۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

بهترین راه سفر به بلغارستان

یکی از مسایلی که گردشگران ایرانی تور بلغارستان با آن روبرو هستند ، انتخاب بهترین راه سفر به بلغارستان است . هرچند راه های مختلفی برای سفر به این کشور وجود دارد و سلیقه شخصی شما در انتخاب دخیل است اما از نظر اکثریت گردشگران ، سفر هوایی به بلغارستان بهترین راه سفر به این کشور محسوب می شود . با این حال در اینجا به بررسی همه راه های سفر به کشور بلغارستان می پردازیم .

بهترین راه سفر به کشور بلغارستان
بهترین راه سفر به کشور بلغارستان

 می توان از طریق هوایی یا زمینی به بلغارستان سفر کرد . در سفر زمینی می توانید ، سفر با اتوبوس و یا خودرو شخصی را انتخاب کنید . البته برخی از گردشگران از سفر ترکیبی هواپیما و اتوبوس نیز استفاده می کنند .

سفر هوایی به بلغارستان :

اگر بخواهید از تهران یا شهرهای بزرگ ایران به بلغارستان سفر کنید میتوانید از پروازهای مستقیم و یا غیر مستقیم استفاده کنید و تهیه بلیط هواپیمای بلغارستان را به آژانس های مسافرتی بسپرید :

 • پروازهای مستقیم بلغارستان :
  متاسفانه امکان خرید بلیط مستقیم تهران بلغارستان بدون خرید تور امکان ندارد . بعبارت دیگر برای سفر هوایی بلغارستان ملزم به خرید تور هستید . بنابراین توصیه می کنیم تور ارزانی خریداری کنید تا بتوانید از پروازهای چارتری و مستقیم تهران  – وارنا استفاده کنید .
 • پروازهای غیر مستقیم بلغارستان :
  از آن جا که تعداد پروازهای مستقیم در مسیر تهران – وارنا بسیار کم است ، در نتیجه راه دیگر استفاده از پروازهای غیر مستقیم و با یک بار توقف است . در این صورت دست شما برای انتخاب بازتر است. برای پرواز غیر مستقیم نیز دو راه در پیش رو دارید . یا هر دو پرواز را به همراه هم خریداری کنید و یا می توانید ابتدا به استانبول رفته و سپس با پروازهای استانبول -وارنا خود را به مقصد برسانید .
بهترین راه سفر به بلغارستان
بهترین راه سفر به بلغارستان

سفر به بلغارستان با خودرو شخصی :

برای آن که بخواهید با ماشین شخصی خود به بلغارستان سفر کنید ، پیش از خروج از کشور باید تمام کارهای زیر را انجام دهید :

مدارک لازم برای سفر به بلغارستان با خودرو شخصی :

۱- دریافت گواهینامه بین المللی یک ساله

۲- دریافت پلاک بین المللی

۳- دریافت دفترچه مالکیت یا کارت مالکیت خودرو

۴- دریافت برچسب CD و IR

۵- واریز عوارض خروج از کشور به صورت زمینی

۶- واریز کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور

۷- دریافت مجوز ورود به کشور خارجی (کارنه دو پاساژ )

۸- بیمه ۱۰ روزه ماشین

نکات مهم در مورد سفر به بلغارستان با خودرو شخصی :

 • برای رانندگی در بزرگراه ها و جاده های اصلی خارج از شهر نیاز به خرید برچسب مخصوص داریدکه از یکی از دفاتر پستی یا ایستگاه های مرزی یا بانک DZI میتوانید تهیه کنید. نرخ این برچسب ها برای ماشین هایی که بیش از 8 نفر ظرفیت دارند یا وسایل نقلیه سنگین متفاوت است.
 •  می توانید عوارض خروج از کشور را در شعب بانک ملی سراسر کشور بپردازید تا قبل از خروج از کشور و لب مرز معطل نشوید .
 •  برای کاپوتاژ ماشین باید به گمرک شهر خود یا مرکز استان مراجعه کنید .
 • کاپوتاژ ماشین اعتباری یک ساله دارد و اگر قبلا کاپوتاژ داشته اید و می خواهید برای تمدیدش اقدام کنید نیازی به گرفتن برچسب IR و پلاک ندارید .
 • اگر با وسیله شخصی وارد بلغارستان میشوید باید گواهی نامه رانندگی و تمام مدارک اصلی ثبت و اسناد مالکیت خودرو و همچنین مدارک و بیمه ی حوادث معتبر رابا خود به همراه داشته باشید .
 • طبق قوانین و مقررات بلغارستان ، وسایل نقایه ای که خارج از اتحادیه اروپا به ثبت رسیدا اند برای تردد در داخل بلغارستان حکم “گذر موقت” را داشته و اگر در خاک بلغارستان به سرقت بروند صاحب آن مسئول حقوق عوارض و مالیات های مربوطه می باشد . ثبت ماشین در چنل آیلند و ایلز آو من نیز مشمول این قانون میباشد .
سفر به بلغارستان با خودروی شخصی
سفر به بلغارستان با خودروی شخصی

سفر به بلغارستان با اتوبوس :

  فاصله ایران بلغارستان بسیار زیاد است و بنابراین مسیر اتوبوسی مستقیمی وجود ندارد . اما اگر دوست داشته باشید سفری متفاوت و ارزان را تجربه کنید ، مسیر اتوبوسی می تواند گزینه مناسبی باشد . برای این کار ابتدا باید خود را به استانبول برسانید و سپس از اتوبوس های استانبول استفاده کنید .

همانطور که در ابتدا گفتیم سفر هوایی به بلغارستان ، کم دردسترین نوع سفر به این کشور می باشد .

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید