۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

بهترین راه سفر به ارمنستان

بهترین راه سفر به ارمنستان
امتیاز به مطلب

اگر به فکر بهترین راه سفر به ارمنستان هستید پیشنهاد میکنیم قبل از هر چیز با این کشور زیبا آشنا بیشتر شوید . اولا تور ارمنستان طرفدار خودش را دارد و طبق آمار در سال ۲۰۱۴ ارمنستان میزبان ۱۲۰۴۰۰۰ گردشگر خارجی بوده است .  پایتخت جمهوری ارمنستان ، ایروان می باشد . مساحت کل ایروان برابر ۲۲۳ کیلومتر مربع است و در سال ۲۰۱۱ ، جمعیت کل این شهر برابر با ۱۰۶۰۰۰۰ نفر بود . زبان رسمی در ایروان ، زبان ارمنی است و واحد پول ارمنستان ، درام ارمنستان است .

کشور ارمنستان در قفقاز جنوبی قرار دارد و از شمال با گرجستان ، از شرق با جمهوری آذربایجان ، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم‌مرز است . اکثر مردم کشور ارمنستان پیرو کلیسای حواری ارمنی می باشند . ارامنيان قبل از روی آوردن به دین مسیحیت بت پرست بودند و اکثر بت ها مخصوصا بت آناهیتا را می پرستیدند . بعد از پیدایش مسیحيت و از اوایل قرن میلادی اولین پیام آوران مسیحیت به کشور ارمنستان وارد شدند و این دین را تبلیغ کردند .

راه های سفر به ارمنستان :

اکنون با داشتن اطلاعات جامع از کشور ارمنستان ، میتوانید با راههای سفر به این کشور آشنا شوید و با توجه به هزینه و سلیقه شخصی ، یکی از این راه ها را انتخاب نمایید .

بهترین راه سفر به ارمنستان

راههای سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان با هواپیما :
یکی از بهترین راه های سفر به ارمنستان ، مسافرت هوایی ست . تور هوایی ارمنستان تا حدود زیادی در زمان صرفه جویی میکند اما مسلما نسبت به سایر راه های سفر ، هزینه بالاتری دارد . برای سفر هوایی باید بلیط هواپیمای ارمنستان به مقصد ایروان را رزرو کنید . متاسفانه معطلی در فرودگاه ایروان بیشتر از معطلی از طریق اتوبوس در گمرک است . مدت زمان پرواز هواپیما از تهران به ایروان حدود یک ساعت و نیم است .

سفر به ارمنستان با قطار
سفر با قطار یکی از ایمن ترین سفرهاست و میتوانید الویت خانواده ها باشد .  برای سفر به ارمنستان در حال حاضر خط راه آهن مستقیمی میان ایران و ارمنستان وجود ندارد . در گذشته راه آهنی از تهران تا مسکو وجود داشت که از منطقه جلفا در مرز ایران و شوروی به یکدیگر متصل می‌شد اما بعد از جنگ آذربایجان و ارمنستان این خط آهن برای همیشه بسته شد . البته میان مسئولین دو کشور توافق‌هایی جهت احداث خط آهن میان این دو کشور شده است و احتمالا در آینده چنین راهی جهت سفر به این کشور در دسترس خواهد بود .

سفر به ارمنستان با اتوبوس :
برخی مایلند برای کاهش هزینه ها و یا لذت بردن از مسیر سفر ، با اتوبوس سفر کنند . برای سفر به ارمنستان با اتوبوس سفر باید به ترمینال غرب (آزادی) در تهران مراجعه کنید . بلیط اتوبوس به ارمنستان را می‌توانید به صورت رفت یا رفت و برگشت تهیه نمایید . دو شرکت هر روز اتوبوس به مقصد ارمنستان دارند که ساعت ۲ بعد از ظهر حرکت و ساعت حدود ۱۲ ظهر روز بعد به مقصد در ارمنستان خواهند رسید .

سفر به ارمنستان با خودروی شخصی :
اگر قصد سفر به ارمنستان با خودروی شخصی را دارید باید به شهر مرزی نوردوز ایران و مقری ارمنستان بروید . از مرز نوردوز ایران تا ایروان ارمنستان حدود ۲۷۰ کیلومتر است و از تبریز تا مرز نوردوز حدود ۱۹۷ کیلومتر است که در کل از تبریز ایران تا ایروان ارمنستان حدود ۴۰۷ کیلومتر است .

فراموش نکنید در صورتی که با خودروی شخصی سفر میکنید یا قصد اجاره خودرو در ارمنستان را دارید ، همراه داشتن گواهی نامه بین المللی ، الزامی ست و خودرو شخصی شما باید شماره ترانزیت داشته باشد .

 

 

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید