۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

برترین موزه های سنت پترزبورگ

در شهر فرهنگی سنت پترزبورگ ده ها موزه دیدنی وجود دارد که هر کدام با بخش ها و قسمت های مختلف آثاری ارزشمند از ادوار گذشته و معاصر را به نمایش گذاشته اند . این موزه ها که از جاذبه های سنت پترزبورگ محسوب می گردند می توانند علاقه مندان به تاریخ روسی را با فرهنگ ، چگونگی زندگی گذشتگان و روزهای تلخ و شیرین آنان آشنا سازند . به گردشگران عزیز تور سنت پترزبورگ پیشنهاد می گردد در سفر به این شهر حتما از چند موزه برتر پایتخت فرهنگی روسیه بازدید کنند . با لذت سفر همراه باشید تا برترین موزه های سنت پترزبورگ را بشناسید .

 

موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ

یکی از معروف ترین موزه های سنت پترزبورگ موزه آرمیتاژ یا هرمیتاژ است که به عنوان یکی از با ارزش ترین کلکسیون ها جهان هر ساله مورد بازدید میلیون ها گردشگر قرار می گیرد . این موزه جذاب بیش از 3 میلیون اثر نفیس خود را در چندین بنای زیبا در معرض دید قرار داده است . موزه Hermitage شاهکارهایی از هنر آسیایی ، اروپایی و روسی از دوره حجر به بعد را در خود جای داده و از غنی ترین مجموعه های جهان می باشد . با اینکه تمامی آثار موجود در این موزه از ارزش تاریخی و فرهنگی بالایی برخوردار می باشند اما نقاشی های اروپایی و غربی قرون ‌وسطی ، آثار هنری دوره رنسانس ، شاهکارهای باروک ایتالیایی ، هلندی ، فرانسوی و انواع هنر آسیایی از نفیس ترین ها در این موزه به شمار می آیند .

برترین موزه های سنت پترزبورگ
برترین موزه های سنت پترزبورگ

موزه دولتی روسی سنت پترزبورگ

موزه روسی یکی از زیباترین موزه های سنت پترزبورگ است که بازدید از آن در سفر به سنت پترزبورگ پیشنهاد می گردد . آثار این موزه که امروزه تعدادشان از 400 هزار اثر تجاوز می کند در بنایی با معماری شگفت انگیز نگهداری می شود . موزه State Russian که در سال 1895 راه اندازی شده به هنرهای روسی مربوط به قرون 9 تا 20 میلادی مانند نقاشی ، صنایع دستی ، مجسمه ، آثار چاپی ، سکه شناسی و طراحی ها اختصاص یافته و در تمامی روزهای هفته به غیر از سه شنبه ها پذیرای علاقه مندان می باشد . بلیط بازدید از این مجموعه ارزشمند برای بزرگسالان 450 روبل و برای دانش آموزان 200 روبل می باشد .

5 موزه برتر در سنت پترزبورگ
5 موزه برتر در سنت پترزبورگ

موزه دولتی تاریخ سنت پترزبورگ

از دیگر موزه های برتر در سنت پترزبورگ می توان به موزه دولتی تاریخ اشاره نمود که دفتر مرکزی ان در قلعه پتر و پل واقع شده است . این موزه که بین سال های 1955 تا 1991 با عنوان موزه تاریخ لنینگراد شناخته می شد امروزه از موزه های مهم روسیه به شمار می آید . موزه تاریخ قلعه پتر و پل در سال 1938 تاسیس شده و بیش از یک میلیون اثر ارزشمند دارد .

مشهورترین موزه های تاریخی سنت پترزبورگ
مشهورترین موزه های تاریخی سنت پترزبورگ

موزه کانست کامر سنت پترزبورگ

موزه کانست کامر یا موزه بزرگ انسان شناسی و قوم نگاری پیتر اولین موزه روسیه است که در سال 1714 میلادی به دستور پیتر کبیر تاسیس شده است . این موزه که یکی از غنی ترین موزه های قوم نگاری در جهان است که به عنوان یک آکادمی علمی شناخته می شود . در بایگانی موزه Kunstkamera بیش از یک میلیون اثر قوم نگاری ، انسان شناسی و باستان شناسی وجود دارد که به خوبی فرهنگ های نژادی از سیبری تا اقیانوسیه و جنوب آمریکا را به نمایش گذاشته اند . این موزه معروف سنت پترزبورگ در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها و آخرین سه شنبه هر ماه پذیرای علاقه مندان می باشد .

برترین موزه های سنت پترزبورگ
برترین موزه های سنت پترزبورگ

موزه قوم نگاری روسی در سنت پترزبورگ

موزه قوم نگاری روسی از موزه های برتر سنت پترزبورگ است که در کنار موزه دولتی روسی واقع شده و دارای مجموعه ای غنی از زندگی ، آداب و رسوم همه گروه های قومی در زمان امپراطوری سابق روسیه و اتحاد جماهیر شوروی می باشد . این موزه که از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ است در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها باز بوده و پذیرای علاقه مندان می باشد .

موزه های دیدنی در سنت پترزبورگ
موزه های دیدنی در سنت پترزبورگ

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید