۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

رفت و آمد در سامویی

سامویی یکی از محبوب ترین جزایر تایلند است . رفت و آمد در این جزیره زیبا راحت است . این جزیره 25 در 21 کیلومتر است و اغلب می توان در یک روز تمام جزیره را گشت . در اینجا توصیه هایی در مورد نحوه گردش در اطراف سامویی ، سواحل ، استراحتگاه ها ، رستوران ها و جاذبه های شگفت انگیز خود پیدا خواهید کرد . در ادامه با نحوه رفت و آمد در سامویی آشنا خواهید شد . 

رفت و آمد در سامویی
رفت و آمد در سامویی

رفت و آمد در سامویی

گزینه های حمل و نقل در سامویی رایج و در دسترس هستند . شما با حمل و نقل عمومی می توانید به هر جای جزیره که بخواهید دسترسی داشته باشید . نقشه سامویی نیز می تواند کمک بسیار زیادی به شما باشد . 

Songthaew در سامویی

سامویی یکی از گران ترین شهرهای تایلند است . ارزان ترین نوع حمل و نقل عمومی در جزیره ، songthaew است، یک کامیون کوچک با کابین مخصوص مسافران و سایه بانی بالای خودرو . در جلوی خودرو به صورت انگلیسی نام مقصد نوشته شده است . این وسیله راحت ترین وسیله حمل و نقل در سامویی است . نقشه های مسیر این وسیله در دسترس نیستند . شما تنها باید سوار شوید و هنگام رسیدن به مقصد زنگ بزنید . بات اتوبوس ارزاننتری وسیله گشت و گذار در سامویی است . هزینه سوار شدن هر فرد 50 بات می باشد . 

 

تاکسی در سامویی

تاکسی های سامویی زرد و نارنجی هستند و از گرانترین وسایل حمل و نقل در سامویی به شمار می روند . البته این وسایل از راحت ترین وسایل حمل و نقل عمومی هستند . قبل از سوار شدن به تاکسی حتما بر سر قیمت توافق کنید . تاکسی ها دارای تهویه مطبوع هستند . تاکسی های موتورسیکلت نیز گزینه خوبی برای حمل و نقل هستند . موتورسیکلت درترافیک به راحتی می رود ولی مسافت های طولانی توصیه نمی شود زیرا خطرناک می باشند . 

رفت و آمد در سامویی
رفت و آمد در سامویی

 

اجاره خودرو در سامویی

اجاره یک ماشین در شهر کوه سامویی یکی از امن ترین و راحت ترین گزینه های رفت و آمد است ، هرچند که هزینه بالایی دارد . می توانید یک ماشین را به قیمت 800 بایت در روز اجاره کنید ؛ البته قیمت آن بستگی به مدل ماشین دارد . با توجه به اینکه سامویی یکی از بالاترین آمارهای تصادفات ترافیکی در تایلند را دارد ، باید بسیار مراقب باشید . برای رانندگی در سامویی نیاز به مجوز رانندگی معتبر تایلندی یا بین المللی دارید .

اجاره موتورسیکلت در سامویی

رانندگی با موترو برای کشف زیبایی های سامویی لذت بخش است . اجاره موتور سیکلت مطمئنا ارزان ترین راه برای گشتن در ساموئی است. نرخ اجاره در روز حدود 200 تا 300 بات است، در حالی که هر لیتر بنزین در تایلند در حدود 30 بات می باشد . برای رانندگی در سامویی ، گواهینامه رانندگی بین المللی لازم است . لطفا توجه داشته باشید که اگر مجوز رانندگی موتور سیکلت نداشته باشید ، ممکن است که بتوانید رانندگی کنید ولی ر هنگام تصادف بیمه شما را پوشش نخواهدداد . تایلند رتبه بالایی در تصادفات جاده ای دارد . 

رفت و آمد در سامویی
رفت و آمد در سامویی

اجاره دوچرخه در سامویی

اگر انرژی کافی دارید ، می توایند از برخی مکان ها دوچرخه اجاره کنید . به بازدید از جاذبه های سامویی بپردازید . هزینه اجاره یک دوچرخه کوه خوب به طور کلی در حدود 80 بات در روز می باشد و این یکی از ارزان ترین روش های رفت و امد در سامویی است. با این حال ، با توجه به وضعیت جاده ها و توپوگرافی تپه ای جزیره ، این روش کمی خسته کننده خواهد بود .

 

خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید