۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

آکواریوم وارنا بلغارستان

یکی از جاذبه های گردشگری که میتوانید در تور وارنا از آن بازدید کنید ، آکواریوم زیبای این شهر می باشد . حدود صد سال است که درهای آکواریوم وارنا به روی بازدیدکنندگان گشوده شده است . در این آکواریوم گیاهان و جانوران دریای سیاه به نمایش گذاشته شده اند . برای بازدید از Varna Aquarium میتوانید از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر به محل آکواریوم در بولوار پرایمورسکی مراجعه کنید . در اینجا بیشتر با این آکواریوم و ویژگی هایش آشنا شوید .

آکواریوم وارنا بلغارستان
آکواریوم وارنا بلغارستان

جاذبه های گردشگری وارنا تنوع زیادی دارند اما یکی از این جاذبه ها مورد توجه همه رده های سنی قرار میگیرد ، آکواریوم این شهر است .  گونه های مختلف آبزی و گیاهان دریای سیاه ، سرگرمی جالبی برای خانواده هاست . این آکواریوم در باغ دریایی وارنا ساخته شده  است و حدود صد سال قدمت دارد . پرنس فردیناند در سال ۱۹۰۶ میلادی دستور ساخت این آکواریوم را داد و در ۲۲ اکتبر سال ۱۹۰۶ ، احداث ساختمان آکواریوم در باغ دریایی رسما شروع شد . طراحی این ساختمان به یک معمار معروف آلمانی به نام دابکوف واگذار شد و برای آراستن نمای بیرونی نیز از نقش برجسته یک صدف عظیم و همچنین فسیل های جانوران دریای سیاه استفاده شد .

آکواریوم وارنا
آکواریوم وارنا

در زمان ساخت بنای آکواریوم در وارنا ، پرنس فردیناند دستور داد تا دکتر پاراشکف یک ایستگاه زیست شناسی دریایی هم بنا کند . ساخت بنای اصلی آکواریوم در سال ۱۹۱۱ به اتمام رسید اما به دلیل جنگ های متعددی که روی داد تاسیس آکواریوم به تاخیر افتاد . در سال های بعد از این عمارت برای امور نظامی ، مدرسه مکانیک و مدرسه ماهیگیری استفاده شد اما بالاخره در سال ۱۹۳۲ این آکواریوم و ایستگاه زیست شناسی دریایی توسط تزار بوریس سوم افتتاح شد .

آکواریوم وارنا در بلغارستان
آکواریوم وارنا در بلغارستان

ویژگی های آکواریوم وارنا :

اکواریوم وارنا یکی از جاذبه های گردشگری بلغارستان است که دارای ۳ سالن می باشد و در سالن مرکزی مجموعه ای چشمگیر از موجودات آب شیرین و دریا به نمایش درامده اند و در دو سالن دیگر نیز نمایندگانی از اقیانوس های جهان در معرض دید قرار گرفته اند . در آکواریوم وارنا حدود ۱۴۰ گونه از انواع ماهی یافت می شود که در میان آن ها ماهی های آب شیرین ، ماهی های مدیترانه ای ، گونه های عجیب و غریب از مناطق دور اقیانوس های جهان ، صدف ها و جلبک ها نیز به نمایش گذاشته شده اند . کتابخانه آکواریوم از ۳۰ هزار جلد کتاب تخصصی که برخی از آنها منابع و نقشه های نایاب مربوط به قرن نوزدهم می باشند ، برخوردار است .  این مجموعه در زمستان ها هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت ۹ الی ۱۷ و در تابستان ها هر روز هفته از ساعت ۹ الی ۱۹ پذیرای مراجعه کنندگان می باشد .

varna aquarium Bulgaria
varna aquarium Bulgaria

اطلاعات آکواریوم وارنا :

آدرس آکواریوم وارنا : ۴Primorski Boulevard, 9000 Varna, Bulgaria
ساعات بازدید از آکواریوم وارنا : هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر
قیمت بلیط آکواریوم وارنا : برای بزرگسالان ۴ لوا و برای کودکان ۲ لوا (برای بزرگسال تقریبا ۱۲ هزار تومان )

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید