۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

رفت و آمد در پوکت

امتیاز به مطلب

پوکت جزیره است که تنها 48 کیلومتر از جنوب به شمال و 21 کیلومتر از شرق به غرب است . این امر باعث می شود که به راحتی بتوانید تمام جزیره را در یک روز بگردید . گشت و گذار در پوکت بهترین روش برای کشف زیبایی های این جزیره است .  برای رفت و آمد در پوکت ، بهترین روش استفاده از حمل و نقل عمومی است . 

رفت و آمد در پوکت
رفت و آمد در پوکت

رفت و آمد در پوکت

رفت و آمد در پوکت آسان است . اکثر سواحل به اندازه کافی کوچک هستند که به راحتی می توانید در اطراف قدم بزنید . رفتن از شهر پاتونگ تا شهر پوکت تنها 20 دقیقه طول می کشد و کمتر از یک ساعت می توانید به هر نقطه ای از این جزیره دست یابید ! در ادامه مهمترین وسایل نقلیه در پوکت معرفی شده است . تهیه نقشه پوکت می تواند کمک خوبی برایتان باشد . 

Songtaew

ارزان ترین راه برای سفر اینست که در اتوبوسهای کوچک بنشینید و مسیرهای بین پوکت و وساحل را طی کنید . songthaews به طور منظم در پوکت در رفت و آمدند . ترمینال این اتوبوس های محلی در جاده Ranong قرار دارد . کرایه آنها 20 تا 30 بات است و از ساعت 7 صبح تا  تا 6 بعد از ظهر بین شهر پوکت و سواحل اصلی ساحل غربی رفت و آمد می کنند .

رفت و آمد در پوکت
رفت و آمد در پوکت

توک توک 

یکی از گزینه های حمل و نقل در پوکت ، توک توک است . این وسایل گران هستند و برای سفرهای کوتاه در حدود 100 تا 200 بات می گیرند . اگر دوست دارید سفر با این وسایل را تجربه کنید ، حتما قبل از سوار شدن در مورد قیمت توافق کنید . هزینه توک توک از فرودگاه تا پوکت 600 بات ، از پوکت تا ساحل پاتونگ 500 بات و از پاتونگ تا ساحل کارون در حدود 200 بات می باشد .

تاکسی موتورسیکلت

رانندگان تاکسی موتورسیکلت ، که توسط جلیقه های رنگی قابل شناسایی هستند ، در شهر پوکت و یا در کنار ساحل پاتونگ  در رفت و آمدند . موتورسیکلت های در هر ساعتی که بخواهید در دسترس هستند . هزینه استفاده از موتورسیکلت از 20 تا 300 بات می باشد . البته توصیه می شود که برای مسافت های کوتاه استفاده شود زیرا خطرناک است . 

رفت و آمد در پوکت
رفت و آمد در پوکت

تاکسی

یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل در پوکت ، تاکسی است . هزینه تاکسی از فرودگاه تا شهر ، هزینه 100-200 بات برای یک مینی بوس مشترک و یا 500 بات برای یک ماشین خصوصی می باشد . تاکسی متر ها نیز در دسترس هستند . 

اجاره اتومبیل 

کرایه یک ماشین یا یک موتورسیکلت بهترین راه برای گشتن در پوکت است . اجاره اتومبیل در روز برای حدود 900 بات است ، در حالی که برای موتورسیکلت ها 150 تا 250 بات در روز می باشند . برای رانندگی در تایلند باید گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید . هنگام رانندگی خود در اطراف پوکت باید بسیار محتاط باشید . جاده ها بین سواحل اصلی در غرب و شهر پوکت به طور خطرناک تند و پیچیده هستند . 

خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید