۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

آب و هوای تایلند

امتیاز به مطلب

تایلند یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در جنوب شرقی آسیاست . اگر شما هم قصد دارید تعطیلاتتان را در تایلند بگذرانید ، اولین توصیه ما به شما توجه کردن به آب و هوای تایلند است . آب و هوا نقش موثری در سفری ایده آل داشتن دارد . در اینجا اطلاعاتی راجع به آب و هوا تایلند و همچنین بهترین فصل سفر به تایلند خواهید دید .

آب و هوای تایلند
آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

در سالهای اخیر آب و هوای تایلند به عنوان گرمسیری و مرطوب توصیف می شود . مناطق شمالی دارای سه فصل و مناطق جنوبی تایلند تنها دو فصل دارند .

فصل ها در شمال تایلند به وضوح تعریف شده اند .

  • فصل خشک : ماه های نوامبر تا مه آب و هوا بیشتر خشک است ، این دوره خشکی به ماه های نوامبر تا فوریه و ماه های مارس تا مه میرسد . هرچند که بادهای موسمی شمال شرقی مستقیما بر نواحی شمالی تایلند تأثیر نمی گذارد ، اما از نوامبر تا فوریه باعث خنک شدن آب و هوای تایلند می شود .
  • فصل داغ :  از ماه مارس تا ژوئیه درجه حرارت نسبی هوا بالاتر می رود .
  • فصل بارانی : فصل دیگر شمال تایلند از ماه مه تا نوامبر است . در این ماه ها هوا تحت سلطه هوای موسومی جنوب غربی قرار می گیرد و بارش های سنگینی را خواهد داشت .

منطقه جنوب تایلند فقط دو فصل دارد – مرطوب و خشک . از آوریل تا اکتبر در سواحل غربی باران و اغلب طوفان های سنگین است ، در حالی که در ساحل شرقی بیشترین بارندگی بین سپتامبر و دسامبر رخ می دهد .

آب و هوای تایلند
آب و هوای تایلند

بهترین فصل سفر به تایلند 

به طور کلی ، بهترین زمان برای بازدید از تایلند از نوامبر تا فوریه ( آبان تا بهمن ) است ، زمانی که هوای خنک و خشک است . در طول این فصل سرد ، در بانکوک درجه حرارت از 18 تا 32 درجه سانتیگراد است ، در حالی که در شمال و شمال شرقی تایلند ، درجه حرارت می تواند خیلی سرد باشد . شب ها نیز هوای بسیار سردتر خواهد شد .

دوره تابستان و یا فصل گرم و خشک از ماه مارس تا ژوئن است . در این زمان درجه حرارت در بانکوک به طور متوسط ​​در حدود 34 درجه ، اما اغلب می تواند به 40 درجه با رطوبت 75٪ نیز برسد .

از سفر به تایلند در آوریل اجتناب کنید ، زیرا این داغترین ماه در سراسر کشور است .

از ماه های ژوئیه تا اکتبر، موسمی است که بیشترین بارندگی سالانه در تایلند انباشته می شود و سیل می تواند کشور را ویران کند . رطوبت به طور متوسط ​​کمتر از 90٪ است و درجه حرارت آن در حدود 29 درجه سانتیگراد است .  در این زمان بانکوک بسیار مرطوب و بارانی است.

 

[wppwhtr2 id="THXX0002"]
خط ویژه تایلند
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۴ ۵ ۵

سفارتخانه تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام سفیر : راسمی چیتهام

آدرس : بهارستان- روبروی بیمارستان طرفه- کوچه استقلال- پلاک 4

تلفن : 77531433 - 77537708

فکس : 77532022

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید