۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

توصیه های بهداشتی ترکیه

امتیاز به مطلب

در سرتاسر این کشور مراقبت‌ ها و توصیه های بهداشتی ترکیه در سطح بهتری از استاندارد انجام می‌ پذیرد و روز به روز در حال پیشرفت می باشد .دولت ترکیه امکانات پیشرفته ای را در کلیه بیمارستان های عمومی و خصوصی از جمله اورژانس، جراحان، دندانپزشکان و متخصصان دیگر فراهم نموده است فقط هزینه های پزشک را بر عهده بیماران نهاده است در ضمن استاندارهای سلامت در کلینیک های پزشکی در داخل مراکز شهری مانند استانبول و آنکارا با استاندارهای اروپای غربی مطابقت میکند اما بدون داشتن بیمه درمانی ممکن است هزینه های زیادی را از شما بگیرند.

توصیه های بهداشتی ترکیه
توصیه های بهداشتی ترکیه

در کشور ترکیه دارو سازان در موارد بیماری‌ های جزئی و کوچک میتوانند راهنمایی های لازم را داشته باشند و دارو به بیمار بدهند و در صورت لزوم می‌ توانند مشاوره‌ هایی نیز به بیمار داشته باشند. ساعات کاری داروخانه ‎ها نیز همانند سایر مغازه‎ ها است، هرچند برخی از داروخانه‌ ها نیز شب هنگام باز هستند و در موارد اضطراری خدماتی را ارائه می‌ دهند.

 

توصیه های بهداشتی ترکیه

به طور کلی سطح بهداشت غذا در کشور ترکیه بالا است. با وجود این، اطمینان حاصل کنید که غذا و آب آشامیدنی شما سالم است. نسبت به استفاده از غذای دستفروشان احتیاط کنید که غذای آنها کاملا پخته شده باشد و یا مانده نباشد. تنها از آب بطری یا جوشیده شده، یا نوشیدنی‌ های گازدار به صورت قوطی یا بطری که بروی آنها نوشته شده قابل شرب استفاده نمایید و در صورت امکان از نوشیدن آب از شیرهای آب، فواره‌ هایی که بر روی آنها نوشته شده غیر قابل شرب (içilmez) خودداری کنید.

توصیه های بهداشتی ترکیه
توصیه های بهداشتی ترکیه

همانطور که می دانید ترکیه دارای تابستان های نسبتا گرم می باشد پس با توجه به دمای هوای بالا ،بطری آب و کلاه را حتما به همراه داشته باشید تا دچار کم‌ آبی نشوید و همچنین سعی کنید در تور ترکیه از کلاه های آفتابگیر مناسب بهمراه ببرید تا پوستتان در برابر گرمای آفتاب ایمن باشد در ضمن همه هتل ها و استراحت گاه ها پزشکان گوش بزنگ مسلط به زبان انگلیسی دارند که این پزشکان مستقیما برای درمان به اتاق شما مراجعه می کنند و در صورت نیاز شما را تا بیمارستان محلی همراهی می کنند.

 

ترکیه در سازماندهی مراکز مبارزه با سیگار کشی، تهیه برنامه های عمومی تشویق به ترک سیگار کشی، هشدارهای گرافیکی بر روی بسته های سیگار در مورد خطرات و عواقب ناشی از مصرف سیگار، بسیار پیشرفت کرده است و همچنین در این کشور حمایت مالی و برگزاری کمپین های تبلیغاتی توسط تولید کنندگان دخانیات ممنوع شده و مالیات بر دخانیات افزایش یافته است.

خط ویژه ترکیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۴ ۳

سفارتخانه ترکیه

سفارت ترکیه در تهران

نام سفیر : رضا حاکان تکین

آدرس : فردوسی- چهارراه ‏استانبول- شماره 337

تلفن : 33118997-33111202

فکس : 33117928

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید