۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

پارک ملی واشلوانی گرجستان

امتیاز به مطلب

پارک ملی واشلوانی گرجستان Vashlovani National Park Georgia با آب و هوایی بیابانی و محیط زیستی خاص یکی از منحصر به فردترین پارک های ملی گرجستان است . پارک ملی واشلوانی با بیش از 80 سال قدمت در بخش جنوب شرقی گرجستان در نزدیکی مرز کشور آذربایجان واقع شده و دارای گونه های مختلف گیاهی و جانوری می باشد . لازم به ذکر است که در کشور حدودا 70 هزار کیلومتر مربعی گرجستان 9 پارک ملی وجود دارد که پارک ملی Vashlovani گرجستان با بیش از 35 هزار هکتار وسعت یکی از ان هاست .

پارک ملی واشلوانی گرجستان
پارک ملی واشلوانی گرجستان

پارک ملی واشلوانی را می توان یکی از زیباترین و معروف ترین پارک های ملی گرجستان دانست . این پارک در سال 1935 میلادی در جنوب شرقی گرجستان تشکیل شده و این روزها وسعت آن به 35053 هکتار رسیده است . پارک ملی واشلوانی کشور گرجستان با اغلب پارک های ملی و مناطق محافظت شده این کشور متفاوت بوده و از مناطق بیابانی و نیمه بیابانی گرجستان با جنگل های خشک و باتلاقی به شمار می آید . این منطقه از نظر گونه های جانوری غنی بوده و گونه هایی چون پلنگ ، کفتار راه راه ، خرس قهوه ای ، گرگ ، سیاه گوش ، گراز وحشی ، کرکس اشتر ، کرکس سیاه و سفید ، کرکس مصری ، زنگوله بال و لک لک نادر سیاه و سفید در آن زندگی می کنند .

معروف ترین پارک های ملی گرجستان
معروف ترین پارک های ملی گرجستان

پارک ملی واشلوانی که از جاذبه های گرجستان محسوب می گردد در 130 کیلومتری تفلیس واقع شده است . بهترین زمان بازدید از این پارک بهار و پاییز است چرا که در فصل بهار شرایط برای لذت بردن از زیبائی های طبیعی و دیدن برخی از گونه های نادر مانند طوطی سیاه فراهم بوده و در فصل پاییز آب و هوا دلپذیر و معتدل می باشد . به گردشگرانی که با تور گرجستان بهار و تور گرجستان پاییز همراه می گردند پیشنهاد می شود در صورت داشتن زمان کافی به پارک ملی واشلوانی در گرجستان شرقی سفر کنند تا زیبائی های مثال زدنی و منحصر به فرد این منطقه را از نزدیک ببینند .

جاذبه های طبیعی گرجستان
جاذبه های گردشگری گرجستان

جاذبه های پارک ملی واشلوانی گرجستان

در پارک ملی واشلوانی مسیرهای توریستی متفاوتی طراحی و مشخص شده که گردشگران تور گرجستان می توانند این مسیرها را به صورت پیاده و یا سواره طی کرده و به ماجراجویی ، عکاسی و … بپردازند . همچنین در این منطقه محافظت شده برای استراحت دوستداران طبیعت خانه های ییلاقی و کمپین های منظمی در نظر گرفته شده و مکان های خاصی برای برپا کردن اتش فراهم شده است . رودخانه ای با نام آلازانی Alazani در قسمت شرقی واشلوانی گرجستان جریان دارد که برای قایقرانی و ماهیگیری گزینه ای مناسب می باشد . از دیگر جاذبه هایی که در قلمرو پارک واشلوانی وجود دارد می توان به قلعه کورنابوجی Khornabuji و تختی تیپه اشاره نمود . تختی تیپه محل ایجاد آتشفشان هایی به ارتفاع 20 تا 150 سانتی متر است که از آن ها گل و لای با خاصیت درمانی و حتی گاهی ترکیب شده با نفت و گاز خارج می شود .

Vashlovani National Park Georgia
Vashlovani National Park Georgia
پارک ملی واشلوانی در گرجستان
پارک ملی واشلوانی در گرجستان
پارک ملی Vashlovani گرجستان
پارک ملی Vashlovani گرجستان

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید