۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷

توصیه های پولی و گمرکی ترکیه

امتیاز به مطلب

افرادی که برای سفر تور ترکیه را انتخاب می کنند کمی نگران توصیه های پولی و گمرکی ترکیه هستند ،جواب این سوال میتواند ذهن آنها را آرام و از درگیری های پاسخ های بی مورد نجات دهد .در قسمت زیر ما به تک تک سوالات شما پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

 

در سفر به ترکیه اول این سوال به ذهنتان برمیخورد که چگونه ارزی را به مسافرت ببرید؟ کسانی که قبلا به ترکیه سفر کرده اند جواب این سوال را می دانند و کسانی که برای اولین بار به این کشور سفر می کنند این سوال برایشان پیش می آید که دلار با خود ببرند یا لیر ترک ؟

توصیه های پولی و گمرکی ترکیه
توصیه های پولی و گمرکی ترکیه

واحد پول ترکیه

همانطور که می دانید واحد پول ترکیه لیره است و هر لیر معادل با 100 قروش می باشد.این ارز و یا ارز های دیگر خارجی را می توانید در بانک ها، صرافی ها و هتل های بزرگ به نرخ ارز رسمی یا پول نقد و یا سایر ارزها تبدیل کنید.

 

در کشور ترکیه از دلار هم می توانید استفاده کنید.دلار ارزی بین المللی و بسیار معتبر تر از پولهایی مانند لیره ترک و ریال ایران است که در همه ی کشورهای خارجی میتوان از آن استفاده کرد و یا براحتی می توانید آنرا به ارز دلخواه خود تبدیل کنید در ضمن برای تبدیل ارز باید مدارکی همچون پاسپورت و … به همراه داشته باشید در ضمن در کشور ترکیه دستگاه های خود پرداز فراوانی وجود دارد که می توانید پول نقد دریافت کرده و صرف رستوران و یا فروشگاهها کنید فقط حواستان باشد که کارت اعتباری خود را گم نکنید چونکه افراد سودجو بسیارند.

توصیه های پولی و گمرکی ترکیه
توصیه های پولی و گمرکی ترکیه

توصیه های گمرکی ترکیه

در قسمت زیر به چند مورد از کالاهایی که توسط مسافران بالای 18 سال بدون پرداخت عوارض گمرکی میتواند وارد ترکیه شود را شرح داده ایم در ضمن اجناسی مانند مواد مخدر، اشیای نوک تیز ( از جمله چاقوی جیبی) و سلاح جزو اجناس ممنوعه به ترکیه می باشند که نیاز به مجوز خاصی دارند.

  • 600 عدد سیگار، 100 عدد سیگاریلو، 50 عدد سیگار برگ و 250 گرم توتون و تنباکو.
  • لیتر الکل بالای 22% و 2 لیتر الکل زیر 22%.
  • 5 بطری ( هرکدام حداکثر 120 میلی گرم) عطر و ادکلن.
  • 1 کیلوگرم از هرکدام از کالاهای چای، قهوه، شکلات و شیرینی.
خط ویژه ترکیه
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۴ ۳

سفارتخانه ترکیه

سفارت ترکیه در تهران

نام سفیر : رضا حاکان تکین

آدرس : فردوسی- چهارراه ‏استانبول- شماره 337

تلفن : 33118997-33111202

فکس : 33117928

تهران خیابان مطهری ، نرسیده به سهروردی ، پلاک ۱۲۶
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید