۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

تاریخچه سامویی

آیا تا به حال فکر کرده اید جزیره ای مانند سامویی 100 ، 50 یا حتی 20 سال پیش وجود داشته است ؟ مورخان عموما معتقدند که ساموئی حدود 1500 سال پیش توسط ماهیگیرانی از شبه جزیره مالایا و جنوب چین ، این جزیره را کشف شده است . در مورد نام این جزیره دو نظر وجود دارد یکی اینکه سامویی ممکن است نام یک درخت بومی جزیره باشد یا برگرفته از واژه چینی “saboey” که به معنی “پناهگاه امن” است ، باشد . در ادامه تاریخچه سامویی آورده شده است . 

تاریخچه سامویی
تاریخچه سامویی

تاریخچه سامویی

اولین حمل و نقل به ساموئی در اواسط 1800 آغاز شده است . تا چند دهه این جزیره ، جامعه ای جداگانه با تماس های بسیار کمی با تایلند بود . اما در سال 1967 خون دیلک سویتکلم ، رهبر جزیره در آن زمان ، تصمیم گرفت از دولت بخواهد برای کمک به توسعه زیرساخت های جزیره کمک کند . در آن زمان این جزیره امکانات رفاهی از قبلی برق و آب لوله کشی نداشت . امروزه با توسعه سامویی و امکانات گردشگری فراوانی که دارد ، سفر به سامویی از رویاهای جهانگردان محسوب می شود . 

شغل ساکنان سامویی در آن زمان ماهیگیری و پرورش نارگیل بود . محلی های سامویی همچنان پیشه خود را حفظ کرده اند به طوری که در حال حاضر ماهانه در حدود 2 میلیون نارگیل به بانکوک صادر می شود . نارگیل های سامویی شهرت جهانی دارند . 

تاریخچه سامویی
تاریخچه شهر سامویی
خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید