۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه پوکت

امتیاز به مطلب

تاریخ پوکت به قرن بیست و یکم می رسد ، زمانی که تجار هند به پوکت می رسند . از آن زمان تا کنون پوکت همواره یکی از مراکز مورد علاقه توریست ها و مسافران بوده است . زیبایی این جزیره حتی در فیلم هایی مانند The Beach و قبلا “مردی با تفنگ طلایی” به تصویر کشیده شده است . در ادامه با تاریخچه پوکت آشنا خواهید شد . 

تاریخچه پوکت
تاریخچه پوکت

تاریخچه پوکت

تاریخ پوکت به سال 1025 باز می گردد . نام اولیه این جزیره “Junk Ceylon” بوده که بعدها به پوکت تغییر نام یافته است . در ابتدا “نتریگو” ها که قیبله های کولی دریا بودند ، در آنجا سکونت داشتند . 

در قرون 15 و 15 میلادی ، جزیره پوکت بخاطر تولید قلع شهرت داشت و تجارت قلع با اروپایی ها در این جزیره صورت می گرفت . پوکت مسیر دریایی بین چین و هند بود . 

تاریخچه پوکت
تاریخچه پوکت

درسال 1767 که شهر آیونا به وسیله برمه ای نابود شد ، پادشاه تاکسین توانست دوباره کشور را متحد کند . پس از آن برمه ای ها ناوگان هایی را برای حمه به استان های جنوبی فرستادند و تصمیم داشتند که مردم پوکت را اسیر کنند . در این میان دو زن به نام های Kunying Jan و Mook در مقابل آنها مقاومت کردند . با تصمیم آن دو خواهر ، هزاران زن لباس رزم مردانه پوشیدند و با اسلحه های بدلی در امتداد ساحل پیاده روی کردند . برمه ای با دیدن آن لشکر دچار تردید شدند و پس از یک ماه محاصره در سال 1875 ، پوکت را ترک کردند . 

تاریخچه پوکت
تاریخچه شهر پوکت

در قرن 19 ، چینی ها به این جزیره مهاجرت کردند و در معادن قلع شروع به کار کردند . کم کم این جزیره پر از چینی ها شد . در سال 1933 در پی تحولات سیاسی ، این جزیره به استان تبدیل شد . پس از آن کاشت کائوچو به عنوان فعالیت دوم مردم پوکت پس از قلع شروع شد . امروزه تایلند بزرگترین صادر کننده کائوچو در جهان به شمار می رود . 

به مرور زمان پوکت تبدیل به جزیره ای توریستی شد . سالانه افراد زیادی از سراسر جهان با تور پوکت سفر می کنند . این جزیره دارای جاذبه های دیدنی و تفریحی زیادی است که باعث جذب گردشگران شده است . زیبایی پوکت نیز توصیف نشدنی است . 

 

خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید