Songtaew ، تاکسی و اتوبوس از معمول ترین وسیله ها هستند . تهیه نقشه پاتایا نیز می تواند کمک بسیار خوبی به شما کند . 

Songtaew یا مینی بوس 

Songtaew – مینی بوس یا اتوبوس بات – کامیون های کوچک با رنگ آبی تیره و سایبان در بالای آن است . این وسیله در سراسر پاتایا در دسترس است . شما می توانید در هر کجا که هستید ، این وسیله را سوار شوید و هنگام رسیدن به مقصد خود ، زنگ را فشار دهید . مسیرهای مینی بوس ها متفاوتند بنابراین بهتر است قبل از سوار شدن از مقصد آنها سوال کنید . معمولا، کرایه آن تا حدود 10 بایت برای سفرهای کوتاه است .

رفت و آمد در پاتایا
رفت و آمد در پاتایا

اتوبوس 

شهر پاتایا دارای 3 مسیر برای اتوبوس است . اما زیاد منظم نیستند  و بیشتر خیابان های اصلی پاتایا ، Naklua و Jomtien را پوشش می دهند . 3 مسیر توسط 3 رنگ، سبز، قرمز و زردمشخص شده اند . ایستگاه های اتوبوس نیز با رنگ ها و اعداد برای مسافران کد گذاری شده اند تا بدانند کجا می روند . کرایه یک سفر حدود 20 بات است.

تاکسی موتورسیکلت

تاکسی های موتور سیکلت در پاتایا نیز بسیار شبیه Songthaew هستند .در هر گوشه ای که نگاه کنید ، یک موتورسیکلت خواهید دید که باعث می شود استفاده از آنها بسیار راحت باشد . آنها همچنین وسیله ای بسیار سریع هستند . قیمت تاکسی موتور سیکلت بسته به جایی که شما می خواهید بروید ، متفاوت خواهد بود. بیشتر مکان ها از 40 تا 80 بات می باشد .

تاکسی متر 

شما می توانید تاکسی های منظم را در امتداد جاده در سراسر پاتایا ببینید . این وسیله برای حمل و نقل بسیار مفید هستند . قبل از سوار شدن مطمئن شوید که هزینه با تاکسی متر محاسبه می شود وگرنه باید انتظار قیمت بالایی داشته باشید .

رفت و آمد در پاتایا
رفت و آمد در پاتایا

اجاره موتورسیکلت و دوچرخه در پاتایا

اجاره موتورسیکلت گزینه بسیار مناسبی برای گشت و گذار در پاتایاست . برای اجاره پاسپورت و کپی آن لازم است . البته توجه داشته باشید که هیچگاه پاسپورت خود را به شرکت نسپارید ، مگر کپی آن را . برای رانندگی موتورسیکلت هم نیاز به گواهینامه بین المللی دارید . پوشیدن کلاه ایمنی هم فراموش نشود . دوچرخه نیز راه مناسبی برای گشتن در پاتایا می باشد . 

اجاره اتومبیل در پاتایا

کرایه ماشین نیز گزینه دیگری برای رفت و آمد در شهر است . البته این گزینه زیاد جالب نیست . به علاوه اینکه در اطراف پاتایا فضای پارکینگ زیادی وجود ندارد . 

پیاده روی در شهر

یک راه عالی برای کشف منطقه است ، اما بهتر است در صبح یا عصر پیاده روی کنید زیرا گرما در تایلند در ظهر بسیار زیاد است . در هنگام راه رفتن در امتداد خیابان ها توجه بیشتری به مسیرها و خودروها داشته باشید . قدم زدن در امتداد جاده ساحل بسیار لذت بخش است و دید زیبایی از دریا دارد . در هنگام پیاده روی کفش های پیاده روی خوب ، لباس های راحت و یک بطری آب توصیه می شود .

 

خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید