۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
رزرو آنلاین بلیط هواپیما

بهترین راه سفر به باتومی

بهترین راه سفر به باتومی
امتیاز به مطلب

قرارگیری باتومی در کرانه های دریای سیاه و در یک منطقه خوش آب و هوا سبب شده تا به این شهر کوچک لقب پایتخت گردشگری گرجستان را بدهند . باتومی در قرن هشتم پایه گذاری شده اما در نیمه دوم قرن نوزدهم حالت شهری به خود گرفته و در سال های اخیر ساخت و ساز در آن پیشرفت قابل توجهی کرده است . به طوری که روز به روز بر تعداد برج ها و ساختمان ها بلند آن افزوده می گردد . برای سفر به باتومی چندین راه وجود دارد که گردشگران با در نظر گرفتن معیارهای خود می توانند بهترین راه سفر به باتومی را انتخاب کرده و خود را برای یک سفر دلچسب آماده کنند .

بهترین راه سفر به باتومی
بهترین راه سفر به باتومی

باتومی در منطقه نیمه گرمسیری مرطوب واقع شده و بیش از 64 کیلومتر مربع وسعت دارد . سواحل زیبا و سحرآمیز ، فضای شهری مدرن ، اقامتگاه های متنوع ، آب و هوای مساعد و تفریحات مهیج از شاخصه های اصلی باتومی هستند . این شهر در نزدیکی مرز گرجستان با ترکیه قرار گرفته و خواهر خوانده شهر اراک می باشد .

راه های سفر به باتومی

چند سالی است که باتومی به مقصدی محبوب در میان گردشگران تبدیل شده و هر ساله بر تعداد توریست های آن افزوده می شود . آشنایی با راه های سفر به باتومی می تواند یکی از مهمترین انتخاب ها را برایتان آسان سازد . هر فرد بنا به علاقه ، هزینه و زمان می تواند یکی از گزینه های ارائه شده در زیر را برگزیند .

راه های سفر به باتومی
راه های سفر به باتومی

تور باتومی :

آژانس های مسافرتی معمولا تور باتومی را به صورت ترکیبی با شهر تفلیس ارائه می دهند . تور زمینی باتومی و تور هوایی باتومی با توجه به آپشن هایشان قیمت متفاوتی دارند . در واقع فاکتورهایی چون نوع سفر ، درجه و سرویس هتل انتخابی ، زمان سفر ، خدمات تور و تعداد شب های اقامت بر قیمت گذاری تور باتومی تاثیر مستقیم دارند .

**توجه داشته باشید که لذت سفر در زمینه تور زمینی باتومی هیچگونه فعالیتی ندارد**

سفر به باتومی با هواپیما :

پروازهای مستقیم تهران-باتومی به صورت فصلی برگزار می گردند . در بقیه ایام باید به مقصد یکی از شهرهای نزدیک چون تفلیس پرواز نمود و بعد به صورت هوایی و یا زمینی خود را به باتومی رساند . ایرانیان با رزرو پرواز مستقیم تهران به تفلیس و با یک برنامه ریزی درست می توانند مسیر تفلیس-باتومی را به صورت هوایی طی کنند . 

سفر به باتومی با قطار :

هیچ خط ریلی مستقیم میان ایران و گرجستان وجود ندارد لذا باید ابتدا با یک راه مناسب خود را به باکو و ایروان برسانید و بعد از قطارهای باکو- تفلیس و یا ایروان- تفلیس استفاده نموده خود را به پایتخت گرجستان برسانید . سپس با پرداخت 25 تا 100 لاری سوار قطارهای خط تفلیس-باتومی شوید .

سفر به باتومی با اتوبوس :

همانند پروازها فقط در ایام خاصی اتوبوس ها در مسیر مستقیم تهران به باتومی فعالیت می کنند در بقیه ایام سال باید به صورت ترکیبی از این وسیله حمل و نقل استفاده کرد . به طور مثال می توان مسیر تهران-تفلیس-باتومی و یا تهران-ترکیه (استانبول ، آنکارا ، ترابزون و …)-باتومی را برای سفر انتخاب نمود .

سفر به باتومی با خودروی شخصی :

سفر با خودروی شخصی بسیار هیجان انگیز است . در طول مسیر می توان به شهرهای مختلف سر زد ، استراحت نمود و از زیبائی های طبیعت لذت برد . اگر قصد دارید با اتومبیل شخصی به باتومی سفر کنید قبل از اینکه از کشور خارج شوید باید برای دریافت گواهینامه و پلاک بین المللی ، کارت مالکیت خودرو ، بیمه خودرو ، عوارض خروج از کشور و … هزینه پرداخت کنید .

ایرانیان برای خروج از کشور و سفر به سمت باتومی می توانند از مرزهای ارمنستان ، آذربایجان و ترکیه استفاده کنند که نام این مرزها در پست بهترین راه سفر به گرجستان (بخش سفر به گرجستان با خودروی شخصی) امده است .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
error: Content is protected !!
همین حالا تماس بگیرید