۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

معرفی ۵ تا از معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ

در میان شهرهای روسیه سنت پترزبورگ به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری متنوع در میان گردشگران تور روسیه از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد . به طوری که سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند تا از اماکن دیدنی آن بازدید کنند . سنت پترزبورگ بعد از بنیانگذاری در اوایل قرن هجدهم برای مدت زمانی حدودا ۲۰۰ ساله پایتخت سرزمین پهناور روسیه بود لذا در ان کاخ های مجلل و مختلفی به منظور مقر حکومتی و اقامت تزارها و سران دولتی ساخته شده است . در حال حاضر این کاخ ها در صدر لیست برترین دیدنی های سنت پترزبورگ جای گرفته اند . در این مطلب از lezatesafar.com به معرفی ۵ تا از معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ پرداخته شده است با ما همراه باشید .

معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ
معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ

۱ . کاخ زمستانی سنت پترزبورگ – the Winter Palace St. Petersburg

بازدید از کاخ زمستانی یا وینتر پالاس سنت پترزبورگ به تمامی گردشگران توصیه می گردد . این کاخ به عنوان یکی از برترین جاذبه های سنت پترزبورگ در میدان کاخ واقع شده و بیش از ۳ قرن قدمت دارد . این کاخ که از اولین اقامتگاه های سلطنتی تزارهای روسیه در سنت پترزبورگ به شمار می آید با ساختمانی سبز و سفید و فضای داخلی لوکس و مجلل دارای ۱۵۰۰ اتاق ، ۱۷۸۶ درب و ۱۹۴۵ پنجره است . کاخ زمستانی نشانه ای از جلال و شکوه امپراتوری روسیه است . در گذر ایام این کاخ چندین بار تخریب و بازسازی شده به طوری که بنای حال حاضر کاخ زمستانی پنجمین عمارتی است مجلل تر و بزرگتر از عمارت های قبلی ساخته شده است . این روزها وینتر پالاس به عنوان شعبه ای از موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ فعال است و گردشگران با مراجعه به آن می تواند با یک تیر دو نشان بزنند .

محبوب ترین کاخهای سنت پترزبورگ
محبوب ترین کاخ های سنت پترزبورگ

۲ . کاخ پترهوف سنت پترزبورگ – Peterhof Palace St Petersburg

از دیگر کاخ های معروف سنت پترزبورگ می توان به کاخ پترهوف اشاره نمود . این کاخ که اخیرا سالگرد ۳۰۰ سالگی خود را پشت سر گذاشته به مدت تقریبی دو قرن پایتخت تابستانی تزارهای روسی بوده است . کاخ پترهوف با مجموعه ای از کاخ ها و باغ ها در فاصله ۳۵ کیلومتری شهر سنت پترزبورگ در ضلع جنوبی سواحل فنلاند واقع شده و به عنوان بنایی به جای مانده از اوایل قرن هجدهم میلادی مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد . پترهوف سنت پترزبورگ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و از سبک معماری غربی برخوردار می باشد . این کاخ معروف سنت پترزبورگ در گذر سال ها و قرن ها چندین بار مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته تا به شکل کنونی حفظ گردد .

کاخ های معروف روسیه
کاخ های معروف سنت پترزبورگ

۳ . کاخ کاترین سنت پترزبورگ – Catherine’s Palace (Tsarskoye Selo), Saint Petersburg

از دیگر کاخ هایی که در لیست معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ قرار دارند می توان به کاخ کاترین در ۳۰ کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ اشاره نمود . قصر کاترین یا دهکده تزارها در سنت پترزبورگ به سبک جذاب روکوکو روسی بنا شده و از یک نمای خارجی سفید و آبی و دکوراسیون داخلی شیک برخوردار می باشد . کاخ کاترین را می توان یکی از زیباترین کاخ های سنت پترزبورگ دانست . این کاخ در قرن هجدهم میلادی ساخته شده است . کاخ زیبای کاترین دارای ساختمان ها و بخش های مختلفی است که هر کدام با ویژگی های خاص می توانند برای گردشگران تور سنت پترزبورگ جذاب و جالب باشند . شاید برایتان جالب باشد که بدانید اتاق کهربا روسیه که تمامی وسایل و تزئینات ان از کهرباست در کاخ موزه کاترین سنت پترزبورگ واقع شده و یکی از جذاب ترین بخش های آن به شمار می اید .

زیباترین و معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ
زیباترین و معروف ترین کاخ های سنت پترزبورگ

۴ . کاخ میخایلوفسکی سنت پترزبورگ – Mikhailovsky Palace St Petersburg

کاخ میخایلوفسکی از دیگر کاخ های زیبای سنت پترزبورگ و جاذبه های روسیه است که با باغ های جذاب در ساحل رودخانه مویکا واقع شده است . این کاخ که در مرکز تاریخی سنت پترزبورگ قرار گرفته یادگاری به جای مانده از نیمه اول قرن نوزدهم میلادی است که توسط معمار معروف ایتالیایی کارلو روسی طراحی شده است . کاخ میخایلوفسکی را می توان نمونه خوبی از عظمت و شکوه نئوکلاسیک روسی دانست . این کاخ امروزه به عنوان شعبه ای از موزه روسی سنت پترزبورگ فعالیت می کند . در کاخ موزه میخایلوفسکی شاهکارهایی از هنرمندان معروف به نمایش گذاشته شده است . لازم به ذکر است که Gostiny Dvor و Nevsky Prospekt دو ایستگاه مترویی هستند که این کاخ را پشیبانی می کنند .

برترین جاذبه های گردشگری روسیه
برترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

۵ . کاخ مرمر سنت پترزبورگ – Marble Palace St Petersburg

کاخ مرمر یا کاخ ماربل از دیگر کاخ های سن پترزبورگ است که می تواند برای گردشگران تور سنت پترزبورگ جذاب باشد . این کاخ که به سبک نئوکلاسیک بنا شده امروزه به عنوان شعبه ای از موزه روسی فعالیت نموده و از لحاظ تاریخی و فرهنگی بسیار ارزشمند می باشد . این کاخ در قرن هجدهم میلادی ساخته شده و از فضای داخلی لوکس و مجلل برخوردار می باشد . در احداث کاخ های ماربل سنت پترزبورگ از انواع مختلف سنگ مرمر و سنگ های طبیعی استفاده شده است . نزدیک ترین ایستگاه مترو به کاخ مرمر روسیه ایستگاه نوسکی پروسپکت است . گردشگران برای رسیدن به این کاخ کافی است در یک ایستگاه مترو سوار قطار شده و در نوسکی پروسپکت از قطار پیاده شوند .

کاخ های باشکوه سنت پترزبورگ
باشکوه ترین کاخ های سنت پترزبورگ

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید