۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه پاتایا

امتیاز به مطلب

پاتایا شهری پر رفت و آمد در تایلند است. این شهر در ساحل شرقی خلیج تایلند، در حدود 100 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد . در 29 ژوئن 1959 پاتایا توسط سربازان آمریکایی در جنگ ویتنام کشف شد . در آن زمان هم منطقه ای زیبا بود که برای استراحت بسیار مناسب بود . کم کم شهرت این شهر همه جا پیچید و به محل زندگی تبدیل شد و مهاجران زیادی در آنجا سکونت کردند . در ادامه با تاریخچه پاتایا آشنا خواهید شد . 

تاریخچه پاتایا
تاریخچه پاتایا

تاریخچه پاتایا

پاتایا در سال‌ 1960 تنها یک دهکده کوچک ماهیگیری بود . همانطور که ذکر شد با شهرت یافتن پاتایا ، افراد زیادی آنجا را برای محل زندگی و کسب درآمد مناسب دیدند . خانه ها ؛ استراحتگاه ها ، رستوران و کافه های زیادی احداث شد و رفته رفته پاتایا تبدیل به شهری مهم شد . در اواخر دهه 80 میلادی این شهر تبدیل به منطقه ای گردشگری در تایلند شد . به خصوص آمریکایی ها که این منطقه را برای گذراندن تعطیلات ایده آل یافته بودند . 

تاریخچه پاتایا
تاریخچه شهر پاتایا

می توان گفت که پاتایا برای تفریح و سرگرمی شکل گرفته است . امروزه پاتایا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در بین جهانیان است . طبیعت بسیار زیبا ، جاذبه های دیدنی و تفریحی فراوان و شب زنده داری های منحصر به فرد این شهر از عوامل محبوبیت پاتایاست . سالانه در حدود 4 هزار نفر به پاتایا سفر می کنند .در سالهای اخیر تور پاتایا در بین ایرانیان نیز بسیار محبوب بوده است . 

 

 

خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید