۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

آب و هوای سامویی

کو سامویی یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در ساحل شرقی تایلند است . سامویی سومین جزیره بزرگ تایلند است و مشهور به احزاب کامل ماه است . آب و هوای موسمی گرمسیری سامویی با فصل کوتاه خشک و گرم ، درجه حرارت بالا ، رطوبت بالا و مقدار زیادی بارندگی که به دیگر شهرهای تایلند شباهت دارد . یکی از مواردی که باید در هنگام سفر به سامویی مورد توجه قرار دهید ، آب و هوای سامویی است . 

آب و هوای سامویی
آب و هوای سامویی

آب و هوای سامویی

سامویی در کل به سه فصل متمایز تقسیم می شود : فصل خشک ، فصل گرم و فصل بارش باران و یا فصل مصنوعی . در طول سال ، اختلاف فصلی بسیار کمی در درجه حرارت وجود دارد .

  • فصل گرم در سامویی بین ماه های مارس و آوریل با متوسط ​​دمای روزانه بالای 32 درجه سانتیگراد می باشد . گرمترین روز سال 24 آوریل است که میانگین درجه حرارت آن 33 درجه سانتیگراد و کمترین دمای آن 27 درجه سانتیگراد است .
  • فصل سرد در پایان ماه نوامبر شروع می شود و تا پایان ماه ژانویه ادامه دارد . میانگین دمای روزانه در این ماه ها زیر 30 درجه سانتیگراد است . جالب ترین روز سال 11 ژانویه است . دمای متوسط در این روز 29 درجه سانتی گراد و حداقل 25 درجه سانتی گراد می باشد . 
  • فصل مرطوب از ماه تا ماه دسامبر ادامه دارد . نوامبر مرطوب ترین ماه است . در سپتامبر، اکتبر و دسامبر نیز بارندگی های قابل توجهی را شاهد خواهید بود .  ژانویه تا آوریل بارش باران کمتری را مشاهده می کنید و ماه های فوریه و مارس خشک ترین ماه سال است .
[wppwhtr2 id="THXX0046"]
خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید