۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

غذاهای ترکیه

غذاهای ترکیه
امتیاز 5 از 1 رای

هر کشور دارای ویژگی های مربوط به خودش می باشد که باعث میشود نسبت به کشور های دیگر متفاوت شود یکی از این موارد می تواند غذاهای مربوط به آن کشور باشد که با طبع مردم و مواد اولیه آن کشور تهیه شده باشد.کشور ترکیه علاوه بر جاذبه های دیدنی و طبیعی متعددی که دارد، از نظر تنوع بینظیر غذایی نیز زبانزد گردشگران خارجی از اقصی نقاط دنیا می باشد.در منوی غذاهای ترکیه می توان انواع غذاهای گوشتی خوشمزه، خوراک لذیذ مرغ، سبزیجات خوش رنگ و اشتها برانگیز را مشاهده کرد. در این مطلب به چند مورد از محبوب ترین و لذیذترین غذاهای ترکیه ایی می پردازیم،پس با ما همراه باشید.

 

1. مانتی (Manti)

مانتی یکی از محبوب ترین غذاهای ترکیهای می باشد که شباهت زیادی به راویولی (Ravioli) دارد اما به این غذا تفاوت زیادی دارد.مواد اصلی این غذا گوشت گاو یا گوسفند است که سرخ میشود، اما برخی برای این که ترجیح می دهند کمتر از روغن در غذا استفاده کنند گوشت را آب پز می کنند، از دیگر موادی که در مانتی استفاده می شود آرد، تخم مرغ، پیاز و رب گوجه می باشد و سرآشپز چنین غذای یک فرد ترک میتواند باشد.

غذاهای ترکیه ای خوشمزه
غذاهای ترکیه ای خوشمزه

 

2 .پیده (Pide)

پیده یا پیتزای ترکی پیترایی است مخصوص کشور ترکیه که بسیار خوشمزه و لذیذ است در پیده خمیر پیتزا به صورت مربع برش داده میشود و دو سمتش جمع می شوند و مواد پیترا داخل خمیر ریخته می شود، پیده را مانند دیگر پیترا ها می توانید در طعم و مزه های مختلف تهیه و نوش جان نمایید.

غذاهای ترکیه ایی
غذاهای ترکیه ایی

 

3. دلمه (Dolma)

همانظور که همگی می دانید دلمه در کشور خودمان هم تهیه می شود و فرق زیادی با دلمه ای که در ترکیه ساخته می شود ،ندارد .طرز تهیه این نوع غذا به این گونه است که این دلمه را با برگ انگور به صورت باریک تر و شبیه به استوانه درست می کنند و ادویه های خاصی به آنها میزنند در ضمن در کشور ترکیه علاوه بر دلمه ی برگ ،دلمه هایی با بادمجان، کدو و فلفل دلمه ای هم پخته میشود.

غذاهای ترکیه
غذاهای ترکیه

4. امام (imam Bayildi)

در این غذا کل بادمجان را خالی می کنند و آنرا با موادی همچون برنج، بلغور، گوشت چرخ کرده پر میکنند.امکان درست کردن این غذا با موادی مانند گوجه فرنگی و کدو هم امکان پذیر می باشد.

غذاهای ترکیه
غذاهای ترکیه

سخن آخر از غذاهای خوشمزه ترکی

غذاهای ترکی ازنظر شهرت جهانی در رتبه سوم , بعد از غذاهای فرانسوی و چینی قراردارند.این غذاها اغلب با ذائقه ی ایرانی ها سازگار است و به خاطر ذبح اسلامی مسلمانان به راحتی میتوانند از غذاهای لذیذ ترکیه لذت ببرند،از دیگر غذاهای ترکیه ای میتوان به کباب ،کوفته ،غذاهای ترکیه ای با مرغ ،خوراک کنگر،ماهی،صدف ،پوره بادمجان و … اشاره کرد و یکی از نوشیدنی های مخصوص ترکیه  ،چای است .این نوشیدنی در استکانهای شیشه ای کمر باریک و نعلبکی همراه با حبه هی قند سرو میشود و همچنین دوغ یا آیران و قهوه نیز از نوشیدنی های رایج در ترکیه هستند.

خط ویژه ترکیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۴ ۳

سفارتخانه ترکیه

سفارت ترکیه در تهران

نام سفیر : رضا حاکان تکین

آدرس : فردوسی- چهارراه ‏استانبول- شماره 337

تلفن : 33118997-33111202

فکس : 33117928

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید