۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
فروش تورهای مسافرتی

نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ

برخی از شهرها با داشتن رودخانه های خروشان و پر آب برای تفریح هیجان انگیز رفتینگ مناسب می باشند . در رفتینگ چند نفر به همراه یک راهنما بر روی یک قایق سوار شده و برای منحرف نشدن از مسیر تلاش می کنند . شرکت کنندگان در حین اینکه بر روی قایق در مسیر رودخانه حرکت می کنند می توانند از زیبائی های طبیعت لذت برده و یک سفر مهیج چند ساعته به دل طبیعت داشته باشند . برخی ها تصور می کنند برای تجربه رافتینگ باید مهارت زیادی در قایقرانی و کنترل قایق داشته باشند در صورتی که چنین نیست و با رعایت نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ می توانند یکی از بهترین تفریحات عمرشان را تجربه کرده و روزی سرشار از نشاط و سرزندگی داشته باشند . برای دانستن نکات ایمنی برای رفتینگ با لذت سفر همراه باشید .

نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ
نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ

نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ

در رفتینگ شرکت کنندگان در دو ردیف و به صورت پشت سر هم در قایق مستقر شده و گوش به فرمان لیدر و یا راهنمای رفتینگ هستند .

 

زمان و فصل مناسب را برای رفتینگ انتخاب کنید

با اینکه رفتینگ در فصول مختلف سال انجام می پذیرد بهتر است برای اینکه یک تفریح بیادماندنی داشته باشید و از خطرات احتمالی به دور باشید بهترین زمان را برای این کار انتخاب کنید . در برخی از ایام مخصوصا زمستان به سبب بارش باران و برف خروش رودخانه ها بیشتر از تابستان بوده و آب رودخانه سرد می باشد .

نکایت ایمنی رفتینگ
نکایت ایمنی رفتینگ

برای تجربه رفتینگ لوازم ایمن بخرید

برخی از علاقه مندان به رفتینگ ترجیح می دهند برای انجام این تفریح فوق العاده جذاب لوازم و تجهیزات را خودشان خریداری نمایند . این افراد باید توجه داشته باشند قبل از خرید در مورد این لوزام تحقیق کرده و از ایمن بودن آن ها مطمئن گردند . چرا که داشتن تجهیزات مناسب ضامن ایمنی و سلامت آنان می باشد . ایمن بودن لوازم برای افرادی که می خواهند تجهیزات کرایه کنند نیز صدق می کند . لازم به ذکر است که در سفر به کشورهای توریستی با شرکت در تورهای رفتینگ – تورهای رفتینگ باتومی – تمامی لوازم در اختیار شرکت کنندگان قرار داده می شود .

 

همواره کلاه ایمنی بر سر داشته باشید

یکی از مهمترین نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ داشتن کلاه ایمنی در تمامی مراحل رفتینگ است . فرق نمی کند که مسیر پیش روی شما یک رودخانه خروشان است و یا آرام ، باید همواره کلاه ایمنی بر سر داشته باشید تا از خطرات احتمالی در امان بمانید .

 

پوشیدن جلیقه نجات را فراموش نکنید

اگر قصد دارید رفتینگ را تجربه کنید حتما جلیقه نجات بپوشید . توجه داشته باشید که جلیقه انتخابی شما باید اندازه تان باشد و به درستی پوشیده شود . برای اینکه اطمینان حاصل کنید که جلیقه شما مناسب و اندازه تان است بهتر است امتحان کنید که آیا بعد از بستن تمامی بندهای آن می توانید به راحتی نفس بکشید و آیا نمی توانید جلیقه را به راحتی از سرتان خارج کنید . اگر پاسخ این سواالات مثبت است باید گفت که این جلیقه مناسب شما می باشد . لازم به ذکر است که همیشه داشتن یک جلیقه نجات مناسب برای ایمنی شما کافی نیست و باید تمامی نکات ایمنی برای رفتینگ را رعایت نمود .

نکات ایمنی برای رفتینگ
نکات ایمنی برای رفتینگ

در طول مسیر پارو را درست در دست بگیرید

از دیگر نکات مهم برای ورزش رفتینگ درست گرفتن پارو در طول مسیر است چرا که توجه نکردن به این مورد می توانند ایمنی رفتینگ و سلامتی شما را به خطر بیاندازد . در رفتینگ یکی از دستان باید در پایین دسته پارو و دیگری در بالای دسته بر روی قلاب T شکل آن باشد . گذاشتن دست بر روی قلاب که از پلاستیک سخت ساخته شده نقش مهمی در کنترل اوضاع دارد .

 

ماندن در قایق !

در طول مسیر قایقرانی در آب های خروشان باید حواستان به سنگ ها و موانع باشد . در این مواقع راهنمای رفتینگ فرمانی با عنوان مانع صادر می کند در این زمان شما باید پارو را به گونه ای در دست بگیرید که اگر به سنگ برخورد کردید دوباره بتوانید در قایق مانده و مسیر را در پیش بگیرید . اگر در هنگام مواجه با موانع در آب افتادید کافی است هول نشده و فوری قایق را پیدا کنید معمولا در این مواقع در کنار قایق هستید پس بهتر است بدنه قایق را محکم بگیرید . گاهی نیز ممکن است فاصله تان با قایق زیاد باشد در این مواقع چند راه پیش رو دارید : شنا کردن و رسیدن به قایق ، دسترسی به قایق های دیگر و یا رفتن به کناره رودخانه . سعی کنید در زمان افتادن به آب هول نکنید چرا که با هول شدن تمرکزتان را از دست خواهید داد .

بدون دانستن این نکات به رفتینگ نروید
بدون دانستن این نکات به رفتینگ نروید

لباس و کفش مناسب بپوشید

اگر قصد دارید در فصل بهار رافتینگ را تجربه کنید بهتر است بدانید که در این فصل مخصوصا ماه های اول آب رودخانه سرد است و خیس شدن لباسهایتان ممکن است کمی شما را آزرده خاطر سازد . برای اینکه بدون خیس شدن بتوانید از رفتینگ لذت ببرید بهتر است لباس های ضد آب بپوشید . پوشیدن کفش مناسب را نیز فراموش نکنید . کفش هایی که به محض افتادن در آب پر از آب می شوند برای رفتینگ مناسب نمی باشند .

 

گوش دادن به صحبت های راهنمای رفتینگ

راهنمای رفتینگ بارها و بارها این تفریح و ماجراجویی در طبیعت را انجام داده و به تمامی نکات آگاه است . برای اینکه قایقرانی در آب های خروشان به خاطره ای فراموش نشدنی برایتان تبدیل گردد بهتر است به صحبت های راهنما گوش کنید . چرا که راهنما به شما خواهد گفت در هر موقعیت چه عکس العملی از خود نشان دهید .

 

آگاهی از نکاتی که از واژگون شدن قایق جلوگیری می کند

از دیگر نکاتی که بهتر است بدون دانستن آن به رفتینگ نروید این است که بدانید برای جلوگیری از واژگون شدن قایق چه کاری باید انجام دهید . در هنگامی که در طول مسیر و در جریان آب های خروشان و یا برخورد با موانع و سنگ ها ، قایق در حال واژگونی است راهنما فرمان های ساندینگ High-Siding صادر می کند . شما و دیگر شرکت کنندگان با دریافت این فرمان باید آخرین تلاش خود برای جلوگیری از واژگون شدن قایق را انجام داده و به سمتی که واژگونی قایق را خنثی می کند بروید .

نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ
نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ

هول نشوید

فرقی نمی کند در هر کاری هول شدن موجب از دست رفتن تمرکز شده و از انجام عکس العمل های به موقع جلوگیری می کند . در رفتینگ نیز سعی کنید خونسرد بوده و هول نشوید . چرا که در زمان افتادن در آب از دست دادن تمرکز قدرت فکر و عمل مناسب را از شما می گیرد .

 

آگاهی از تکنیک های شنای صحیح

آگاهی از تکنیک های شنای صحیح در زمانی که در رفتینگ در آب افتادید خیلی به کارتان می آید . برای شنا در رودخانه دو تکنیک پیش روی شماست . در تکنیک اول شما به پشت بوده و بینی و نوک انگشتان پایتان رو به آسمان می باشد . در این تکنیک به دلیل قرار گیری سر در حالت رو به بالا موانع احتمالی را خواهید دید . همچنین بهتر است برای حفظ تعادل در این روش شنا بازوها به دور از بدن باشند . در تکنیک دوم شکم روی آب قرار دارد . اکثر افراد برای شنا از این روش استفاده می کنند . لازم به ذکر است که اگر بعد از افتادن در آب از قایق دور بودید و قصد داشتید به جای بازگشتن به قایق به کناره های رودخانه بروید لحظه ای از شنا و حرکت درست برندارید .

Whitewater Rafting Safety Tips
Whitewater Rafting Safety Tips

به تعداد افراد مجاز برای سوار شدن به قایق توجه کنید

برخی ها به صورت گروه های بزرگ دوستانه در رفتینگ شرکت می کنند آنان تصور می کنند که اگر همگی در یک قایق جمع شوند هیجان و لذت بیشتر خواهد شد در صورتی که اگر تعدادشان از تعداد مجاز قایق بیشتر باشد ممکن است تعادل قایق بر هم خورده و دردسر به وجود آید .

 

چند نکته دیگر

در هنگامی که در طول مسیر از زیر درختان رد می شوید از گرفتن شاخ و برگ درختان خودداری کنید چرا که ممکن است با رها کردن بی موقع موجب آسیب رساندن به فرد پشت سرتان گردید . همچنین برای بهتر پارو زدن از پوشیدن لباس های دست و پا گیر اجتناب کنید . علاوه بر اینها بهتر است در رفتینگ وسایل ارزشمند به همراه نداشته باشید .

نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ
نکات ایمنی تفریح هیجان انگیز رفتینگ

دیدگاه های ارزشمند شما

سوال شما توسط کارشناسان لذت سفر پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

درج نظر یا سوال جدید
تهران خیابان مطهری ، نبش خیابان میرعماد ، پلاک ۱۹۱ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹
۰ ۲ ۱ - ۴ ۳ ۶ ۷ ۴ ۳ ۶ ۷
همین حالا تماس بگیرید